دانلود پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

دانلود پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

ارایه شده برای درس درس تئوری حسابداری ۲

 

تعداد اسلاید ۳۵
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت های حسابداری

مقدمه پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

تئوری های حسابداری به لحاظ روش شناسی به دوحوزه دستوری و اثباتی تقسیم می شوند که در هشت فصل اول به طور خاص به آن پرداخته شد. در اینجا جهت یادآوری توضیح مختصری در مورد تئوری دستوری و اثباتی ارائه می شود. تئوری های دستوری در تلاش هستند تا نشان دهند مسائل مختلف چگونه باید باشند. این تئوری ها بیان می دارند که اطلاعات مالی چگونه می بایست جمع آوری، تحلیل و مخابره گردند. ویژگی اصلی تئوری های دستوری این است بدون توجه به رویه های عمل موجود،اقدام به تجویز بهترین رویه های عمل می نمایند و رویکرد دستوری مبتنی بر قیاس منطقی است. سال های ۱۹۷۰- ۱۹۵۶ را دوره دستوری نامیده اند. تئوری های دستوری بر مفهوم سود حقیقی و سودمندی اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری تمرکز داشتند.

 

اهداف آموزشی پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

  • ۱) تأثیر تغییرات محیط حسابداری در نیمه دوم قرن بیستم بر جریان تئوری پردازی .
  • ۲) بازارهای اوراق بهادار و اهمیت اطلاعات در آنها . 
  • ۳) درک فرضیه بازار کارا و سطوح کارایی آن .
  • ۴) ارتباط میان قیمت سهام و اطلاعات .
  • ۵) تشریح مفهوم ریسک و بازده و انواع ریسک .
  • ۶) تئوری پرتفوی و موضوعات مرتبط با آن .
  • ۷) مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای . 

 

محیط اقتصادی

در زمان شروع به کار هیأت استانداردهای حسابداری مالیFASB نگاه نهادهای استاندارد گذار به حسابداری و وظایف اطلاعاتی آن تغییر کرده بود و نگرش های ساختاری و تفسیری به طور قابل توجهی در حاشیه قرار گرفته و رویکرد عملگرایانه به عنوان نگرش غالب در دستور کار قرار گرفت. بر اساس رویکرد عملگرایانه صورت های مالی باید بیشترین سودمندی را برای استفاده کنندگان فراهم آورند و این که تا چه حد از یک ساختار یکپارچه پیروی می کنند یا تا چه میزان بر واقعیت های اقتصادی منطبق می باشند، از اهمیت کمتری برخوردار است. بنابراین لازم بود تا نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران و الگوهای تصمیم گیری آنها استخراج و بر اساس آن اطلاعات سودمند تهیه شود.در نتیجه شناسایی سرمایه گذاران، الگوهای تصمیم گیری ایشان و بازارهای مالی که سرمایه گذاران در آن فعالیت می کردند مورد توجه قرار گرفت.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری:

پاورپوینت محیط اقتصادی حسابداری

 

مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای

مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای حالت تعمیم یافته مدل ارزش فعلی یا همان مدل فیشر می باشد که توسط شارپ و لینت نر ارایه شده است.براساس مدل ارزش فعلی، ارزش یک دارایی برابر با ارزش فعلی جریانات نقد مورد انتظار آن می باشد.همانطور که اشاره شد ، مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای نیز از همین الگو تبعیت می کند با این تفاوت که در تعیین نرخ تنزیل از الگویی خاص استفاده می کند.بر این اساس یک سهم تنها بر مبنای ریسک سیستماتیک خود قیمت گذاری می شود زیرا با پذیرش فرض متنوع سازی پرتفوی، می توان استدلال کرد که ریسک غیرسیستماتیک در ارزش گذاری دارایی بی تاثیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا