خانه » فایل های آماده حسابداری » دانلود فایل های اکسل » دانلود رایگان فایل اکسل دفتر کل

دانلود رایگان فایل اکسل دفتر کل

دانلود رایگان فایل اکسل دفتر کل

فایل اکسل دفتر کل + فرم محاسبه دفتر کل تحت اکسل

 

در ماه های گذشته در یک پست فایل اکسل دفتر روزنامه حسابداری را برای شما قرار دادیم و چند ساعت پیش در یک پست جداگانه فایل اکسل دفتر معین را به صورت کد نویسی شده برای شما قرار دادیم. که میتوانید آنها را به رایگان از سایت دانلود کنید و در این پست یک نمونه فایل اکسل دفتر کل را برای شما قرار دادیم این فایل را چند وقت پیش برای برخی از پروژه های مالی اکسل تهیه کرده بودیم که به خاطر درخواست کاربران بخش دفتر کل را برای شما قرار دادیم . این فایل توسط عارف نبی زاده تهیه و تنظیم شده است. متداولترین فرم حسابهای دفتر کل، در حقیقت همان فرم تی ( T ) است. برای مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص دفتر کل و دانلود رایگان فایل اکسل دفتر کل در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

دفتر کل چیست ؟؟؟

دفتر کل عبارتست از دفتری که حسابها پس از طبقه بندی، به طور جداگانه در آن نگهداری می شوند . این حسابها ممکن است به صورت صفحات یک دفتر یا به صورت کارتها و اوراق آزاد باشد . البته طبق قانون تجارت ایران، استفاده از کارت به عنوان دفتر کل، مجاز نیست .

 

قسمت های اصلی دفتر کل شامل موارد زیر می باشد :

  • عنوان حساب : در بالای صفحات یا کارتهای مربوط به هر حساب، نام و شماره حساب مذکور نوشته می‌شود .
  • ستون تاریخ : در این ستون تاریخ ثبت شده در دفتر روزنامه که همان تاریخ وقوع معاملات است، نوشته می‌شود و نه تاریخ نقل اعداد از دفتر روزنامه به دفتر کل . این ستون نیز مانند ستون تاریخ دفتر روزنامه، به دو ستون جداگانه برای تاریخ روز و تاریخ ماه تقسیم می‌شود . تاریخ سال در زیر کلمه تاریخ و تاریخ ماه را باید فقط در نخستین سطر هر صفحه یا آغاز ماه جدید و تاریخ روز را برای کلیه اقلام تکرار کرد .
  • ستون شرح : معمولاً در این قسمت شرح مختصری از معاملات نوشته می‌شود . البته بعضی از حسابداران فقط به نوشتن عبارت ” به شرح دفتر روزنامه ” اکتفا می کنند .
  • ستون عطف : در این ستون شماره صفحه دفتر روزنامه در مقابل هریک از اقلام نقل شده ثبت می گردد.
  • ستون مبلغ : در این فرم، دو ستون مبلغ یکی برای مبالغ بدهکار در سمت راست و دیگری برای مبالغ بستانکار در سمت چپ وجود دارد .

 

اکسل را به صورت حرفه ای یادبگیرید ؟؟

یادگیری اکسل یکی از موارد مهم هست که همه حسابداران و حسابرسان و دانشجویان باید آن را به صورت حرفه ای یادبگیرند. دوره آموزش اکسل پیشرفته در حسابداری اولین دوره تخصصی می باشد که در آی آر حسابداران برگزار شد. در این دوره از قدم صفر اکسل در حسابداری را آموزش میبینید تا سطح حرفه ای شدن شما ادامه دارد . این دوره جامع ترین دوره آموزش اکسل در حسابدارای می باشد

 

توضیحات بیشتر در خصوص فایل اکسل دفتر کل :

در این فایل اکسل دو حساب دفتر کل ایجاد شده که یک حساب برای حساب های با ماهیت بدهکار و یک حساب با ماهیت بستانکار تنظیم شده است . که برای هر گروه میتوانید از حساب مربوط به آن استفاده کنید . فایل به صورت کاملا قابل ویرایش می باشد . فقط لطفا آدرس سایت را از فایل پاک نکنید . از طریق لینک زیر میتوانید فایل اکسل دفتر کل را دانلود کنید

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : 0.15مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل xlsx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار Excel استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
کپی برداری از مطالب تنها با اجازه مدیر امکان پذیر می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *