دانلود رایگان پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک

دانلود رایگان پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک

پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک

 دانلود رایگان پاورپوینت درس حسابرسی پیشرفته

تعداد اسلاید ۱۱+۳۰
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک، روشی را فراهم می‌کند که اطمینان می‌دهد ریسک‌های سازمان مدیریت شده‌اند. برآورده کردن نیازهای هیات‌مدیره مسوولیت بخش حسابرسی داخلی است. در حقیقت حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک، آنچه سازمان و اهداف آن را تهدید می‌کند، بررسی می‌کند. این ریسک‌ها شامل ریسک مالی، عملیاتی و استراتژیک، چه در درون سازمان و چه در برون سازمان خواهد بود. حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک، روشی است که در بخش حسابرسی داخلی مورد استفاده قرار میگیرد و برای ارائه اطمینان‌بخشی از اینکه ریسک‌ها مدیریت شده‌اند استفاده می شود.

 

خطر حسابرسی Audit Risk

طبق استانداردهای حسابرسی هدف حسابرسی صورتهای مالی این است که حسابرس بتواند در باره اینکه صورتهای مالی از تمام جنبه های با اهمیت طبق استانداردهای حسابداری تهیه شده است یاخیر اظهار نظر کند. این اظهار نظر همواره با میزانی از خطر روبرو است که به آن خطر حسابرسی می گویند

 

تعریف ریسک ذاتی ، کنترل و عدم کشف در حسابرسی :

ریسک ذاتی را چنین تعریف می کنیم : احتمال خطر تحریف در مانده یک حساب،گروه معاملات مربوط به آن حساب یا گروه حسابهایی که درغیاب کنترلهای داخلی ممکن است رخ دهد.ریسک ذاتی به ترتیب در وجوه نقد،حسابهای برآوردی مانند استهلاک و ذخایر بیشتر از سایر حسابها است. لازم به ذکر است ریسک ذاتی در مرحله برنامه ریزی ارزیابی می شود.

ریسک کنترلی را چنین تعریف می کنیم : احتمال خطر تحریف در مانده یک حساب،گروه معاملات یا گروه حسابها به نحوی که کنترلهای داخلی قادر به کشف آن نباشند.بر همین اساس هر چه کنترلهای داخلی قوی باشد،ریسک کنترلی ضعیف (کم) می باشد وبلعکس هرچه کنترلهای داخلی ضعیف باشد، ریسک کنترلی افزایش می یابد. و ریسک عدم کشف را چنین تعریف می کنیم : احتمال اینکه حسابرس با انجام آزمونهای خود موفق به کشف تحریف در مانده حسابها،گروه حسابها یا معاملات نشود.

 

برآورد اولیه از خطر کنترل:

پس از کسب شناخت اولیه از سیستم کنترل داخلی، حسابرس باید برآورد اولیه‌ای از خطر کنترل به عمل آورد خطر کنترل میزان انتظار حسابرس از عدم کشف یا پیشگیری اشتباهات و یا تحریفات توسط سیستم کنترل داخلی است. در بهترین شرایط دست کم معادل ۳۰ درصد پیشنهاد می‌شود. برآورد اولیه حسابرس از خطر کنترل متکی به ارزیابی اطلاعات مقدماتی کسب شده درباره سیستم کنترل داخلی و قضاوت وی در این باره است .در مواردی که خطر کنترل بالا برآورد شود، اجرای آزمون کنترل‌ها ضرورت ندارد به بیانی دیگر، آزمون کنترل‌ها زمانی انجام می‌شود که حسابرس بخواهد بر سیستم کنترل داخلی اتکا کند. در غیر این صورت، حسابرسی باید با تاکید بر آزمونهای محتوا انجام شود.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۱۷۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا