دانلود رایگان پاورپوینت کمیته حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت کمیته حسابرسی

دانلود رایگان پاورپوینت کمیته حسابرسی

غلامرضا خلیل ارجمندی

تعداد اسلاید ۲۶+۱۸
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

تهیه صورت‌های مالی مسئولیت اصلی مدیریت شرکت در زمینه گزارشگری مالی است. کمیته حسابرسی در بررسی اطلاعات مالی قبل از انتشار آنها نقش کلیدی ایفا می‌کند. اعضای کمیته باید درک خوبی از گزارشگری مالی داشته باشند تا بتوانند این نقش را به خوبی ایفا نمایند.برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت کمیته حسابرسی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

کمیته حسابرسی

وجود کمیته حسابرسی، متشکّل ازاعضای غیرموظّف هیأت مدیره برای نظارت بر وظایف و مسئولیتهای حسابرسی داخلی، استقلال حسابرسان داخلی را افزایش می دهد. هرچه پیوند کمیته حسابرسی و واحد حسابرسی داخلی قوی تر باشد، تأمین استقلال ودر نتیجه، واقع بینی و یا، حفظ بیطرفی حسابرسان داخلی در عملیات حسابرسی وگزارشگری ، یشتر خواهد شد. کمیته حسابرسی ، مسئولیت نظارت بر استخدام ، ترفیع و حقوق و مزایای رییس حسابرسی داخلی و همچنین، شکل گیری عملیاتی واحد حسابرسی داخلی را به عهده دارد. روشها ، استانداردها و دستورالعملهای حسابرسی نیز باید به تأیید و تصویب کمیته حسابرسی برسد.

 

 هدف کمیته حسابرسی

کمک به هیات مدیره در انجام مسئولیت های نظارتی اش می باشد تا از موارد زیر اطمینان حاصل نمایید: ۱. شایستگی و استقلال حسابرسان مستقل ۲. رعایت قوانین و مقررات لازم الاجرا ۳. درستی صورت های مالی و ۴. عملکرد صحیح حسابرسی داخلی و حسابرسان مستقل

 

 ترکیب اعضای کمیته حسابرسی

پنج عضو است که حداقل دو عضو آن از اعضای غیرموظف هیات مدیره و بقیه از خارج شرکت هریک از اعضای کمیته حسابرسی باید مستقل و آشنا با حسابداری و امور مالی باشد . حداقل دو نفر ازاعضای کمیته باید حسابدار رسمی یا کارشناس و خبر ه امور مالی باشند . هیچ یک از اعضای کمیته حسابرسی نباید هم زمان به عنوان عضو کمیته حسابرسی بیش از دو شرکت سهامی عام دیگر انجام وظیفه نمایند. اعضای کمیته حسابرسی نمی توانند در بیش از سه کمیته حسابرسی شرکت های سهامی عام با احتساب شرکت بورس فعالیت داشته باشند.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۱.۴۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا