دانلود رایگان پاورپوینت تعیین ارزش دارایی ها

پاورپوینت تعیین ارزش دارایی ها

دانلود رایگان پاورپوینت تعیین ارزش دارایی ها

پاورپوینت داراییها و شیوه تعیین ارزش آنها (فصل ۱۴ هندریکسون)

 

در پست قبلی سایت آی آر حسابداران برای شما پاورپوینت استهلاک و نگهداشت سرمایه را قرار دادیم که میتوانید آن را به صورت کاملا رایگان از سایت دانلود کنید و در این پست از سایت پاورپوینت تعیین ارزش دارایی ها که توسط خانم طاهره بتیار در ۵۳ اسلاید تهیه و تنظیم شده است را قرار دادیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان این فایل با ما همراه باشید.

 

فرآیند سنجش (تعیین ارزش اقلام ):

درحسابداری منظور از فرایند سنجش یا اندازه گیری این است که برای یک رویداد متعلق به یک واحد تجاری بتوان مبلغ پولی تعیین کرد که از نظر کمی معقول باشد و بتوان جمع اقلام را تعیین کرد و در صورت لزوم هم براحتی آن را تفکیک کرد. معیار سنجشی که برای همه پذیرفته است برحسب مقدارپولی است. اما دادهای غیرپولی هم وجود دارد مثل ظرفیت تولید ، تعدادکارکنان ، عمر مفید دارایی که در یادداشتهای پیوست صورتهای مالی افشا می شود.

 

—بهای تمام شده تاریخی :‌Historical Input costs

کل قیمتی که شرکت باید بپردازد تا مالک دارایی شود و از آن استفاده کند و شامل همه ی پرداخت های لازم برای تملک دارایی در محل می شود تا دارایی در وضعی قرار گیرد که خدمات لازم برای تولید یا عملیات دیگر انجام دهد اگر در ازای این دارایی ،‌ داراییهای دیگری غیر از پول نقد پرداخت شود بهای تمام شده دارایی مزبور برابر است با قیمت کنونی فروش دارایی داده شده و نه ارزش دفتری آن .

 

—هزینه واقعی prudent costs :‌

هزینه هایی که به وسیله یک مدیریت آگاه و معقول به مصرف برسد. برای تولید یک محصول هم از این روش استفاده می شود برای مثال هزینه هایی که برای یک محصول منظور می شود : مواد دستمزد مستقیم و سربار که باید بر مبنای منطقی به محصول تخصیص داده شود و هزینه ضایعات و زمان عادی بیکاری تا حدی معقول را می توان جزء بهای تمام شده منظور کرد ولی ضایعات بیش از حد را نمی توان جزء بهای تمام شده منظور کرد باید آن را به حساب زیان هایی منظور نمود که به شرکت متحمل می شود .

 

بهای تمام شده اولیه

‌طبق مقررات شرکتهای عام المنفعه (در امریکا آب و برق ) عبارت است از بهای تمام شده اموال و دارایی ها برای شرکتی که هدف اولیه آن ارائه خدمت به عموم مردم است . هر مبلغ پرداختی مازاد بر بهای تمام شده اولیه منهای استهلاک انباشته را که شرکت دیگری برای خرید شرکت نخست بدهد باید یه صورت جداگانه طبقه بندی شود و به روش هایی که شورای شهر تعیین می کند منظور گردد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۰.۶۱۷ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا