دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word

دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word

دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word

جزوه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word

 

در پست های گذشته کتاب ها و جزوات مرتبط با درس حسابرسی زیادی روی سایت قرار دادیم، مثل جزوه درس اصول حسابرسی و یا جزوه کتاب حسابرسی ۲  و یا جزوه حسابرسی پیشرفته و سایر کتاب ها و جزواتی که میتوانید از بخش کتاب های سایت به صورت رایگان دانلود کنید . در این پست فایل ورد خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته کارشناسی ارشد حسابداری را برای شما آماده کردیم که در آن هر فصل در یک سند ورد تهیه و تنظیم شده است که میتوانید از آنها در مقالات و پروژه ها و پاورپوینت های خود استفاده کنید . برای مشاهده و دانلود خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word در ادامه با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

تئوری احتمالات در علم وحسابرسی

هر چه آزمایش دقیق تر باشد میزان شواهد جمع آوری شده بیشتر بوده و میزان احتمال نیز بالاتر خواهد بود. هر چه بالاتر هم باشد باز هم قطعی نمی باشد. نکته جالب توجه این است که اگر در علم کل جامعه در نظر گرفته شود احتمال به قطعیت نزدیکتر می شود در حالی که در حسابرسی اگر کل جامعه به عنوان نمونه در نظر گرفته شود باز هم به علت بعضی از شرایط ها مانند عدم ثبت برخی از بدهی ها و دیگر موارد احتمال اینکه صد در صد باشد نیست. تاثیر تئوری احتمالات در حسابرسی با استفاده از “به نظر این موسسه” یا “به نظر ما” در توصیف قضاوت کلی ونهاییحسابرس با توجه به گزارش های مالی رسیدگی شده مشخص می شود.

 

فهرست خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word :

 • فصل اول : نیاز به فلسفه حسابرسی (مشترک با فصل ۲)
 • فصل دوم :روش شناسی حسابرسی (۴صفحه)
 • فصل سه:پیشینه حسابرسی (مشترک با فصل ۴)
 • فصل چهار:شک و تردید و رسیدگی و حسارسی (۶ صفحه)
 • فصل پنجم : نقش حسابرسی (۳ صفحه)
 • فصل شش : فلسفه حسابرسی (۳ صفحه)
 • فصل هفت :
 • فصل هشت : مفاهیم حسابرسی
 • فصل نه : استقلال حسابرس (۹ صفحه)
 • فصل ده : مراقبت حرفه ای ( ۳ صفحه)
 • فصل یازده : حسابرسی منصفانه (۳ صفحه)
 • فصل دوازده : شواهد حسابرسی (۴صفحه)

 

مسئولیت در مقابل اشخاص ثالث:

مشکل اساسی حسابرسان در این زمینه این است که آیا آنان در مقابل اشخاص ثالث ممکن است در اثر اتکا به صورتهای مالی حسابرسی شده در صورتی که عملیات حسابرسی با مسامحه انجام شده باشد در رابطه با اعمال مراقبت حرفه ای مسئولیت دارند یا خیر.حسابرس قانوناً ملزم به حراست از شرکت و سهامداران آن در مقابل کیفیت ضعیف گزارشگری مالی است و منافع شخصی حسابرسان و حرفه ی آنها در گرو این است که برای توجیه منافع مالی و اجتماعی حاصل از حسابرسی مسئولیت خود را وسیع تر تلقی کنند. زیرا هم منافع حسابرسان حفظ شده و هم انتظارات جامعه برآورده می شود. 

 

شواهد حسابرسی و مدارک مؤید:

در حسابرسی شواهد به عنوان وسیله ای برای تایید ادعاهای مدیریت ، که جز لاینفک صورت های مالی است،به کار گرفته می شود. حسابرسان به وسیله شواهد، نسبت به کیفیت گزارشگری تا حدودی اطمینان حاصل می کنند اما این اطمینان نسبی هست نه قطعی. شواهد با کمک مدارک مؤید که مربوط به گذشته هستند به حسابرس کمک میکنندتا ثابت کند که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است .شواهد مبنای نهایی اظهار نظر حسابرس در مورد کیفیت گزارشگری به شمار می روند.تمایز قایل شدن بین شواهد (مبنای کلی برای گزارشگری و حسابرسی ) و مدارک مؤید (ابزارهای مختلفی که حسابرس برمبنای آنها به شواهد لازم برای اظهارنظر دست می یابد) حائز اهمیت است.مدارک مؤید مبنایی برای کمک کردن، افزایش دانایی ، عمل کردن و ساختن واقعیت ها و ادعاها در حسابرسی می باشند.

 

آزمون حسابرسی:

بدون در نظر گرفتن شرکتهای کوچک، حجم و پیچیدگی فعالیتهای شرکت در طول یک سال مالی عاملی است که موجب می شود حسابرسان نتوانند کلیه معاملات و رویدادها را رسیدگی کنند. حسابرسان ملزم هستند به منظور ارزیابی کیفیت سیستم هایی که ارقام حسابداری را برای مقاصدگزارشگری ایجاد کنند ، در ارتباط با ماهیت و اندازه آزمون هایشان قضاوت های حرفه ای انجام دهند.دو گروه اصلی آزمون های حسابرسان   آزمون رعایت : عبارت است از ارزیابی نقاط قوت کنترل های تعبیه شده در فرآیند تهیه اطلاعات و سیستم های مربوط .  آزمون محتوا: برای ارزیابی صحت اطلاعات پردازش شده بوسیله سیستم های مزبور طراحی شده اند. از طریق لینک زیر میتوانید فایل خلاصه کتاب حسابرسی پیشرفته با فرمت word را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا