دانلود رایگان پاورپوینت مفهوم تئوری

دانلود رایگان پاورپوینت مفهوم تئوری

دانلود رایگان پاورپوینت مفهوم تئوری

پاورپوینت های رایگان دروس کارشناسی ارشد حسابداری

 

در پست قبلی سایت برای شما پاورپوینت سامانه مودیان مالیاتی را قرار دادیم که میتوانید آنها را به صورت رایگان از سایت دانلود کنید. و در این پست از سایت برای شما پاورپوینت مفهوم تئوری حسابداری که مربوط به تئوری حسابداری یک می باشد. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان این پاورپوینت در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

تعریف تئوری حسابداری طبق نظریه بلکویی:

ارائه مجموعه ای یکپارچه از اصولی که بصورت منطقی ارائه می شوند، به عنوان یک چارچوب و مرجع مورد استفاده قرار می گیرند و بدان وسیله می توان روشهای اجرایی حسابداری را مورد ارزیابی قرار داد و آنها را ارائه کرد.

 

تعریف تئوری حسابداری طبق نظریه هندریکسون:

žتئوری حسابداری عبارتست از مجموعه ای منسجم از اصول منطقی که موجب افزایش درک شیوه های اجرایی و عملی حسابداری می شود، برای ارزیابی روشهای کنونی حسابداری یک چارچوب نظری ارائه می کند و برای ارائه روشها و رویه های جدید رهنمودهایی ارائه می کند.

 
طبقه بندی تئوری های حسابداری

  • žطبقه بندی بر حسب سطوح(ساختار و معنا وعمل )
  • žطبقه بندی بر حسب نحوه استدلال(قیاس واستقرا)
  • žطبقه بندی بر حسب ماهیت(دستوری وتوصیفی )

 

سطح ساختاری تئوری:

در سطح ساختاری، تئوری حسابداری به تشریح روشهای اجرایی می پردازد و با فرآیند جمع آوری اطلاعات، اعداد و ارقام گزارشگری مالی برای استفاده کنندگان در ارتباط است. به عبارت دیگر این سطح مشخص می کند که اطلاعات باید چگونه تهیه شود.

 

سطح معنایی تئوری:

در سطح معنایی، تئوری حسابداری به ارتباط میان رویدادهای مالی، اندازه گیری منابع اقتصادی، انعکاس ادعاها و حقوق ذینفعان در منابع و بیان آنها بر حسب واحد پول می پردازد. این سطح به معنی کردن، تفسیر و تحلیل اطلاعات مالی کمک می کند. هرچه اجماع(توافق جمعی) روی معنا و تفسیر تئوری بیشتر باشد، آن تئوری عملی تر خواهد بود.

 

سطح رفتاری تئوری:

در سطح رفتاری، تئوری حسابداری به عکس العمل و رفتارهای انسانی در باره مربوط بودن و با اهمیت بودن تئوری اشاره دارد. در این سطح، تئوری حسابداری به آثار صورتهای مالی بر تصمیم گیری استفاده کنندگان مانند تصمیمات سرمایه گذاری، تصمیمات مربوط به ارزیابی و اثر بخشی منابع و کارایی مدیریت می پردازد. در این سطح تاثیر گذاری اطلاعات مالی بر استفاده کنندگان آنها مدنظر است.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۹۲ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلppt می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار PowerPoint استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا