دانلود رایگان پاورپوینت کتاب مدیریت مالی 1

دانلود رایگان کتاب مدیریت مالی ۱ حسابداری

دانلود رایگان پاورپوینت کتاب مدیریت مالی 1

دانلود رایگان پاورپوینت کتاب مدیریت مالی ۱ رشته حسابداری و مدیریت

در پست قبلی جزوه درس مدیریت مالی ۲ دکتر مهدی تقوی را برای شما قرار دادیم و در این پست از سایت آی آر حسابداران در بخش کتاب ها و جزوات حسابداری برای شما کتاب مدیریت مالی ۱ را قرار دادیم.این کتاب با فرمت پاورپوینت می باشد. و تمام سر فصل ها در اسلاید های مختلفی توضیح داده شد. این کتاب به عنوان کتاب اموزشی مدیریت مالی هم پخش شده،اهداف کلی این کتاب آشنائی با تکنیکهای حداکثر کردن ثروت و استفاده بهینه از منابع مالی  می باشد.تعداد صفحات این جزوه ۳۰۵ می باشد.برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان پاورپوینت کتاب مدیریت مالی ۱ در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید .

 

اهداف رفتاری درس مدیریت مالی ۱ :

  • ۱ – مدیریت مالی را تعریف نماید.
  • ۲ – اهداف مدیریت مالی را برشمارد.
  • ۳ – مفهوم و نحوه محاسبه ارزش زمانی پول را بداند.
  • ۴ – نحوه محاسبه ارزش انواع مختلف اوراق بهادار را بداند.
  • ۵ –  مفهوم و نحوه محاسبه هزینه سرمایه را بداند.
  • ۶ –  مفاهیم و روشهای بودجه بندی سرمایه ای را بداند.
  • ۷ –  ارتباط تصمیمهای مالی و ساختار سرمایه را بداند.
  • ۸ –  نحوه تجزیه و تحلیل صورتهای مالی را بداند.
  • ۹ –  تکنیکهای مربوط به تجزیه و تحلیل نقطه سربسر و اندازه گیری اهرمهای مالی و عملیاتی را بداند.

 

هدف مدیریت مالی در کتاب مدیریت مالی ۱ :

هدف اصلی مدیریت مالی، بکارگیری مهارتهائی است که با استفاده از آن مهارتها هدف اصلی بنگاههای اقتصادی، که همانا حداکثر کردن ثروت صاحبان بنگاه است، محقق گردد. هدف اصلی یک واحد تجاری را می توان حد اکثر کردن ارزش بنگاه در بلندمدت دانست. این هدف را می توان به شکل حداکثر کردن ثروت بیان نمود. با این دیدگاه، بجای تمرکز مستقیم بر روی سود، ارزش جاری بنگاه مورد تاکید قرار می گیرد. طبیعتا بین ارزش فعلی بنگاه و ارزش آن در بلند مدت ارتباط وجود دارد. اگر پیش بینی شود که ارزش آینده بنگاه بالاست، ارزش جاری آن نیز بالا خواهد بود زیرا در مدیریت مالی ارزش هر دارائی سرمایه ای برابر ارزش فعلی وجوهی است که آن دارائی نصیب صاحبش خواهد کرد.

 

اوراق بهادار با درآمد ثابت و درآمد متغیر :

اوراق بهاداری که جریان نقدی حاصل از آن طی دوره های مختلف یکسان است مثل اوراق قرضه و سهام ممتاز بدون مشارکت در سود باقیمانده را اوراق بهادار با درآمد ثابت می نامند. با در نظر گرفتن این معیار، که قیمت بازار اوراق بهادار برابر ارزش فعلی جریانات نقدی حاصل از آنها می باشد. اوراق بهادار با درآمد متغیر، تعهد پرداختهای نقدی مشخصی در آینده به مالک را ندارند. سهام عادی یک نمونه از اوراق بهادار با درآمد متغیر است. درآمد حاصل از تملک سهام عادی از ۲ منبع می باشد: (۱) سود سهام و (۲) فروش سهام. مطابق این اصل کلی که اذعان می دارد قیمت بازار اوراق بهادار برابر ارزش فعلی جریانات نقدی حاصل از آنها می باشد، برای تعیین قیمت سهام عادی باید ارزش فعلی هر یک از دو منبع فوق را محاسبه نمائیم.

 

خط بازار سهام برای مدیران مالی :

بتا نشان دهنده آن قسمت از ریسک است که با متنوع ساختن مجموعه سرمایه گذاری قابل حذف نمی باشد. با توجه به این که افراد جامعه ریسک گریزند و فقط در صورتی ریسک بیشتر را می پذیرند که بابت آن بازده بیشتری کسب نمایند، نرخ بازده مورد انتظار افراد از سهام شرکتها تابعی از ریسک سیستماتیک آنها (بتا) می باشد. یعنی هر چه ریسک سیستماتیک سهام شرکتی بیشتر باشد، سرمایه گذاران خواستار بازده بالاتری از سهام آن شرکت هستند…

 

توجه:کاربران گرامی لطفا ادرس سایت ما را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : ۱.۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا