حسابداری چیست ؟ (فیلم + متن)

حسابداری چیست ؟ (فیلم + متن)

حسابداری چیست ؟ (فیلم + متن)

تعریف های زیادی برای حسابداری هست که ما در این پست تصمیم گرفتیم بهترین تعریف را برای شما بزرگواران ارایه کنیم تا به صورت کامل و صحیح با تعریف حسابداری آشنا شوید. در زیر یک فیلم برای شما قرار دادیم که این فیلم بخشی از دوره مفاهیم اساسی و پایه حسابداری می باشد. برای آشنایی با تعاریف حسابداری در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید

 

حسابداری چیست :

یک سیستم اطلاعاتی است که رویداد های مالی را شناسایی کرده ،سپس ثبت ، طبقه بندی و خلاصه نموده و در قالب صورت های مالی به استفاده کنندگان آن ارایه می کند

تعریف اول حسابداری :

حسابداری علم ثبت و بررسی معاملات مالی یک شکرت، سازمان یا یک تجارت است و به طور کلی شامل جمع بندی، تجزیه و تحلیل گزارشات و تحویل آنها به مدیران سازمان هاست. صورت های مالی به طور کوتاه خلاصه ای از معاملات مالی در یک دوره است که عملکرد، موقعیت مالی ، جریان های نقدی و . . . شامل این صورت های مالی تهیه شده می باشد.

 

تعریف حسابداری از نظر دکتر بندری

حسابداری عبارتست از فن ثبت، طبقه بندی، و تلخیص فعالیت های مالی یک مؤسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسیر نتایج حاصله از بررسی این اعداد. (تعریف دقیق دکتر بندری)

 

نشریه ۱۰۱ سازمان ۱۹۶۶، Evanston حسابداری را اینگونه تعریف کرده است :

حسابداری عبارتست از فرآیند تشخیص، اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی که برای استفاده کنندگان اطلاعات مزبور، امکان قضاوت و تصمیم گیری های اگاهانه را فراهم می سازد.

 

یک تعریف جدید از حسابداری :

حسابداری عبارتست از خدمتی که با فراهم کردن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران، پرداخت کنندگان مالیات، اداره کنندگان و سایرین جهت تصمیم گیری های آگاهانه انجام می پذیرد.

 

 

✔ لطفا نظرات خود را در خصوص این ابزار و این فیلم آموزشی از طریق بخش نظردهی زیر برای ما ارسال کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما و ارایه پست های بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا