دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری املاک

دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری املاک

دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری املاک

 

تعداد اسلاید ۲۵
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

دامنه کاربرد این استاندارد برای حسابداری فعالیتهای ساخت املاک بکار گرفته میشود.در در مورد واحدهای تجاری که به فعالیتهای ساخت املاک مشغولندکاربرد دارد. صرف نظر از اینکه این عملیات جزو فعالیتهای اصلی انها باشد یا نه. این استاندارد برای ساخت املاکی که توسط خود واحد تجاری استفاده میشود کاربرد ندارد. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت حسابداری املاک در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

ماهیت فعالیت های ساخت املاک :

واحد تجاری ممکن است فعالیت های ساخت املاک را در مکان جغرافیای مشخص و مکان های متعددانجام دهد مثال(یک برج۲۵یا۳۵ طبقه یامرکز تجاری) در این صورت هریک از واحد های یاد شده یک پروژه و قطعه زمین مذکور یک مکان جغرافیایی مشخص است. ویژگی اصلی فعالیت های ساختمانی این است که در بیش از یک دوره مالی انجام میشود. این امر ناشی از مراحل اخذ مجوز از سازمانهای مربوطه و نیز ماهیت عملیاتی ساخت است. فعالیتهای قبل شروع احداث واحد های ساختمانی= تغیر کاربری زمین_تفکیک و قطعه بندی_ نقشه کشی و…..

 

زمین های نگه داری شده برای ساخت املاک :

در بعضی شرایط واحد های تجاری سازنده املاک قطعات وسیع دارند که فعالیت هایساخت در مقاطع مختلف در انها انجام میشود در نتیجه در نحوه طبقه بندی این نوعزمینها باید توجه کرد که شاید در یک برهه خاصی از زمان عملیات ساخت و ساز درانجا قطع شده باشد ولی ممکن است عملیات زیر ساختهای عمومی مانند جاده هاوپل هاو…در حال احداث باشد که قابل تخصیص به تک تک واحد ها باشد.در این نوع زمینها اگر هیچ نوع ساخت و سازی انجام نشود و انتظار نرود در یک چرخه عملیاتی هیچ واحدی تکمیل شود باید به عنوان دارایی غیر جاری طبقه بندی شود .

 

تغیر در براوردها در حسابداری املاک :

براورد درامد و مخارج و همچنین تخصیص مخارج باید در پاین هر دوره مالی بازنگری شود اثار تغیر در براوردها باید به عنوان گزارش عملکرد مالی به حساب منظور گردد. به دلیل وجود ابهامات ذاتی در فعالیتهای ساخت املاک اندازه گیری دقیق درامد و مخارج امکان پذیر نیست به همین دلیل استفاده از براوردهای معقول در تهیه صورتهای مالی ضروری است.اثار ناشی از تجدید نظر در براورد درامدها ومخارج قابل انتساب به فعالیتهای ساخت باید به پروژه های فعلی و اتی تخصیص یابد

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۲۷۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا