دانلود رایگان پاورپوینت سیستم دفترداری و صدور سند

دانلود رایگان پاورپوینت سیستم دفترداری و صدور سند

دانلود رایگان پاورپوینت سیستم دفترداری و صدور سند

ارائه دهنده: علیرضا علی اکبرلو

تعداد اسلاید ۱۷
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

مقدمه پاورپوینت سیستم دفترداری و صدور سند

سیستم دفتر داری وصدور اسناد یکی از زیر سیستم های نظام حسابداری مالی است که در این سیستم نقش کامپیوتر برای همه سازمان ها روشن و واضح است. امروزه در قریب به اتفاق بنگاه های تجاری اعم از کوچک ، متوسط و بزرگ از نرم افزار های دفتر داری و صدور سند برای ثبت عملیات بهره گرفته میشود. این سیستم وظیفه نگهداری از کلیه اطلاعات سیستم های مالی و همچنین تهیه اسناد، دفاتر و گزارشات مالی را بر عهده دارد . سیستم دفتر داری و صدور اسناد ، کلیه اسناد حسابداری و مدارک و مستندات اولیه سایر سیستم ها را دریافت و پس از انجام کنترل های لازم آنها را ثبت وطبقه بندی می نماید.

 

فعالیت رسیدگی به اسناد

اسناد حسابداری صادره باید در یک سیستم کنترلی بررسی شوند. از آنجا که همه صورتهای مالی اساسی و سایر گزارشات مالی براساس مستندات سند حسابداری تهیه شده و در صورت اشتباه در سند، بقیه مستندات نیز غیر قابل اتکا خواهند بود، لذا اهمیت رسیدگی بیش از پیش نمایان می شود . در برخی بنگاه های اقتصادی واحد رسیدگی در امور مالی ایجاد می شود و در صورت عدم وجود، وظایف آنرا دفترداری و صدور سند انجام می دهد . در این فعالیت قابلیت اتکا و اعتماد اسناد از نظر مبالغ، امضاهای مجاز، محاسبات، قوانین و مقررات و آیین نامه های مالی و معاملاتی و اداری و تفکیک وظایف و مسئولیت ها و سایر مبانی کنترلی، بررسی می شوند.

 

سند حسابداری

سند حسابداری مدرک اصلی و ملاک نهایی طبقه بندی و در نهایت گزارشگری مالی است. جهت صدور سند حسابداری باید حسابهای واحد تجاری در سطح کل، معین و یا تفصیل (بر حسب سطوح مورد نیاز) به صورت مناسب طبقه بندی و در سیستم حسابدهی به حسابها (کدینگ) قید شوند . سند حسابداری باید اطلاعات مربوط به ماهیت معاملات و شماره حساب ها، اجزا و عناصر و اقلام و عناوین طبقه بندی را در خود داشته باشد . این سند پس از تهیه توسط مسئول صدور سند یا کارکنان زیر مجموعه سیستم حسابداری، باید به تایید مدیر مالی و سایر مقامات مجاز شرکت برسد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۷۵۰ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا