دانلود پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

دانلود پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

دانلود پاورپوینت فصل 3 تئوری حسابداری ولک – کرمی

 

تعداد اسلاید 72
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

مقدمه پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

در این فصل تمرکز ما بر رویدادهای عمده ای است که منجر به ترتیبات تشکیلاتی فعلی برای تدوین استاندارد حسابداری در امریکا شده است. بعد از سقوط بازارهای مالی امریکا 1929 سهامداران با این سوال روبه رو شدند که ایا رویه حسابداری و گزارشگری کفایت لازم برای ارزیابی سرمایه گذاری ها را داراست؟ گزارشهای مالی مبتنی بر رویه های حسابداری بسیار متنوعی بود و اینکه برای سرمایه گذاران فعلی و بالقوه مکررا گمراه کننده بودند منجر به اغاز اولین دوره از سه دوره مشخص در توسعه استاندارد حسابداری شد.

 

سال های شکل گیری (1930 تا 1946)

در سال 1930 انجمن حسابدارن رسمی امریکا همکاری مشترکی را با بورس اوراق بهادار نیویورک اغاز کرد که در نهایت منجر به تهیه یکی از مهمترین اسناد مربوط به توسعه قانون گذاری برای حسابداری شد.22 سپتامبر 1932 نسخه ای رسمی از 5 اصل فراگیر حسابداری توسط کمیته انجمن حسابداران رسمی امریکا پیشنهاد و مورد تایید کمیته بورس اوراق بهادار نیویورک قرار گرفت این سند اولین تلاش رسمی در جهت ایجاد اصول عمومی پذیرفته شده ی حسابداری بود.

 

کمیته رویه های حسابداری(1930 تا 1946)

کمیته رویه حسابداری در سال 1936 تاسیس شد.این کمیته در صدد تدوین بیانیه فراگیر از اصول حسابداری بود تا به عنوان رهنمودی کلی برای حل مسائل خاصی که در عمل ایجاد می شد مورد استفاده قرار گیرد اما تدوین چنین بیانیه ای حداقل پنج سال زمان لازم داشت.و تا ان زمان هم کاسه صبر کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC)سر می امد بنابراین کمیته رویه های حسابداری (CAP)سیاست برخورد موردی را پیش گرفت و در هر فرصتی روش مرجح حسابداری را توصیه می کند. دوران شکل گیری دو نتیجه مهم در بر داشت: 1-اینکه رویه های حسابداری خصوصا در زمینه یکنواختی پیشرفت قابل توجهی کردند 2-بخش خصوصی به طور جدی در جایگاه مرجع سیاست گذاری برای حسابداری در امریکا قرار گرفت..

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

اسلاید های پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

 

رویکردی تازه در حسابداری

الوین ار جنینگز در سال 1957 پیشنهاد کرد انجمن حسابداران رسمی امریکا به منظور تسریع در اصول حسابداری تجدید ساختار یابد .جنینگز بر نیاز به تحقیق به عنوان بخشی از این فرایند تاکید کرد به بیان دیگر وی خواستار جایگزینی رویکرد نظری به جای برخورد موردی با مسائل شد .این انجمن کمیته ویژه ای را برای برنامه تحقیقاتی تشکیل داد که گزارش این کمیته در کمتر از یک سال فراهم شد این گزارش به اساسنامه ای برای هیات اصول حسابداری (APB)و بخش تحقیقات حسابداری (ARS)تبدیل شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا