دانلود رایگان پاورپوینت روش شناسی حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت روش شناسی حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت روش شناسی حسابرسی

تهیه کننده گان : حمید ابراهیم پور  و سیده فاطمه قاسمی زاده

پاورپوینت فصل دوم درس فلسفه حسابرسی

تعداد اسلاید ۲۲+۱۹
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

هر روشی که در یک رشته خاص بکار برده می شود کمتر قابل انتقال و استفاده در سایر زمینه هاست و موفقیت آن در یک رشته علمی، تضمینی بر این نیست که در رشته های دیگر موفقیت آمیز باشد. روش شناسی با زمینه تحقیقی پیشرفت می کند. روش تحقیق تحت تاثیر نوع مسئله یا مشکلی که محقق با روبه رو استف ماهیت و قضاوتی که انجام می دهد و ویژگی داده هایی است که بررسی می شوند. حسابرسی به عنوان یک علم همانند زمینه های دیگر، رویکرد و روش خاص خود را دارد که آنها مخصوص مسئل و مشکلات، قضاوت و داده های حسابرسی هستند.

 

رویکرد علمی در پاورپوینت روش شناسی حسابرسی

اگرچه میان افرادی که به دنبال روش شناسی علمی هستند شباهتی دیده نمی شود ، لکن در نتایج آنها شباهت هایی وجود دارد و در مورد آنچه که یکی از آنها به عنوان “مطمئن ترین روش برای آزمون درستی گزاره ها توصیف کرده ” بینش کافی در اختیار ما قرار می دهد. رویکرد علمی رویکردی به ذهن و روشی برای استدلال است. رویکرد علمی بیش از همه ، شامل کنجکاوی همیشگی و تحقیق است. رویدادها، کارکرد، و فعل وانفعالات علاقه او را بر می گزیند، او باید کشف کند چرا موارد مذکور رخ داده است و مفهوم و تاثیر آنها چیست؟ ریشه این کنجکاوی تمایل به علم و دانش قابل اعتماد است. بدین ترتیب دانشمند هرگز با پاسخ های سریع یا سطحی قانع نخواهد شد و او به عمق مطالب باید برسد.

 

ویژگیهای رویکرد علمی در پاورپوینت روش شناسی حسابرسی

کنجکاوی محرک، دیرباوری منطقی، تمایل به قاطعیت و در صورت لزوم گرایش به تجدید نظر، اجتناب آگاهانه از انحراف ذهن، هوشیاری نسبت به خطا،آگاهی از محدودیت ها و تمایل به تعمیم نظامند خلاصه نمود. نوع روش با ماهیت مسئله و مشکل، نوع علمی که به آن تعلق دارد و وضعیت توسعه و تحلیل به دست آمده از زمینه علمی رابطه ای بنیادی دارد. وقتی یک علم معین توسعه می یابد پس از استنتاج مفاهیم از مرحله مشاهده، توصیف و طبقه بندی سیستماتیک به مرحله تدوین تئوری می رسد.

 

روش شناسی در علم:

«جان دیویی» مطالعه منابع مربوط به موضوع تحقیق را به عنوان یکی از مراحل اساسی پژوهش علمی مورد بحث قرار داده است و معتقد است که انجام این مطالعه به او کمک می کند بینش عمیقی درمورد پژوهش کسب کند. این مطالعه شامل شناسایی ، مطالعه و ارزیابی تحقیقات و مشاهدات علمی گزارش شده، عقاید و دیدگاه های صاحب نظران در ارتباط با موضوع مورد تحقیق می باشد. تفکر علمی به جز موارد نادر هدفمند می باشد. علوم طبیعی و تجربی باید مبتنی و متکی بر فرضیات بدیهی باشند.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۷.۶۸ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

‫2 دیدگاه ها

 1. با سلام
  و ممنونم بابت به اشتراک گذاشتن پاور پوینت های مفید

  1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

   سلام
   لطفا آی آر حسابداران را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ما را به دوستانون معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا