دانلود رایگان پاورپوینت درآمدهای حاصل از عملیات مبادله ای

دانلود رایگان پاورپوینت درآمدهای حاصل از عملیات مبادله ای

دانلود رایگان پاورپوینت درآمدهای حاصل از عملیات مبادله ای

پاورپوینت استاندارد حسابداری‌ بخش عمومی شماره‌ ۴ 

 

تعداد اسلاید ۲۷
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

عملیات مبادله‌ای، عملیاتی است که طی آن ارزش مابه‌‌ازای دریافتی با منافع واگذار شده تقریباً برابر است. فروش کالاها یا ارائه خدمات را می‌توان نمونه‌ای از درآمدهای مبادله‌ای دانست. در تشخیص بین درآمدهای عملیات مبادله ای و غیر مبادله ای ، رجحان محتوی بر شکل باید مد نظر قرار گیرد ، نمونه های از درآمدهای غیر مبادله ای عبارت است از مالیات ، عوارض ، کمکها و هدایا. برای دانلود رایگان پاورپوینت درآمدهای حاصل از عملیات مبادله ای در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

درآمد:

منابعی که توسط واحـد گزارشگر به نمایندگی از سایر واحدهای گزارشگر وصول می‌گردد و منجر به افزایش ارزش خالص نشود، درآمد محسوب نمی‌شود. به عنوان مثال در مورد سازمان امور مالیاتی کشور ، مبالغ ناخالص مالیات دریافتی یا دریافتنی منجر به افزایش ارزش خالص نمی گردد و صرفا درصد سهم سازمان مذکور به عنوان درآمد محسوب می گردد .

 

اندازه‌گیری درآمد حاصل از عملیات مبادله‌ای

درآمد حاصل از عملیات مبادله‌ای باید به ارزش منصفانه مابه‌ازای دریافتی یا دریافتنی اندازه‌گیری شود. در بسیاری حالات، مابه‌ازای دریافتی، به شکل وجه نقد یا معادل آن می‌باشد و مبلغ درآمد همان مبلغ وجه نقد یا معادل نقد دریافتی یا دریافتنی است. در صورتی که مابه‌ازای مربوط به شکل غیرنقدی باشد، درآمد براساس ارزش منصفانه مابه‌ازای دریافتی یا دریافتنی اندازه‌گیری می‌شود.هرگاه جریان ورودی وجه نقد یا معادل آن به آینده موکول شود به گونه ای که طبق قرارداد منعقده بین فروشنده وخریدار و یا ضوابط معمول فروشنده ، مبلغی اضافه بر بهای فروش نقدی کالا یا خدمات دریافت شود در این حالت ارزش منصفانه مابه ازای مزبور ،بهای فروش فروش نقدی است و مبلغ اضافه دریافتی درآمد فروش کالا یا ارائه خدمات محسوب نمی شود ، بلکه با توجه به محتوای معامله تحت عنوان تامین مالی به طور جداگانه نمایش داده شود.

 

سود تضمین شده، درآمد حق امتیاز و سود سهام

درآمدهای عملیات مبادله‌ای ناشی از استفاده دیگران از داراییهای واحـد گزارشگر که متضمن سود تضمین شده، درآمد حق امتیاز و سود سهام است باید براساس معیارهای مندرج در بند۳۷ به شرط تحقق شرایط مندرج در زیر شناسایی شود: الف.جریان منافع اقتصادی عملیات مذکور به درون واحـد گزارشگر محتمل باشد،  ب. مبلغ درآمد مربوطه را بتوان به‌گونه‌ای اتکاپذیر اندازه‌گیری کرد.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۲۴۷ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا