دانلود رایگان پاورپوینت پیشینه حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت پیشینه حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت پیشینه حسابرسی

ارایه شده توسط : سیده دنیا خوش درخش

دانلود پاورپوینت فصل سوم فلسفه حسابرسی حساس یگانه

 

تعداد اسلاید ۲۷
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

هدف تاریخ: نظریه ها:

مارویک:هدف تاریخ را پاسخ به یک نیاز و یک ضرورت اجتماعی بیان میکند. کار:تاریخ را ابزاری برای فراهم کردن آگاهی و داشتن دلیل در امور انسانی توصیف میکند. پوپر:هدف تاریخ را نیاز به درک پدیدههای اجتماعی پیشنهاد میکند. تووین بی:برای تاریخ نقش کشف و طبقه بندی حقایق و روابط را تقریر میکند تا واقعیت را قابل درک نماید. لوید:هدف تاریخ را آشکار ساختن تغییرات در لایه زمان میداند.

 

پیشینه حسابرسی:

در مورد پیشینه حسابرسی مطالب اندکی وجود دارد،به عنوان مثال مقالاتی از نویسندگانی مثل براون و لی در دسترس است. تاکید اولیه به برخی از جنبه های حسابرسی یعنی تغییر اهداف حسابرسی،حسابرسی به عنوان بخشی از نظارت،استقلال حسابرس،مسئولیت کیفیت اطلاعات گزارش شده و حسابرس و عدم اطمینان گزارشات مالی و حسابرس و پیدایش حرفه حسابرسی خود سامان بوده است. هدف بعدی نیز جبران کمبود با بررسی مطالعه ویژگی اصلی توسعه حسابرسی میباشد.

 

حسابرسی بعداز تشکل حرفه ای:

تاسیس شرکت های بزرگ که با سرمایه فردی امکان پذیر نبود در اوایل قرن ۱۹تاثیر عمیقی بر تفکیک مالکیت از مدیر و تاکید بر عملکرد مباشرت داشت.نیاز به گزارشدهی به مالکان توسط گزارش های مالی تهیه شده توسط مباشرین کم کم شناخته شد. هدف کماکان موضوع تقلب بود.

 

ماهیت متغیر حسابرسی:

یکی از مشهورترین تغییرات تاریخ حسابرسی « نوع حسابرسی » است.یعنی از فعالیتی که در جهت کشف و پیشگیری از تقلب و اشتباه برای حصول اطمینان از صحت دفترداری و حسابداری بوده به وظیفه کنونی که گواهی و اعتبار دادن به صورت های مالی است تبدیل شده است. برخی از مطالب مندرج در ادبیات حسابرسی از تغییر کاکردی در حسابرسی در طول زمان یاد میکنند. فاصله انتظارات:یعنی حسابرس به صورت مخالف با عقاید و تمایلات افراد ذینفع از حسابرسی عمل میکند.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۱۵۲ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا