دانلود رایگان پاورپوینت کارت امتیازی متوازن

دانلود رایگان پاورپوینت کارت امتیازی متوازن

دانلود رایگان پاورپوینت کارت امتیازی متوازن

 

تعداد اسلاید ۲۱
فرمت ppt
دسته پاورپوینت های حسابداری

 

مقدمه پاورپوینت کارت امتیازی متوازن

در مورد سازمان تعاریف بسیاری ارائه شده است. کلاسیک ها بر نقش ساختار در سازمان تاکید می کنند و نئو کلاسیک ها به انسان توجه اساسی دارند. سازمانهای مکانیکی ، سازمانهای ارگانیکی ، سازمان یادگیرنده ، سازمان به مثابه فرهنگ و انواع مختلفی از تعاریف دیگر که هریک از زوایه ای خاص به سازمان می نگرند. اما یکی از استعاره های جالب در مورد سازمان ، تشبیه سازمان به انسان است ، دراین تفکر به سازمان به مثابه موجودی زنده نگریسته می شود. اما در همه موجودات زنده ، بویژه انسان ، فاکتورهایی وجود دارد که از آنها به عنوان علایم حیاتی نام برده می شود. ! آیا سازمان نیز علایم حیاتی دارد؟ آیا آنچنان که فشار خون و نبض انسان حامل پیام مرگ و زندگی می توانند باشند ، می توان با اندازه گیری نبض و فشار خون سازمان نسبت به سلامت یا عدم سلامت آن آگاهی یافت؟ چارچوب کارت ارزیابی متوزان  یکی از روشهای نوین و مفیدی است که کنترل استراتژیک در سازمان را برمبنای عوامل حیاتی آن امکان پذیر می سازد. این نوشتار به معرفی کارت امتیازی متوازن و نحو پیاده سازی آن در سازمان می پردازد.

 

منظر مشتری

این جنبه از کار به توضیح چگونگی متفاوت بودن شرکت در جذب و حفظ و گستـرش روابط با مشتری از سایـر رقبـا می پردازد . این جنبه باید منعکس کننده قلب راهـبـرد باشد و باید دارای اهـداف و شـاخص هایی برای ارزش اور بودن راهبــرد برای مشتـــریان باشد . ترکیب مشخصـات محصـول و خدمات و روابـط مشتـری که این راهبــرد برای پاسخگویی بهتر از سایر رقبا به نیازهای مشتریان موردنظر است . موفقیت در این دورنما باعث بهبود شاخصهای مالی درآمد و سود خواهد بود .

 

بکارگیری BSC ها در سازمانهای دولتی و غیر انتفاعی

قبل از پیدایش BSC گزارش عملکردی این سازمانها محدود به شـاخص های مالی شامل نرخ های هزینه و مخارج و هدایا و منابع تخصیصی می شد.این سازمانها را نمیتوان از طریق عملکرد مالی آنها ارزیابی کرد.چون محدودیت های مــالی (قانونی) فراوانی برای آنها وجود دارد بلکه مـــوفقیت آنها باید از طریق تاسیر گذاری آنها(اثر بخشی) در کسب منافع برای موسسان (مردم) بررسی شود نه با توجه به توانایی پول سازی و کارایی و بودجه متـوازن آنها.استفاده از شاخص های غیر مالی این سازمانها را برای موسسان قابل ارزیابی می سازد .

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۰.۵۵۳ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا