پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی زاگرس شهرکرد

پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی

موضوع کامل پروژه مالی :

پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی عام زاگرس شهرکرد

 

تعداد صفحات ۷۰ صفحه
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری

مقدمه پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی

 تنوع موسسات و گوناگونی فعالیت های مختلف اقتصادی در پهنه جهان و دانش و حرفه حسابداری را بر ان داشته تادر قالب مبانی و اصول عمومی و راه حلهای متناسبی را برای نگهداری حسابهای فعالیت های گوناگون به نحویفراهم اورد که صورتهای مالی موسسات تصویر گویا تری از نتایج عملیات و وضعیت مالی ارائه دهند . از طرفی : فعالیت های موسسات اقتصادی در کشورهای مختلف در بستری از اوضاع و احوال اقتصادی واجتماعی ودر محدوده مناسبات حقوقی کشور انجام میشود . و این عامل به نوبه خود و جستجو و یافتن راه حلهای متعارف درسطح بین المللی الزامی کرده است . ارجاع طرح های ساخت و ساز ابنیه و تاسیسات و تجهیزات بزرگ از طرف کارفرمایان عمومی و خصوصی به پیمانکاران و انعقاد قرارداد ها بلند مدت پیمانکاری برای اجرای طرح های یادشده و انجام دادن فعالیت های ساخت و ساز در قالب این قراردادها توسط پیمانکاران و یکی از فعالیتهای عمدهاقتصادی است که نیازمند ثبت و ضبط معاملات و فعالیت های مالی و تهیه و تنظیم گزارش های درون سازمانی و اندازه گیری و شناخت درامد و در نهایت تهیه و ارائه صورتهای مالی متناسب برای پیمانکاران و کارفرمایان است ….

 

اهمیت و ضرورت تحقیق پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی

یکی از مواردی که نزد هیأت مدیره و صاحبان سهام و سایر استفاده کنندگان اعم از بستانکاران و بانکها از اهمیت خاصی برخوردار است صورتهای مالی می باشد.مدیر مالی می تواند با تجزیه و تحلیل صورتهای مالی، فعالیت مؤسسه را کنترل و اقدامات اصلاحی را اجرا کند. تجزیه و تحلیل صورتهای مالی نقش مهمی در ارزیابی عملکرد مدیریت و دستابی به نقاط ضعف و قوت عملیات یک مؤسسه ایفا می کند. و نتایج آن برای مدیریت مؤسسه از اهمیت به سزایی برخوردار است، چرا که با استفاده از آن می توان نسبت به تعیین خط مشی آتی مؤسسه تصمیماتی لازم را اتخاذ نمودبا توجه به اینکه ساختار مالی شرکت اصطلاحی است که اشاره دارد به نحوه چگونگی ارتباط مختلف ترازنامه و اهمیت این اقلام در مقایسه با یکدیگر روابط میان اقلام ترازنامه از نظر سلامت مالی شرکت اهمیت زیادی دارد….

 

درآمد حاصل از ارائه خدمات پروژه مالی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت سهامی

درامد مذکور در مواقعی که خرید سهام صورت میپذیرد ۶٪ به نسبت مبلغ فروش حق کارگزاری دریافت گردیده و در مواقعی که فروش سهام صورت میپذیرد ۳ / ۸ ٪ نسبت به مبلغ واگذاری و حق کارگزاری درآمد کسب میگردد و همچنین به غیر از حق کارگزاری سهام به ازای ارزش اسمی هر سهم ۴٪ به عنوان مالیات کسر و پرداخت میگردد…

 

نسبتهای نقدینگی :

وجوه نقدینگی برای مؤسسه ضروری در شرایط نامساعد و بحرانی زا صنعت نقدینگی در شرکت مانند تب در انسان است چرا که وجود تب در انسان نشان دهنده مشکل اساسی اسنت و به همین ترتیب ضعف نقدینگی در شرکت می تواند مشکلات اساسی ایجاد کند از جمله اینکه شرکت نتواند اصل و فرح بدهیهای خود را در موعد مقرر پرداخت کند….

 

نسبت جاری :

با توجه به نسبت جاری میزان توانایی ها بدهی های جاری توسط مؤسسه مشخص می شود. متوسط صنعت برای نسبت جاری حداقل ۵/۲ حداکثر ۴ می باشد.

 

نسبت آنی

منظور از نسبت آنی یعنی آن قسمت ازدارایی های جاری که سریعترین حالت تبدیل وجه نقد را دارند متوسط صنعت برای نسبت آنی حداقل ۱ حداکثر ۲ می باشد اگر کمتر از ۱ باشد یعنی در پرداخت بدهیها مشکل دارد و اگر بیشتر از ۲ باشد شرکت دارایی مازاد دارد….

 

نسبتهای فعالیت :

برای تحقق هر فروشی یک میزان دارایی لازم است بنابراین هر حسابی از دارایی های در فروش نقش اساسی دارد. نسبتهای فعالیت همچنین میزان توانایی نقدینگی شرکت را نشان می دهد.

 

نسبتهای اهرمی :

نشان دهنده میزان بدهی در ساختار سرمایه و تأمین مالی شرکت هستند در این نسبتها نشان می دهند که شرکت قادر به پرداخت چقدر بدهی های خود در سر رسیدن باشد اگر بدهی ها بیش از حد باشد تأمین مالی اضافی باید از طریق حقوق صاحبان سهام صورت گیرد و یا ممکن است تأمین مالی از طریق تمدید تاریخ سر رسید بدهی و نحوه باز پرداخت ان مورد توجه مدیریت قرار بگیرد.

 

نسبت بدهی :

هر شرکتی که بدهی آن کم باشد از نظر مالی وضعیت بهتری دارد اما اگر بازده حاصل از آن بیشتر از هزینه بدهی باشد استفاده از اهرم به نفع مالکین است ولی اعتبار دهندگان نسبت بدهی پایین را ترجیح می دهند زیرا در صورت بالا بدون این نسبت خطر ورشکستگی شرکت وجود دارد….

 

 

مشاهده فهرست کامل این پروژه مالی حسابداری (کلیک کنید )

تمامی فرمول ها و جدول های این پروژه قابل ویرایش می باشند

این پروژه ۱۰۰ درصد کامل و آماده ارایه می باشد .

‫6 دیدگاه ها

 1. مرسی از زحمته بی دریغتون

 2. روح الله موسوی گفت:

  سلام
  من این پروژه را از سایت شما تهیه کردم ولی روی گوشیم باز نمیشه
  میشه دوباره برامون ارسال کنید

  1. پشتیبانی سایت گفت:

   سلام
   فایل به صورت ورد می باشد و روی گوشی اجرا نمیشه و باید از طریق رایانه اجرا بشه
   لینک دانلود مجددا براتون ارسال شده
   در صورتی که نیاز به پشتیبانی بیشتر داشتید میتونید از طریق بخش پشتیبانی سایت با ما تماس بگیرید

 3. ایمان قیاسی گفت:

  درود
  پروژه خوبیه
  فقط لطفا واسه چندتا شرکت دیگه هم قرار بدید ، چون من هم زمان به دو پرژه نیاز دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا