دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل اقتصاد / بازار

دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل اقتصاد / بازار

دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل اقتصاد / بازار

درس تصمیم گیری در مسائل مالی و سرمایه گذاری 

 

تعداد اسلاید ۲۲
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

بازار سهام قسمت مهم و حیاتی اقتصاد به شمار میرود.پس واضح است که ارتباط قوی بین بازارسهام و اقتصاد وجود دارد. اگر شرایط اقتصادی نامناسب باشد عملکرد بیشتر شرکتها و درنتیجه بازار سهام نیز ضعیف خواهد بودو عکس این موضوع نیز وجود دارد. سرمایه گذاران علاقه مندند بدانند که آیا اقتصاد دارای سیاستهای انبساطی است یا انقباضی،چرا که قیمت سهام متاثر از این عوامل است. به این حالت انبساطی و انقباضی،چرخه تجاری گفته میشود.

 

بازار چیست؟؟؟

وقتی اکثر سرمایه گذاران به بازار مراجعه میکنند انتظار دارند که بازار سهام ،انعکاسی از شاخص های بازار باشد.از آنجا که بازار مجموعه ای از تمامی قیمت های سهام است به همین منظور به وسیله برخی از شاخص ها ومیانگین های قیمت سهام مورد اندازه گیری قرار می گیرد. معمولا بسیاری از سرمایه گذاران از شاخص داو-جونز و شاخص ۵۰۰ سهام استاندارد و پورز استفاده میکنند.بنابراین،وقتی در خصوص بازار صحبت می کنیم معمولا از شاخص های موجود بازار استفاده میکنیم.

 

چرا این رابطه معکوس است؟

Kدر رابطه بالا حداقل نرخ بازده مورد انتظار(نرخ تنزیل)است که سرمایه گذاران برای تنزیل جریانات نقدی از آن استفاده می کنند.به عبارت دیگرkنرخ بازده ای است که سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در سهام عادی آن را توقع دارند. می توان گفت که حداقل نرخ بازده مورد انتظار(k)عبارتست از مجموع نرخ بهره بدون ریسک که با توجه به میزان ریسک سهام تعیین می شود.برخی از سرمایه گذارن نرخ بازده بدون ریسک در نظر می گیرند برای اینکه اوراق خزانه عملا بدون ریسک هستند.بنابراین نرخ تنزیلkبه نرخ بهره بستگی دارد.به همین دلیل در مدل کران می توان برای تعیین قیمت سهام از نرخ بهره استفاده کرد. مانند تمامی روابط موجود در سرمایه گذاری،رابطه میان نرخ بهره وقیمت سهام نیز کامل نیست و نمیتوان گفت که نرخ بهره تاثیر خطی بر روی قیمتهای سهام دارد.سرمایه گذاران به دنبال فهم نقش تغییرات نرخ های بهره بر روی انتظارات سرمایه گذار هستند.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت تجزیه تحلیل اقتصاد / بازار :

اسلاید های پاورپوینت تجزیه تحلیل اقتصاد / بازار

 

جریان سود سهام

بهره،سود هر سهم برای یک شاخص بازار یا در کل برای سود بعد از مالیات شرکت است.این متغییر با تولید ناخالص ملی یا GNP،که رایج ترین معیار فعالیت اقتصادی است،در ارتباط است.سود بعد از مالیات شرکت که از فروش شرکت،که با GNP در ارتباط است،حاصل می شود. برای تجزیه تحلیل بنیادی برآوردمتغییرهای فروش شرکت،سود قبل از مالیات شرکت و نهایتا سود بعد از مالیات شرکت است. ۱-برای رسیدناز تولید ناخالص ملی (GNP)به فروش شرکت،شاید بهتر باشد از معادله رگرسیون و تغییر درصد در GNPبه عنوان متغییر مستقل و تغییردر فروش شرکت به عنوان متغییر وابسته استفاده کنیم.طبق این معادله رگرسیون ،با پیش بینی تغییردرGNPمیتوان تغییر در فروش را پیش بینی کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا