فیلم آموزش نحوه محاسبه اضافه کاری

فیلم آموزش نحوه محاسبه اضافه کاری

فیلم آموزش نحوه محاسبه اضافه کاری

در پست قبلی در سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران برای شما آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری را قرار دادیم که میتوانید آن را بررسی کنید و در این پست از سایت آی آر حسابداران قصد داریم نحوه محاسبه اضافه کاری کارمندان و کارگران را برای تمامی سال ها به صورت کامل و به همراه قوانین قانون کار به صورت کامل آموزش بدهیم. برای مشاهده توضیحات بیشتر و یادگیری آن در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

ماده ۵۱ قانون کار و ساعت قانونی کار کارگران و کارمندان

ساعت کار در این قانون مدت زمانی است که کارگر نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. به غیر از‌ مواردی که در این قانون مستثنی شده است ساعات کار کارگران در شبانه روز نباید از ۸ ساعت تجاوز نماید.
‌تبصره ۱ – کارفرما با توافق کارگران، نماینده یا نمایندگان قانونی آنان می‌تواند ساعات کار را در بعضی از روزهای هفته کمتر از میزان مقرر و در دیگر‌روزها اضافه بر این میزان تعیین کند به شرط آن که مجموع ساعات کار هر هفته از ۴۴ ساعت تجاوز نکند.
‌تبصره ۲ – در کارهای کشاورزی کارفرما می‌تواند با توافق کارگران نماینده یا نمایندگان قانونی آنان ساعات کار در شبانه روز با توجه به کار، عرف و‌فصول مختلف تنظیم نماید.

 

ماده ۵۹ قانون کار و بحث اضافه کاری

در شرایط عادی ارجاع کار اضافی به کارگر با شرایط ذیل مجاز است:
‌الف – موافقت کارگر.
ب – پرداخت ۴۰ درصد اضافه بر مزد هر ساعت کار عادی.
‌تبصره – ساعات کار اضافی ارجاعی به کارگران نباید از ۴ ساعت در روز تجاوز نماید (‌مگر در موارد استثنایی با توافق طرفین).

 

فیلم آموزش نحوه محاسبه اضافه کاری با فرمول ها

 

دوره جامع آموزش صفر تا صد حسابداری حقوق و دستمزد منتشر شد

ما در یک دوره جامع و در یک پکیج کامل حسابداری حقوق و دستمزد را از قدم صفر تا سطح حرفه ای و پیشرفته به صورت کامل آموزش دادیم که شما میتوانید این بسته آموزشی را در حال حاضر با تخفیف ویژه از طریق بخش محصولات سایت بررسی و تهیه کنید.

 

✔ لطفا نظرات خود را در خصوص این ابزار و این فیلم آموزشی از طریق بخش نظردهی زیر برای ما ارسال کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما و ارایه پست های بیشتر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا