دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی 3

دانلود رایگان جزوه حسابداری صنعتی ۳-دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی ۳

منبع جزوه : حسابداری صنعتی (۳) تألیف نسرین فریور – محمود عربی از سری انتشارات دانشگاه پیام نور

هدف این جزوه ، آشنا ساختن دانشجویان با موضوعاتی نظیر بودجه بندی جامع درمؤسسات تولیدی ، برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای ، تجزیه و تحلیل انحرافات فروش و سود از بودجه جامع ، هزینه های مرتبط با تصمیم گیری و حسابداری مسئولیتی می باشد.مدرس و تهیه کنند این جزوه حسابداری صنعتی ۳ جناب اقای حسن صالح نژاد می باشد.فرمت این فایل پاور پوینت می باشد و تعداد صفحات این جزوه ۱۸۰ صحفه به صورت اسلاید می باشد.منبع این جزوه کتاب حسابداری صنعتی (۳) تألیف نسرین فریور می باشد. برای مشاهده و دانلود جزوه درس حسابداری صنعتی ۳ در ادامه مطلب با ما همراه باشید .


جایگاه درس درس حسابداری صنعتی ۳ :

حسابداری صنعتی (۳) به ارزش ۳واحد از دروس ترم ششم دوره کارشناسی رشته حسابداری است . پیش نیاز این درس ، حسابداری صنعتی (۲) به ارزش ۳ واحد از مجموعه دروس ترم چهارم است .

 

فهرست جزوه درس حسابداری صنعتی ۳ شامل :

 • فصل اول : بودجه جامع
 • فصل دوم : بودجه قابل انعطاف و تجزیه و تحلیل گرایشات هزینه
 • فصل سوم : برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای
 • فصل چهارم : تجزیه و تحلیل سود ناویژه و انحراف فروش
 • فصل پنجم : هزینه های مرتبط با تصمیم گیری
 • فصل ششم : حسابداری مسئولیتی

 

بودجه عملیاتی در جزوه درس حسابداری صنعتی ۳ :

بودجه فروش ، بودجه تولید، بودجه مواد مصرفی ، بودجه خرید مواد ، بودجه دستمزد مستقیم ، بودجه هزینه سربار ساخت ، بودجه بهای تمام شده کالای ساخته شده ، بودجه موجودیهای جنسی ، بودجه بهای تمام شده کالاهای فروش رفته ، بودجه هزینه های عمومی ، اداری ، توزیع و فروش و بودجه صورت حساب سود و زیان را شامل می گردد. بنابراین بودجه عملیاتی از بودجه فروش شروع شده و به بودجه سود و زیان ختم می شود. ما برای شما  در بخش فایل های اکسل حسابداری پست دانلود رایگان فایل اکسل بودجه (عملیاتی و مالی) را قرار دادیم که میتوانید به رایگان آن را دانلود کنید .

 

انحرافات فروش در مؤسسات تک محصولی در جزوه درس حسابداری صنعتی ۳ :

در صورتی که فروش واقعی با فورش بودجه شده تفاوت داشته باشد، انحراف فورش ایجاد شدهاست که منجر به انحرافاتی در سود ناویژه و سودویژه خواهد شد. در یک مؤسسه تک محصولی انحرافات فروش در سطوح مختلف بصورت زیر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد:

 • ۱ – تجزیه وتحلیل در سطح صفر : در این سطح؛ سود عملیاتی واقعی با سود عملیاتی واقعی با سود عملیاتی بودجه شده در بودجه جامع ( یا فروش واقعی با فروش بودجه شده دربودجه جامع ) مورد مقایسه قرار  می گیرد.
 • ۲- تجزیه و تحلیل در سطح یک :در این سطح؛ اجزاء تشکیل دهنده سود عملیاتی واقعی باسود عملیاتی بودجه شده در بودجه جامع مورد مقایسه قرار می گیردو بنابراین اطلاعات بیشتری نسبت به تجزیه و تحلیل سطح صفر بدست می دهد.
 • ۳- تجزیه و تحلیل در سطح دو :در این سطح؛ اجزاء تشکیل دهنده سودعملیاتی واقعی با سود عملیاتی در بودجه قابل انعطاف( بودجه مجاز) و سود عملیاتی در بودجه جامع مورد مقایسه قرار می گیرد. و بنابراین نسبت به سطح یک، اطلاعات صحیح تر ، مفید تر و بیشتری را ارائه می کند.
 • ۴- تجزیه و تحلیل در سطح سه :در این سطح؛ ریز انحرافات برحسب مناطق فروش، مشتریان، کارکنان فروش ، رنگ محصولات، هفتگی و فصلی ارائه می شود.

توجه:کاربران گرامی لطفا ادرس سایت را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۲۲۳ کیلوبایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام مرسی عالی بود و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا