دانلود پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی

دانلود پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی

دانلود پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی

فصل پنج در حسابرسی پیشرفته کارشناسی ارشد حسابداری

تعداد اسلاید ۱۲ صفحه
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

فهرست تفصیلی و مشروح روش‌های رسیدگی است که باید در طول کارحسابرسی انجام شود . در مراحل اولیه برنامه‌ریزی کار حسابرسی ، یک برنامه حسابرسی مقدماتی تهیه می‌گردد . اما این برنامه مقدماتی ، بطور پیوسته با پیشرفت کار حسابرسی تعدیل می‌گردد . به عنوان مثال : نوع و ماهیت ، زمان‌بندی و میزان روش‌های آزمون محتوا به ارزیابی حسابرس از خطر کنترل داخلی وابسته است . بدینسان تا زمانیکه ارزیابی سیستم کنترل داخلی پایان نیابد ، برنامه نهایی حسابرسی نمی‌تواند تنظیم شود . این برنامه نهایی نیز در صورت تجدید نظر حسابرسان در برآوردهای اولیه از اهمیت یا خطر حسابرسی ، یا کشف مشکلاتی از طریق انجام آزمون‌های محتوا باید تعدیل شود . در این پست از سایت حسابداری در بخش پاورپوینت حسابداری برای شما پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی را آماده کردیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

مفهوم برنامه حسابرسی:

دستورالعملی برای اعضای گروه حسابرسی است که در آن نوع و ماهیت،زمانبندی اجرا و روشهای حسابرسی لازم برای اجرای طرح کلی حسابرسی پیش بینی شده است و در طی کار ممکن است تعدیل و یا اصلاح شود. در ادامه میتوانید تصویر اسلاید های پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی را ببینید .

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی :

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

پاورپوینت طراحی برنامه های حسابرسی

 

برنامه‌های حسابرسی شامل دو بخش می‌باشد :

۱.بخش اول برنامه به روش‌های کسب شناخت و ارزیابی ساختار کنترل داخلی صاحب کار اختصاص دارد. (رسیدگی ضمنی)

این بخش پیرامون بررسی و شناخت ، چرخه‌های عمده معاملات سیستم کنترل داخلی صاحب‌کار می‌باشد . روش‌های رسیدگی این بخش شامل تهیه پرسش‌نامه ، نمودگر یا شرح ‌نوشته هر یک از چرخه‌های معاملات مثل چرخه تولید ، فروش ، خرید ، حقوق و دستمزد ، دارائی‌ها و تامین ‌مالی می‌باشد .شناسایی نقاط ضعف و قوت سیستم کنترل داخلی و تعیین احتمال خطر کنترل ، با اجرای آزمون‌های مربوطه ، بخش دیگری از این مرحله می‌باشد . که در مجموع به این مرحله رویکرد سیستمی یا رویکرد مبتنی بر ریسک گفته می‌شود .

۲.اثبات مبالغ خالص مندرج در صور‌ت‌های مالی و همچنین کفایت افشاء در صور‌ت‌های مالی . (رسیدگی نهائی)

بخش دوم برنامه‌های حسابرسی مربوط به آزمون‌های محتوا می‌باشد . که به همین علت به آن رویکرد محتوایی گفته می‌شود . دراین رویکرد بیشتر به آزمون‌های محتوا به عنوان مبنای اظهارنظر حسابرسان اتکاء می‌شود . به عبارت دیگر اهداف برنامه‌های حسابرسی اثبات ادعاهای مدیریت در صورت‌های مالی می‌باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا