پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی

پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی

پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی و فروش

فصل ۸ درس حسابرسی پیشرفته کارشناسی ارشد

تعداد اسلاید ۱۶صفحه
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

حسابهای دریافتنی نشان دهنده مطالبات واحد تجاری از اشخاص و شرکت ها می باشد. این حساب ممکن است از فروش کالا یا ارائه خدمات، پرداخت مساعده، پرداخت وام یا مواردی از این قبیل ایجاد شود. و  اسناد دریافتنی اوراقی است که به موجب آن بدهکاران متعهد می‌شوند مبلغ معینی را در موعد معینی در وجه حامل یا فرد مشخصی بپردازند. حساب‌های دریافتنی نماینده مطالبات واحد از بدهکاران است که در نتیجه فروش مواد یا ارائه خدمات به‌طور نسیه ایجاد شده‌اند و رسمیت آن‌ها از اسناد دریافتنی کمتر است. در این پست از سایت حسابداری برای شما پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی را آماده کردیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

توضیحات بیشتر پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی :

پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی در ۱۶ اسلاید تهیه و تنظیم شده است و منبع آن کتاب حسابرسی پیشرفته مدرسان شریف می باشد. فایل به صورت حرفه ای تنظیم شده و میتوانید تصویر مربوط به فایل را از طریق ادامه مطلب مشاهده کنید .

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی :

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی و فروش

 

حسابهای دریافتنی تجاری و غیر تجاری چیست ؟

در صورتی که مطالبات از طریق فعالیت مستمر و اصلی واحد تجاری (فروش کالا یا ارائه خدمات) به وجود آمده باشند“حساب های دریافتنی تجاری” نامیده می شوند به عنوان مثال مطالبات ناشی از فروش درب اتوماتیک در شرکت تولید کننده این محصول باید در حساب های دریافتنی تجاری ثبت شود. و چنانچه مطالبات ناشی از عواملی غیر از فعالیت اصلی و مستمر واحد تجاری باشد “حساب های دریافتنی غیر تجاری” نامیده می شوند. پرداخت مساعده به پرسنل، پرداخت وام به اشخاص و شرکت ها جز این گروه حساب های دریافتنی می باشند. از طریق دکمه آبی زیر میتوانید فایل پاورپوینت حسابرسی حساب های دریافتنی و اسناد دریافتنی را دانلود کنید.

 

یک دیدگاه

  1. این کلیپ رو حتما ببینین
    اهنگ جدید ساتین به نام “عزیز جون” + لینک دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا