دانلود رایگان پاورپوینت معاملات درون گروهی

دانلود رایگان پاورپوینت معاملات درون گروهی

دانلود رایگان پاورپوینت معاملات درون گروهی

معاملات درون گروهی تهیه و تنظیم: محمدجواد ساعی

تعداد اسلاید ۳۴
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت های حسابداری

خرید و فروش داخلی موجودیهای کالا

از نقطه نظر تلفیقی، خرید کالا از یک شرکت وابسته به منزله انتقال کالا در انبارهای یک شخصیت واحد اقتصادی تلقی می‌شود. در نتیجه کل درآمد(فروش) و کل هزینه (بهای تمام شده کالای فروش رفته) حاصل از این معامله باید حذف گردند. در مقابل، تفاوت باید مشخص گردد که خریدار، کالای خریداری شده را در چه حسابهای ثبت دارد، تا نسبت به اصلاح آنها اقدام گردد.

 

خرید و فروش داخلی دارائیهای ثابت

هر گونه سود و زیان داخلی، موجب تغییر ارزش دفتری دارایی می‌گردد. طبق اصل بهای تمام شده، شناسایی تغییرات در ارزش دارایی و سود فروش دارائیهای ثابت تا زمان فروش قطعی آنها قابل شناسایی نمی‌باشد. در نتیجه، برای مقاصد تلفیقی، سود (زیان) داخلی و اثرات آن بر مانده سایر حسابها می‌باید شناسایی و حذف گردند.سود فروش دارایی ثابت در حسابی به همین عنوان ثبت می‌شود. ارزش دفتری دارایی متشکل از حساب دارایی و استهلاک انباشته آن است. هرچند در فرآیند تلفیق ترازنامه اصلاح ارزش دفتری کافی است، ولی عرف شده تا هم حساب دارایی و هم حساب استهلاک انباشته اصلاح گردد. سود (زیان) داخلی مبلغ هزینه استهلاک دارایی را نیز متاثر می‌سازد.

 

خرید اوراق قرضه شرکتهای وابسته

در معامله اوراق قرضه دو طرف وجود دارد : منتشرکننده (قرض کیرنده): معادل مبلغ حاصل از انتشار متقبل بدهی می‌شود. مبالغ بهره پرداختی جزئی از هزینه‌های آن می‌باشد. خریدار (قرض دهنده/سرمایه‌گذار): معادل مبلغ پرداختی سرمایه‌گذاری نموده که برای او درآمد بهره ایجاد خواهد نمود. چنانچه این معامله بین شرکتهای وابسته به انجام برسد, ماهیت معامله نشانگر بدهی/سرمایه‌گذاری نمی‌باشد. بلکه از نظر تلفیقی, این معامله نشانگر بازخرید اوراق قرضه شرکتهای وابسته می‌باشد.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۷۸۱ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا