فیلم آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری

فیلم آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری

فیلم آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری

 در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران برای شما فیلم آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری را قرار دادیم. در این آموزش شما یاد میگرید که چطور بر اساس ماده 62 قانون کار حقوق و دستمزد کارگران و کارمندانی که در روز های جمعه یا در روز های تعطیل رسمی در شرکت مشغول به کار هستند را محاسبه کنید. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان این فیلم آموزشی در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

 

ماده ۶۲ قانون کار و محاسبه حقوق و دستمزد

روز جمعه، روز تعطیل هفتگی کارگران با استفاده از مزد می‌باشد.
‌تبصره ۱ – در امور مربوط به خدمات عمومی نظیر آب، برق، اتوبوسرانی و یا در کارگاه‌هایی که حسب نوع یا ضرورت کار و یا توافق طرفین، به‌طور مستمر روز دیگری برای تعطیل تعیین شود همان روز در حکم روز تعطیل هفتگی خواهد بود و به هر حال تعطیل یک روز معین در هفته اجباری‌است.
کارگرانی که به هر عنوان به این ترتیب روزهای جمعه کار می‌کنند، در مقابل عدم استفاده از تعطیل روز جمعه ۴۰% اضافه بر مزد دریافت خواهند کرد.
‌تبصره ۲ – در صورتی که روزهای کار در هفته کمتر از شش روز باشد، مزد روز تعطیل هفتگی کارگر معادل یک ششم مجموع مزد یا حقوق دریافتی‌وی در روزهای کار در هفته خواهد بود.
‌تبصره ۳ – کارگاه‌هایی که با انجام ۵ روز کار در هفته و ۴۴ ساعت کار قانونی کارگرانشان از دو روز تعطیل استفاده می‌کنند، مزد هر یک از دو روز‌تعطیل هفتگی برابر با مزد روزانه کارگران خواهد بود.

 

آموزش نحوه محاسبه دستمزد جمعه کاری و تعطیل کاری

 

دوره جامع آموزش صفر تا صد حسابداری حقوق و دستمزد منتشر شد

ما در یک دوره جامع و در یک پکیج کامل حسابداری حقوق و دستمزد را از قدم صفر تا سطح حرفه ای و پیشرفته به صورت کامل آموزش دادیم که شما میتوانید این بسته آموزشی را در حال حاضر با تخفیف ویژه از طریق بخش محصولات سایت بررسی و تهیه کنید.

 

✔ لطفا نظرات خود را در خصوص این ابزار و این فیلم آموزشی از طریق بخش نظردهی زیر برای ما ارسال کنید. نظرات شما باعث دلگرمی ما و ارایه پست های بیشتر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا