دانلود رایگان پاورپوینت تدوین سیاستهای حسابداری

دانلود رایگان پاورپوینت تدوین سیاستهای حسابداری

 

در پست قبلی سایت برای شما پاورپوینت تئوری های مبتنی بر نگرش سیستمی را قرار دادیم که میتوانید آن را به صورت رایگان از سایت دریافت کنید و در این پست از سایت دانشجویان حسابداری ایران برای شما پاورپوینت تدوین سیاستهای حسابداری را قرار دادیم این فایل پاورپوینت در ۳۳ اسلاید توسط خانم زهرا عیوضی تهیه و تنظیم شده است. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت تدوین سیاستهای حسابداری در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

تعریف سیاست های حسابداری:

مجموعه ای از استانداردهای حسابداری،بیانیه ها،تفسیرها،قوانین و مقرراتی را که شرکت ها در گزارشگری مالی رعایت می کنند.سیاست های حسابداری هر شرکت عبارت است از روشهای بکارگیری اصولی را که مدیریت واحد تجاری با توجه به شرایط با هدف ارائه گزارش های مربوط به وضع مالی ، تغییر در وضع مالی و نتیجه عملیات، طبق اصول پذیرفته شده حسابداری ، مناسب میداندو بر همین اساس صورت های مالی تهیه و گزارش می شوند.

 

سیاست گذاری در سطح شرکت

پس از بحرانی که در بورس نیویورک سال۱۹۲۹ بوجود آمد،حسابداران آمریکا واکنش نشان داده وکمیته خاص شرکت ها را با همکاری سازمان بورس نیویورک با ریاست آقای جورج.او.می  تشکیل داد.این مقام ،رئیس هیئت مدیره جامعه حسابداراران نیز بود. در تاریخ۲۲سپتامبر ۱۹۳۲ نامه ای توسط جامعه حسابداران آمریکا برای بورس نیویورک فرستاده شد،در این نامه آقای جورج می پیشنهاداتی به شرکتهای سهامی داد،که سنگ بنای گزارشهای مالی در آمریکا را بر زمین گذاشت.

 

نتیجه های اقتصادی و سیاسی سیاست های حسابداری

در رابطه با سیاستهای حسابداری همه تصمیمات باید دارای نتیجه های اقتصادی باشند. اگر نتیجه های اقتصادی به بار نیاید، دلیلی برای تدوین سیاستهای حسابداری وجود نخواهد داشت. بهبود اطلاعاتی که در دسترس سرمایه گذاران و سایر استفاده کنندگان از آنها قرار می گیرد همانا نتیجه های مطلوبی است که در سایه آنها می توان تصمیمات اقتصادی معقول تری اتخاذ کرد ویا اینکه هزینه جمع آوری اطلاعات برای استفاده کنندگان از آنها را کاهش یابد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۳۱۷ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا