دانلود پاورپوینت مدیریت سود

دانلود پاورپوینت مدیریت سود

 

مدیریت سود یکی از مباحث مهم حسابداری است و در این فایل پاورپوینت حسابداری موارد مرتبط با آن به صورت کامل تشریح خواهد شد . این فایل شامل ۱۳ اسلاید می باشد که برای مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص پاورپوینت مدیریت سود در ادامه مطلب با سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران همراه باشید.

 

تعریف مدیریت سود

در ادبیات حسابداری تعاریف مختلفی در مورد مدیریت سود توسط محققین ارائه شده است. ارائه تعریفی مناسب از مدیریت سوذ مستلزم ناخت هدف و انگیزه از مدیریت سود و کاربرد آن است. فرن و همکاران(۱۹۹۴) مدیریت سود را به عنوان دست کاری سود توسط مدیریت به منظور دست یابی به قسمتی از پیش داوری های مربوط به سود مورد انتظار تعریف می کند. هلی و والن(۱۹۹۹) معتقدند مدیریت سود هنگامی رخ می دهد که مدیران از قضاوت های شخصی خود در گزارشگری مالی استفاده کنند و ساختار معاملات را جهت تغییر گزارشگری مالی دستکاری می نمایند.  در تعاریف فوق برای مدیریت سود اهداف، انگیزه ها و کاربردهای خاصی مشخص شده که به صورت تفضیلی به فرضیه ها و انگیزه های مدیریت سود پرداخته می شود.

 

نظریه اثباتی:

نظریه اثباتی انگیزه های مرتبط با بازار سرمایه را برای توضیح مدیریت سود توسط مدیران مطرح می نماید. بدین منظور، نظریه اثباتی فرضیه های قبلی را نقض نمی کند؛ بلکه به جای آن، برای بکارگیری گزینه های متفاوت حسابداری بر انگیزه های قرارداد داخلی شرکت و نظریه نمایندگی تاکید می کند.

 

رویکرد فرصت طلبانه و کارایی درباره مدیریت سود

تحقیقات اثباتی حسابداری یا از رویکرد کارایی اقتباس می کنند و یا از رویکرد فرصت طلبانه . رویکرد فرصت طلبانه به دنبال آن است تا رفتار فرصت طلبانه مدیر در استفاده از خط مشی حسابداری تشریح نماید. اما در رویکرد کارایی فرض می شود که مدیریت سود به واسطه انتخاب خط مشی حسابداری موجب کاهش هزینه های نمایندگی می گردد و این موضوع در نهایت باعث افزایش ارزش شرکت خواهد شد هنگامی که مالکان شرکت با مدیر قرارداد جبران خدمات تنظیم می نمایند. آن ها می دادند که مدیر برای دریافت پاداش بیشتر، سود را مدیریت می کند. همچنین در هنگام تنظیم قرارداد با اعتبار دهنده برای دریافت وام اعتباردهنده می داند که ممکن است مدیر به منظور کاهش اثرات قراردادهای بدهی، سود را مدیریت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768