دانلود رایگان پاورپوینت مفروضات بنیادی حسابداری

دانلود رایگان پاورپوینت مفروضات بنیادی حسابداری

دانلود رایگان پاورپوینت مفروضات بنیادی حسابداری

 

در پست قبلی سایت برای شما پاورپوینت سامانه مودیان مالیاتی را قرار دادیم که میتوانید آنها را به صورت رایگان از سایت دانلود کنید. و در این پست از سایت آی آر حسابداران برای شما پاورپوینت مفروضات بنیادی حسابداری را که در ۲۷ اسلاید تهیه و تنظیم شده است را قرار دادیم. برای توضیحات و دانلود این فایل در ادامه با ما همراه باشید.

 

مقدمه ای بر مفروضات بنیادی

به لحاظ نیاز جامعه به یک چارچوب نظری(Theoritical Framework) در مفاهیم حسابداری در حدود ۴۰ سال پیش کمیته هایی در آمریکا تشکیل گردید. این کمیته ها که هیئت اصول حسابداری(Accounting Principle Board) و هیئت استانداردهای حسابداری مالی (Financial Accounting Standard Board) نام داشتند تلاش هایی را در این زمینه نموده اند. تحقیقات هیئت اصول حسابداری منجر به صدور بیانه هایی در این ارتباط گردید و علیرغم اشکالات و ایراداتی که داشت راهنمای بسیار خوبی برای تحقیقات بعدی هیئت استانداردهای مالی گردید. در این مباحث به شرح و توضیح بیانیه شماره۱و۳میپردازیم.

 

مطالعات تحقیقاتی حسابداری شماره یک

بیانیه شماره یک : کمیته تحقیقاتی که در AICPA تشکیل شده آقای Moonitz را مسئول تدوین مطالعه تحقیقاتی گردانید, این محقق در کار خود از رویکرد قیاس استفاده کرده اما روشهای رسمی واصطلاحات نمادی را در فرایند استدلال واستنتاج بکار نبرده ولی به این نتیجه رسید که مفروضات بنیادی به دو گروه طبقه بندی میشوند.

 

مفروضات بنیادی:

مفروضات حسابداری شامل آن گروه از مفاهیم اساسی حسابداری است که جنبه بنیادی و زیر بنایی دارند و به نحو قابل ملاحظه ای بر اندازه گیری، ثبت و گزارش اطلاعات حسابداری اثر می گذارند. مفروضات بنیادی معرف شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مناسبات حقوقی محیط حسابداری است. مفروضات مسلم حسابداری،گفتارهای بی نیاز از توضیح هستند که معمولا به سبب سازگاری با اهداف صورتهای مالی پذیرفته می شوند.

 

فرض تداوم فعالیت

این فرض بنیادی حاکی از این است که واحد تجاری تداوم فعالیت داشته مگر آنکه خلاف آن به اثبات برسد که در اینصورت ارائه گزارش ارزشهای تصفیه (Liquidation Values ) در شرایط عادی تخلف از این فرض محسوب می شود و برخی از نویسندگان می گویند به دلیل اینکه واحدهای انتفاعی قراردادها و تعهدات خود را در بلندمدت به انجام می رسانند ادامه عملیات مورد ندارد و این فرض را می توان یک پیش بینی تلقی کرد

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۴۶۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا