دانلود رایگان پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری

پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری

 

به طور کلی انبار محل و فضایی است که یک یا چند نوع کالای بازرگانی ،صنعتی یا مواد اولیه یا فرآورده های مختلف در آن نگهداری می شود یا میتوان گفت محل یا فضایی است که در آن مواد اولیه برای ساخت محصولات ،کالای در جریان ساخت ، محصول ساخته شده ،مواد و لوازم مصرفی ،قطعات یدکی ماشین آلات ، ابزار آلات و اجناس اسقاط نگهداری می شود آنهم بر اساس سیستم صحیح طبقه بندی . در این پست از سایت آی آر حسابداران برای شما فایل پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری را قرار دادیم این فایل توسط علی مهدوی فر و محسن یعقوب زاده تهیه و تنظیم شده است . برای مشاهده توضیحات و دانلود رایگان پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

مقدمه پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری

امروزه  با پیشرفت و علوم تکنولوژی امکان تولید انبوه کالا  فراهم شده است. و تقسیم کار ورشد جمعیت نیاز استفاده از فرآوردهای دیگران را به و جود آورده است . واین خود باعث پیدایش سازمانهای بزرگ شده است.انبار به عنوان واسطه موجبات گردش کالا از تولید به مصرف را امکان پذیر میسازد . انبار میتواند درعرضه به موقع محصولات،جریان عادی تولید، ثبات قیمت محصول ،نگهداری ماشین ها و … نقش مهمی را ایفا کند . به طوریکه نقش آن در تجارت غیر قابل انکار است .ارزش ریالی  موجودیهای انبار در صنایع مختلف متفاوت است و عوامل مختلفی در میزان نگهداری موجودی انبار واحدهای صنعتی یا تو لیدی موثرند مثل روش تولید ،دوره تولید ،میزان به کار گیری ماشین آلات ، نوع محصول ساخته شده ، بازار مصرف و… وبالاخره سیستم های تدارکاتی و سفارشات واحدهای تولیدی .

 

نبار کردن به ترتیب ورود با در اختیار داشتن سیستم شماره قفسه

این بهترین روش چیدن اجناس در انبار نسبت به روشهای قبلی است.در این روش ابتدا باید انبار را به قسمتهای مختلف تقسیم نمود و به هر قسمت و قفسه ای شماره ای داد سپس اجناس را به ترتیب ورود در قفسه ها چیده و جلوی هریک از اقلام کارتی نصب گردد که اطلاعات مربوط به آن جنس یعنی  شماره جنس، نام و مشخصات جنس، واحد مصرف و همچنین شماره قفسه در آن درج میشود .

 

شمارش موجودی ها در پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی انبارداری

در هر دوره مالی ضروریست که حداقل یکبار تمام موجودیهای شرکت مورد شمارش قرار گیرد تا از عدم مغایرت موجودیها با کارت موجودی انبار و کارت حسابداری اطمینان حاصل شود.موجودی برداری میتواند دائمی ویا ادواری باشد .اما حتی اگر هم سیستم کنترل موسسه ،سیستم کنترل دائمی یا ادواری است باز هم لازم است سالی یکبار انبار گردانی کلی نمود.

 

شمارش موجودی ادواری یا دوره ای در سیستم های اطلاعاتی انبارداری

این روش انبار داری بهتر است جهت اقلام عمده بکار گرفته شود . زمان انبار گردانی باید کوتاه باشد تا موجب تعطیلی بلند و طولانی مدت تولید نشود.در ضمن چون همکاری سایر واحدها در امر انبار گردانی ضروریست حداقل تا یکماه قبل از انجام عملیات شمارش کمیته ای جهت برنامه ریزی وهدایت وکنترل در امر شمارش موجودیها تشکیل گردد و همچنین قبل از شمارش ، فرمها و وسایل انجام کار آماده و مهیا شود .

 

توجه:کاربران گرامی لطفا سایت آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۲.۳۱ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا