دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری علمی با پارادایم های گوناگون

دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری علمی با پارادایم های گوناگون

دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری علمی با پارادایم های گوناگون

۳ پاورپوینت حسابداری علمی با پارادایم های گوناگون

 

تعداد اسلاید ۳۱-۳۶-۴۰
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

مقدمه حسابداری علمی با پارادایم های گوناگون :

درگذشته ای نه چندان دور در دانشگاهها و دیگر مجامع علمی ، اهمیت قابل توجهی به حسابداری داده نمی شد. نتایج تحقیقات متعددسالهای اخیر حاکی از آن است که این وضعیت تغییریافته و موقعیت حسابداری در مجا مع علمی بهبود یافته است . اگر چه اعتبار تحقیقات اولیه حسابداری در اوایل دهه ۱۹۷۰توسط منتقدین مورد تردید قرار گرفت واین تحقیقات متهم شدکه ازدیدگاه نظری ، دچارضعف می باشد ، یا ازنظر ارزش ، ایجاد شک وتردید می نماید اما متعاقب آن ، درسال ۱۹۷۶ ولز دریک مقاله بنیادی ازیک تحقیق بدیهی دفاع کرد وابرازداشت که این قبیل پژوهش های اولیه برای تغییر در تفکر و نگرش حسابداری ضروری است .

 

پارادایم چیست؟

تعریف واژه پارادایم ( Paradigm ) :پارادایم، اصطلاحی است که در فلسفه علم به کار گرفته می شود و مقصود از آن، اصولی است که بر بینش ما نسبت به چیزها و جهان حاکم است. علاوه بر این معنای عام (منشاء اصول و مقررات)، معنای اخص آن «سرمشق» می باشد. “پارادایم” از کلمه یونانی “پارادیگما” گرفته شده است و در اصل واژه‌ی افلاطونی است و تغییر شکل یافته‌ی کلمه‌ی “مُثُل” بعدها توسط مترجمان است. دیدگاه مشترک اهل علم یا حرفه برای حل مسایل مربوط می باشد.

 

علم حسابداری

تحقیقات حسابداری برمجموعه ای ازمفروضات مرتبط باعلوم اجتماعی وجامعه مبتنی است این تحقیقات شباهت هایی رابین علوم فیزیکی واجتماعی وحسابداری مشخص کرده است تعریف علم ازدیدگاه Buzzell حسابداری : مجموعه دانستنیهای طبقه بندی شده وسیستماتیک که برپایه یک یاچندتئوری مرکزی وتعدادی اصول کلی بناشده است معمولا به صورت مقداری بیان می شود این دانستنیها،پیش بینی ودربرخی شرایط ،کنترل رویدادهای آتی راامکان پذیرمی سازد درنتیجه وباتوجه به مباحث ومطالب گفته شده حسابداری موضوعات متفاوتی داردوشامل نظامی است که ازطریق مشاهده ارتباطات وتعمیم های دستوری به مفاهیم ،اصول ،روشها و قوانین وتئوری هامنتج می شود وباتوجه به پارادایم مختلف حسابداری وتحقیقات گسترده حسابداری راقطعا می توان یک علم تلقی کرد.

 

پارادایم انسان شناختی الگوها

پژوهشگران این مطالعات ،از رویکرد توصیف –استقرا برای تدوین تئوری حسابداری پیروی کرده وروشهای موجودحسابداری را درزمان انجام مطالعه باور داشته اند. برای مثال Ijiri، دردفاع از الگوی غالب خود و رد انتقاد طرفداران حسابداری مبتنی برارزشهای جاری وبهای تمام شده جاری ؛ با تأکید بر وظیفه حسابدهی ،اهمیت ارزشهای تاریخی را برای ایفای این وظیفه و همچنین تصمیم گیری متذکر شده است.وی در دفاع از الگوی غالب خود و رد انتقاد طرفداران حسابداری مبتنی برارزش جاری وبهای تمام شده جاری یک الگوی اصلی یا بدیهی از شیوه اجرایی یا عملی کنونی حسابداری ارائه میکند که با استفاده از آن میتوان درباره اهمیت بهای تاریخی ،از دیدگاه پاسخگویی وتصمیم گیری به داوری نشست.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۱.۶ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768