خانه » فایل های آماده حسابداری » دانلود فایل پاورپوینت » دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

دانلود رایگان جزوه حسابداری صنعتی 3-دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

منبع جزوه : حسابداری صنعتی (3) تألیف نسرین فریور – محمود عربی از سری انتشارات دانشگاه پیام نور

هدف این جزوه ، آشنا ساختن دانشجویان با موضوعاتی نظیر بودجه بندی جامع درمؤسسات تولیدی ، برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای ، تجزیه و تحلیل انحرافات فروش و سود از بودجه جامع ، هزینه های مرتبط با تصمیم گیری و حسابداری مسئولیتی می باشد.مدرس و تهیه کنند این جزوه حسابداری صنعتی 3 جناب اقای حسن صالح نژاد می باشد.فرمت این فایل پاور پوینت می باشد و تعداد صفحات این جزوه 180 صحفه به صورت اسلاید می باشد.منبع این جزوه کتاب حسابداری صنعتی (3) تألیف نسرین فریور می باشد. برای مشاهده و دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3 در ادامه مطلب با ما همراه باشید .


جایگاه درس درس حسابداری صنعتی 3 :

حسابداری صنعتی (3) به ارزش 3واحد از دروس ترم ششم دوره کارشناسی رشته حسابداری است . پیش نیاز این درس ، حسابداری صنعتی (2) به ارزش 3 واحد از مجموعه دروس ترم چهارم است .

 

فهرست جزوه درس حسابداری صنعتی 3 شامل :

 • فصل اول : بودجه جامع
 • فصل دوم : بودجه قابل انعطاف و تجزیه و تحلیل گرایشات هزینه
 • فصل سوم : برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای
 • فصل چهارم : تجزیه و تحلیل سود ناویژه و انحراف فروش
 • فصل پنجم : هزینه های مرتبط با تصمیم گیری
 • فصل ششم : حسابداری مسئولیتی

 

بودجه عملیاتی در جزوه درس حسابداری صنعتی 3 :

بودجه فروش ، بودجه تولید، بودجه مواد مصرفی ، بودجه خرید مواد ، بودجه دستمزد مستقیم ، بودجه هزینه سربار ساخت ، بودجه بهای تمام شده کالای ساخته شده ، بودجه موجودیهای جنسی ، بودجه بهای تمام شده کالاهای فروش رفته ، بودجه هزینه های عمومی ، اداری ، توزیع و فروش و بودجه صورت حساب سود و زیان را شامل می گردد. بنابراین بودجه عملیاتی از بودجه فروش شروع شده و به بودجه سود و زیان ختم می شود. ما برای شما  در بخش فایل های اکسل حسابداری پست دانلود رایگان فایل اکسل بودجه (عملیاتی و مالی) را قرار دادیم که میتوانید به رایگان آن را دانلود کنید .

 

انحرافات فروش در مؤسسات تک محصولی در جزوه درس حسابداری صنعتی 3 :

در صورتی که فروش واقعی با فورش بودجه شده تفاوت داشته باشد، انحراف فورش ایجاد شدهاست که منجر به انحرافاتی در سود ناویژه و سودویژه خواهد شد. در یک مؤسسه تک محصولی انحرافات فروش در سطوح مختلف بصورت زیر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد:

 • 1 – تجزیه وتحلیل در سطح صفر : در این سطح؛ سود عملیاتی واقعی با سود عملیاتی واقعی با سود عملیاتی بودجه شده در بودجه جامع ( یا فروش واقعی با فروش بودجه شده دربودجه جامع ) مورد مقایسه قرار  می گیرد.
 • 2- تجزیه و تحلیل در سطح یک :در این سطح؛ اجزاء تشکیل دهنده سود عملیاتی واقعی باسود عملیاتی بودجه شده در بودجه جامع مورد مقایسه قرار می گیردو بنابراین اطلاعات بیشتری نسبت به تجزیه و تحلیل سطح صفر بدست می دهد.
 • 3- تجزیه و تحلیل در سطح دو :در این سطح؛ اجزاء تشکیل دهنده سودعملیاتی واقعی با سود عملیاتی در بودجه قابل انعطاف( بودجه مجاز) و سود عملیاتی در بودجه جامع مورد مقایسه قرار می گیرد. و بنابراین نسبت به سطح یک، اطلاعات صحیح تر ، مفید تر و بیشتری را ارائه می کند.
 • 4- تجزیه و تحلیل در سطح سه :در این سطح؛ ریز انحرافات برحسب مناطق فروش، مشتریان، کارکنان فروش ، رنگ محصولات، هفتگی و فصلی ارائه می شود.

توجه:کاربران گرامی لطفا ادرس سایت را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : 223 کیلوبایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

یک دیدگاه

 1. Avatar
  الناز

  سلام مرسی عالی بود و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code