دانلود پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی

دانلود پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی

دانلود پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی

پاورپوینت فصل ۱۰ درس تئوری حسابداری

 

تعداد اسلاید ۳۳
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

مفهوم سود  در پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی

سود بیانگرنتیجه فعالیت حسابداری می باشد و دارای بار ومحتوای اطلاعاتی است و هدف اولیه از گزارش سود ، تامین اطلاعات مفید برای کسانی که بیشترین علاقه را به گزارشهای مالی دارند . کانون توجه گزارشگری مالی ، اطلاعات مربوط به عملکرد واحد انتفاعی است که توسط معیارهای سود و اجزاء تشکیل دهنده آن تامین می شود . باتوجه به قدرت پیش بینی تئوریها ، مفاهیم مختلفی از سود در حسابداری مطرح شده که این مفاهیم در سه سطح بشرح ذیل شرح داده می شوند :…

 

مفهوم سود ازدیدگاه ساختاری :

ادعای حسابداران در باره سود حسابداری : حسابداران سود را معیاری برای تفسیر رویدادهای دنیای واقعی می دانند و بر تاثیر آن بر رفتار استفاده کنندگان تاکید می کنند اما معمولا اصول و قواعد حسابداری را بر مفروضات و مفاهیمی بنا می کنند که ممکن است با پدیده های دنیای واقعی یا با آثار رفتاری مرتبط نباشند . مانند مفاهیمی نظیر « تحقق درآمد ، تطابق هزینه ها با درآمد ، حسابداری تعهدی و تخصیص بهای تمام شده » که آنها را تنها می توان بر اساس قواعد دقیق تعریف کرد .

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی :

اسلاید های پاورپوینت مفهوم سود در گزارشهای مالی

 

رویکرد معاملاتی در اندازه گیری سود :

این روش سنتی ترین روشی است که برای محاسبه سود در حسابداری استفاده می شود (متداولترین روشی مه بر پایه عرف و سنت قراردارد) ، در این رویکرد تغییرات در ارزش دارائیها و بدهیها را تنها در صورتی که منتج از رویدادهای مالی است ثبت می شود و رویدادهای مالی را به مفهوم گسترده آن مورد استفاده قرار می دهیم که شامل رویدادهای مالی «داخلی» و «خارجی» می شود . رویدادهای خارجی : ناشی از داد و ستدهایی است که با اشخاص خارج از واحد انتفاعی انجام و دارایی و بدهی ها را به درون یا خارج شرکت نقل و انتقال می دهد . رویدادهای داخلی : ناشی از استفاده یا تبدیل دارایی ها در درون واحد انتفاعی می باشد . نکته – اگر تغییر در ارزش دارایی و بدهی ها بعلت تغییر در ارزش بازار یا تغییر در انتظارات باشد در فرایند اندازه گیر لحاظ نمی شوند.

 

سود به عنوان یک وسیله پیش بینی :

طبق بیانیه شماره ۱ حسابداری مالی ،سرمایه گذاران ، بستانکاران ، سایر افراد تمایل دارند که خالص جریانهای نقدی آینده شرکت را برآورد نمایند ، ولی اغلب آنها با استفاده از سود می کوشند سودآوری شرکت را برآورد نمایند ، سودهای آینده را پیش بینی کنند و یا ریسک های مربوط به سرمایه گذاری در شرکت یا دادن وام به ان را مورد ارزیابی قرار دهند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا