فیلم آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

آموزش استهلاک به روش خط مستقیم در اکسل (تابع SLN)

 

 در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری فرمول مربوط به محاسبه استهلاک دارایی ها در اکسل را بررسی میکنیم و به صورت کامل با آن اشنا میشوید. این فیلم بخشی از دوره آموزش اکسل در حسابداری می باشد که میتوانید از این دوره برای یادگیری های بیشتر استفاده کنید. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

استهلاک چی هست و تعریف دقیق استهلاک

دارایی‌های مشهود هر مجموعه، دارای طول عمر محدود هستند که با گذشت زمان دچار استهلاک شده و ارزش آن‌ها به مرور زمان کم می‌شود که باید طی دوره ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند مستهلک شوند. استهلاک به معنی تخصیص نظام‌مند (سیستماتیک) مبلغ استهلاک پذیر یک دارایی طی عمر مفید آن است. هر ساله قبل از بستن حساب‌ها و انتقال به دوره مالی جدید، باید استهلاک مربوط به دارایی‌ها را محاسبه و هزینه استهلاک دارایی ثابت شناسایی شده را ثبت نمایید.

 

 روش خط مستقیم

در این روش، مبلغ استهلاک پذیر دارایی طی دوره عمر مفید تعیین شده در جدول استهلاکات به طور مساوی در هر سال مستهلک می‌گردد. در واقع در این روش با گذشت زمان یک مبلغ ثابت از ارزش دارایی به صورت سالیانه کسر می‌گردد. برای محاسبه هزینه استهلاک دارایی به روش خط مستقیم می‌توانید به صورت زیر اقدام نمایید.

عمر مفید / (ارزش اسقاط – بهای تمام شده دارایی) = هزینه استهلاک به روش خط مستقیم

 

در فیلم زیر نحوه محاسبه استهلاک دارایی ها به روش خط مستقیم در اکسل را به صورت کامل توضیح دادیم که میتوانید از آن استفاده کنید. در این فیلم شما میتوانید یک فایل اکسل تهیه کنید و از آن برای محاسبه تمامی استهلاک ها استفاده کنید.

 

دانلود فیلم آموزش استهلاک  – کلیک کنید

 

✔ لطفا نظرات خود را در خصوص این ابزار و این فیلم آموزشی از طریق بخش نظردهی زیر برای ما ارسال کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما و ارایه پست های بیشتر می باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام به استاد نبی زاده گل خسته نباشید ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا