دانلود پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی

دانلود رایگان پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی

دانلود رایگان پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی

پاورپوینت فصل ۸ کتاب تئوری حسابداری مالی ـ دیگان

 

در پست قبلی سایت برای شما پاورپوینت حسابداری پیمانکاری را قرار دادیم که میتوانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید و در این پست از سایت آی آر حسابداران برای شما پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی را قرار دادیم این فایل پاورپوینت در ۱۷ اسلاید و توسط منصور چهاردولو تهیه و تنظیم شده است. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی

یک نگرش سیستمی درباره سازمان و جامعه و.. چنین امکانی بوجود می آورد تا نقش اطلاعات و اعلام روابط بین سازمان ها، کشور، افراد و گروهها را در کانون توجه قرار داد. در دیدگاه سیستمیی فرض بر این است که یک واحد تجاری و جامعه ای که در آن فعالیت می کند بر یکدیگر اثر متقابل می گذارند. دیدگاه این سیستم بدین گونه است که اگر زاویه تئوریهای این سیستم به سازمان نگاه کنیم سیاستی را که برای ارائه اطلاعات تدوین کرده و به اجرا می گذارند به گونه ای است که بر رابطه سازمان با سایر گروهها اثر متقابل میگذارد.

 

دیدگاه اقتصادی ـ سیاسی

از دیدگاه ” گرای، آوان و آدامز“ منشاء تئوریهای مشروعیت و گروههای ذینفع یک تئوری بزرگتر یعنی ” تئوری اقتصادی ـ سیاسی ” است. از دیدگاه اقتصادی سیاسی، اطلاعات حسابداری را نوعی سند اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می دانند. این اطلاعات به عنوان ابزارهایی مورد استفاده قرار می گیرند تا درون مایه یا مضامین ایدئولوژیک، نهادی و نظام های سیاسی و اقتصادی ارائه، طرح ریزی و دوام و بقاء آنها تضمین شود، یعنی ابزارها یا عواملی که باعث می شوند سازمان به منافع مورد نظر خود دست یابد.

 

تئوری مشروعیت:

در این تئوری اعلام میشود که هر سازمانی پیوسته در تلاش است تا اطمینان دهد که فعالیتهایش در درون مرزها یا محدوده ها و هنجارهای مشخص قانونی و مشروع است. این مرزها همیشه ثابت نیستند و با گذشت زمان تغییر می کنند.

 

مشروعیت و تغییر انتظارات جامعه

با تغییر یافتن انتظارات جامعه، سازمان بایستی خود را با شرایط جدید وفق دهد. مشروعیت در حال تغییر است، اگر سازمان در فعالیتهای خود تجدید نظر نکند، فاصله بین انتظارات تغییر یافته جامعه و محصولات سازمان بیشتر خواهد شد و مشروعیت آن دستخوش تهدید قرار خواهد گرفت.

 

تئوری گروههای ذینفع: مساله های اخلاقی

در این بخش پژوهشگران چنین استدلال می کنند که گروههای ذینفع حق دارند از مساوات و برابری برخوردار شوند و سازمان می بایست در رفتار با آن برابری را رعایت کند. برای مثال حق داشتن محیط کار سالم، عدل و انصاف سازمان در رابطه با پرداخ حقوق. یعنی سازمان باید از زاویه یکسانی به همه اعضای جامعه نگاه کند.

 

تفکیک سیاستهای رسمی از سیاستهای سازمان

مقصود این است که مدیران به شیوه ای عمل می کنند که سازمان از دیدگاه گروههای ذینفع دارای رفتار نهادینه است ولی در عمل از روشی بسیار متفاوت استفاده می کند. در نهایت سازمان از خود تصویری به نمایش می گذارد که گاهی گویای واقعیت نیست ( در ظاهر به شکل خاصی جلوه می کند ولی در باطن به شکل دیگری عمل می کند)

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۱۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا