دانلود رایگان پاورپوینت تامین مالی خارج از ترازنامه

دانلود رایگان پاورپوینت تامین مالی خارج از ترازنامه

دانلود رایگان پاورپوینت تامین مالی خارج از ترازنامه

ارائه دهندگان: حسن صفیر و هادی مردانی و بردفرد

 

تعداد اسلاید ۲۴+۱۲
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

تاریخچه تامین مالی خارج از ترازنامه

بیانیه فنی شماره ۶۰۳ تامین مالی برون ترازنامه ای و حساب آرایی اولین بیانیه حسابداری در مورد تامین مالی برون ترازنامه ای، در سال ۱۹۸۵ توسط انجمن حسابداری خبره انگلیس و ویلز(ICAEW) منشر شد است. بیانیه های فنی منتشر شده توسط کمیته فنی انجمن حسابداران خبره انگلستان و ویلز برای کل حسابداران لازم اجرا نیستند ولی قبل انتشار استاندارد های مربوطه، آگاهی و راهنمایی های لازم را ارائه می کند. قسمت سوم بیانیه ۶۰۳، تفاوت های بین “حساب آرایی” و “تامین مالی برون ترازنامه ای” را به این صورت بیان کرده است: تامین مالی برون ترازنامه ای: سرمایه گذاری یا افزایش سرمایه (افزایش فعالیت های عملیاتی) شرکت طبق ضوابط قانونی و میثاق های پذیرفته شده حسابداری که تمام یا بخشی از ان تامین مالی، در ترازنامه نشان داده نشود، تامین مالی برون ترازنامه ای گفته میشود.

 

برون سپاری در پاورپوینت تامین مالی خارج از ترازنامه

مطابق با نظرات آنتونوچی (۱۹۹۸) برون سپاری عبارتست از فروش یک بخش از واحد تجاری به همراه پرسنل و تجهیزات تولیدی آن که واحد تجاری قبلاً از یک شرکت خارجی تحصیل کرده و سپس انعقاد قرارداد ساخت تجهیزات و یا انجام خدمات با ویژگیهایی که خود تعیین می کند با شرکت دیگر . برون سپاری با مزیتهای زیادی همراه است و در مقابل معایبی را نیز به همراه دارد . برون سپاری نوعی تأمین مالی محسوب می شود زیرا در صورت عدم استفاده از این شیوه ، تجهیزات یا خدمات مذکور می بایست به صورت داخلی فراهم گردد . ویژگی اصلی تأمین مالی از طریق برون سپاری واگذاری مسئولیت تهیه تجهیزات و خدمات به سایر شرکتها است .

 

تأثیر اجاره های علمیاتی بر بازده داراییها(ROA)

بازده دارائیها از تقسیم سود خالص بر مجموع دارائیها بدست می آید . صرفه جویی مالیاتی ناشی از پرداخت اجاره بها و همچنین کاهش درمجموع دارائیها به علت عدم انعکاس دارائیهای اجاره ای در ترازنامه ، هر دوبر نسبت مذکور تأثیر مثبت خواهند داشت . لذا می توان نتیجه گرفت که تأثیر اجاره عملیاتی بر بازده دارائیها می تواند بیشتر از تأثیر آن بر سایر نسبتهای سود آوری باشد.

 

تأثیر تامین مالی خارج از ترازنامه بر اظهارنظر حسابرسان

آقای کلین من ( ۱۹۹۹) دریافت که حتی اخبار خوب و بد از وضعیت تداوم فعالیت شرکت قبل از ارائه گزارش حسابرسی، بر اظهارنظر حسابرسان موثر است و به طور کلی به این نکته تاکید دارد در شرکت هایی که از روش های تامین مالی برون ترازنامه ای و حسابداری ساختگی استفاده می کنند و بدین وسیله ظاهر خوبی از شرکت در بازار ارائه می دهند، این کار بر اظهارنظر حسابرسان در هنگام تصمیم گیری در مورد تداوم فعالیت شرکت، اثر مستقیم دارد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۳.۲۳ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا