دانلود پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

دانلود پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل ۳ تئوری ولک

دانلود پاورپوینت فصل ۳ تئوری حسابداری ولک – کرمی

 

تعداد اسلاید ۷۲
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

مقدمه پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل ۳ تئوری ولک

در این فصل تمرکز ما بر رویدادهای عمده ای است که منجر به ترتیبات تشکیلاتی فعلی برای تدوین استاندارد حسابداری در امریکا شده است. بعد از سقوط بازارهای مالی امریکا ۱۹۲۹ سهامداران با این سوال روبه رو شدند که ایا رویه حسابداری و گزارشگری کفایت لازم برای ارزیابی سرمایه گذاری ها را داراست؟ گزارشهای مالی مبتنی بر رویه های حسابداری بسیار متنوعی بود و اینکه برای سرمایه گذاران فعلی و بالقوه مکررا گمراه کننده بودند منجر به اغاز اولین دوره از سه دوره مشخص در توسعه استاندارد حسابداری شد.

 

سال های شکل گیری (۱۹۳۰ تا ۱۹۴۶)

در سال ۱۹۳۰ انجمن حسابدارن رسمی امریکا همکاری مشترکی را با بورس اوراق بهادار نیویورک اغاز کرد که در نهایت منجر به تهیه یکی از مهمترین اسناد مربوط به توسعه قانون گذاری برای حسابداری شد.۲۲ سپتامبر ۱۹۳۲ نسخه ای رسمی از ۵ اصل فراگیر حسابداری توسط کمیته انجمن حسابداران رسمی امریکا پیشنهاد و مورد تایید کمیته بورس اوراق بهادار نیویورک قرار گرفت این سند اولین تلاش رسمی در جهت ایجاد اصول عمومی پذیرفته شده ی حسابداری بود.

 

کمیته رویه های حسابداری(۱۹۳۰ تا ۱۹۴۶)

کمیته رویه حسابداری در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد.این کمیته در صدد تدوین بیانیه فراگیر از اصول حسابداری بود تا به عنوان رهنمودی کلی برای حل مسائل خاصی که در عمل ایجاد می شد مورد استفاده قرار گیرد اما تدوین چنین بیانیه ای حداقل پنج سال زمان لازم داشت.و تا ان زمان هم کاسه صبر کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC)سر می امد بنابراین کمیته رویه های حسابداری (CAP)سیاست برخورد موردی را پیش گرفت و در هر فرصتی روش مرجح حسابداری را توصیه می کند. دوران شکل گیری دو نتیجه مهم در بر داشت: ۱-اینکه رویه های حسابداری خصوصا در زمینه یکنواختی پیشرفت قابل توجهی کردند ۲-بخش خصوصی به طور جدی در جایگاه مرجع سیاست گذاری برای حسابداری در امریکا قرار گرفت..

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل ۳ تئوری ولک

اسلاید های پاورپوینت سیر تکاملی حسابداری مالی فصل 3 تئوری ولک

 

رویکردی تازه در حسابداری

الوین ار جنینگز در سال ۱۹۵۷ پیشنهاد کرد انجمن حسابداران رسمی امریکا به منظور تسریع در اصول حسابداری تجدید ساختار یابد .جنینگز بر نیاز به تحقیق به عنوان بخشی از این فرایند تاکید کرد به بیان دیگر وی خواستار جایگزینی رویکرد نظری به جای برخورد موردی با مسائل شد .این انجمن کمیته ویژه ای را برای برنامه تحقیقاتی تشکیل داد که گزارش این کمیته در کمتر از یک سال فراهم شد این گزارش به اساسنامه ای برای هیات اصول حسابداری (APB)و بخش تحقیقات حسابداری (ARS)تبدیل شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا