دانلود رایگان فایل اکسل محاسبه عیدی

دانلود رایگان فایل اکسل محاسبه عیدی

دانلود رایگان فایل اکسل محاسبه عیدی – اکسل محاسبه عیدی و سنوات ۹۶

 

به موجب قانون کلیه کارگاههای مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد ، بعنوان عیدی و پاداش بپردازند . مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند . محاسبه عیدی کارگران یکی از مسایلی می باشد که معمولا تمامی حسابداران در پایان هر سال درگیر خود میکند . به دخواست یکی از کاربران سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران در این پست در بخش فایل های اکسل حسابداری برای شما فایل اکسل محاسبه عیدی را آماده کردیم . شما با دانلود و اجرای این فایل میتوانید مبالغ خود را جایگزین مبالغ پیش فرض در جدول فایل اکسل محاسبه عیدی کنید و مقداری عیدی هر کارگر را محاسبه کنید . برای مطالعه توضیحات بیشتر و دانلود رایگان فایل اکسل محاسبه عیدی در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید .

 

تبصره های مربوط به پرداخت عیدی به کارگران :

  • تبصره۱ : از این ماده بیان می دارد که مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید .
  • تبصره۲ : بیان داشته است در کارگاههائی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبالغ فوق پرداخت می نمایند. عرف کارگاه معتبر خواهد بود .

پس هر فردی صرف نظر از قرارداد ساعتی، پاره وقت یا تمام وقت خود ملزم به دریافت حقوق و مزایا و عیدی و سنوات پایان سال است. برخی با تصور بر این موضوع که نیروی کار قرارداد تمام وقت ندارد و به مانند ساعات اداره کار، کار انجام نمی دهد پس نباید عیدی و سایر مزایا را طبق قوانین کار دریافت نماید که این کاملا غلط است.

فرمول محاسبات عیدی سال ۹۶ : 

                           عیدی و پاداش = ((حقوق روزانه کارگر × ۶۰ روز) / ۳۶۵ ) × تعداد روزهای کارکرد

 

 فایل اکسل محاسبه عیدی و مالیات آن در سال ۱۳۹۶ :

در فایل اکسل محاسبه عیدی سال ۹۶ شما میتوانید با وارد کردن حقوق و روزهای کارکرد عیدی ۹۶ شخص را مطابق با قانون اداره کار محاسبه کنید نقطه مثبت برنامه وجود راهنما در هر مرحله است پس از مرحله بالا برنامه با گرفتن کل درامد مشمول مالیات سالانه شخص مالیات را بصورت تجمیعی محاسبه میکند و از این طریق از تضییع حقوق کارگر جلوگیری مینماید در ادامه شما میتوانید برای هر یک از کارگران فیش عیدی ۹۶ را تهیه کنید و در پایان خلاصه لیستی در اختیار شما گذاشته میشود و در تمامی این مراحل در برنامه شما راهنما خواهید داشت .میتوانید فایل های اکسل محاسبه عیدی را از طریق لینک زیر دانلود کنید

 

توجه:کاربران گرامی لطفا ادرس سایت را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۰.۱۷۳ مگابایت
» منبع : excelengineer.ir و accfile.com
» توضیحات :
فرمت این فایل xls می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار Microsoft Excel استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا