پروژه مالی با موضوع حسابداری دولتی موانع و راهکارها

پروژه مالی حسابداری دولتی

موضوع کامل پروژه مالی : حسابداری دولتی موانع و راهکارها

پروژه مالی حسابداری دولتی

تعداد صفحات ۷۰ صفحه
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری

 

 

چکیده پروژه مالی حسابداری دولتی :

حسابداری دولتی نظامی هست که اطلاعات مالی مربوط به فعالیت های وزارتخانه ها و موسسات دولتی را به منظور تصمیم گیری صحیح مالی و کنترل برنامه های مصوب بودجه سالانه ومنابع مالی مورد استفاده دولت ، جمع آوری ،طبقه بندی ، تلخیص و گزارش می نماید.درتعریف بالا تاکید بر برنامه های مصوب سالانه و منابع مالی دولت شده است، به دلیل انکه کنترل بودجه و منابع مالی دولت از اصول بنیادین حسابداری دولتی است.

صورت های مالی در حسابداری دولتی و موسسات دولتی با سایر سازمان ها و موسسات بازرگانی متفاوت است. زیرادر موسسات بازرگانی هدف کسب سود است اما درموسسات دولتی به صورت دریافت و پرداخت با صورت درآمد و هزینه اکتفا میشود ، همچنین در حسابداری دولتی دارایهای ثابت به محض خرید به حساب هزینه منظور میشودو انعکاس آن در ترازنامه میس نیست ،اما در حسابداری بازرگانی ترازنامه وضعیت داریها بدهی ها و حقوق صاحبان سهام را در یک تاریخ معین نشان می دهد.در حسابداری دولتی هر منبع یک حساب مستقل مستقل محسوب و از نظر حسابداری مانند…..

 

 مقدمه پروژه مالی حسابداری دولتی:

نقش اساسی حسابداری دولتی ارائه اطلاعاتی است که استفاده کنندگان را در ارزیابی مسئولیت پاسخگویی و تصمیم گیری های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یاری دهد و اصول و استانداردهای حسابداری دولتی اکثر کشورهای جهان نیز حول محور تأمین نیاز اطلاعاتی جهت پاسخگویی به مراجع پاسخ خواه یا مردم می گردد.

اصولاً سیستمها و روشهای حسابداری بخش عمومی نیز که در جهت اعتلای اهداف گزارشگری مالی و با الهام از اصول و استاندارهای بخش عمومی تدوین و اجراء می گردد باید اطلاعاتی را فراهم کند تا از یکطرف پاسخ خواه (مردم) بتواند عملکرد پاسخگو (دولت) را ارزیابی نمایند و از سوی دیگر پاسخگو مطمئن باشد اطلاعات لازم برای پاسخگوئی را در اختیار دارد….

 

بیان مسئله در پروژه مالی حسابداری دولتی:

در جوامعی که دولتهای حاکم از طریق آراء عمومی انتخاب می شوند، دولتهای منتخب مسئولیت دارند در مورد اعمالی که انجام می دهند به شهروندان خود پاسخ دهند. مسئولیت پاسخگویی دولتها را ملزم می کند برای مواردی نظیر تهیه منابع مالی، افزایش مالی، افزایش منابع مالی، هدفهایی که این منابع مالی برای تحقق آنها مصرف می شوند و همچنین چگونگی مصرف منابع مالی، دلایل منطقی ارائه نمایند. با توجه به اینکه ادای مسئولیت پاسخگویی در این قبیل جوامع به صورت اظهارات علنی صورت می گیرد، لذا نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولتی یکی از ابزارهای اصلی انتقال اطلاعات مالی….

 

ضرورت انجام تحقیق در پروژه مالی حسابداری دولتی:

سیستم حسابداری دولتی متداول در ایران در حال حاضر برای چارچوب حسابداری دولتی سنتی که در آن سیستم حسابداری برای برآوردن نیازهای پاسخگویی  و کنترل اداری اعتبارات مصوب طراحی شده است مناسبت دارد در این سیستم، کارگزاران دولتی مسئول مخارج، گزارشهایی درباره وظیفه مباشرتی خود، به منظور نشان دادن اینکه وجوه طبق مجوز دریافتی از قانونگذار هزینه شده است تهیه و تنظیم می کنند در حال حاضر بخوبی پذیرفته شده است. که اطلاعات ارائه شده به وسیله این نوع سیستم حسابداری و مدیریت مالی، با اینکه ممکن است نگرانیهایی پاسخگویی سنتی را برطرف سازد، اما برای  هدفهای برنامه ریزی و…

 

پروژه مالی حسابداری با موضوع حسابداری دولتی موانع و راه کارها به صورت کاملا آماده و با فرمت ورد می باشد و باید بسته به اندازه فونت مورد نظر خود فهرست آن را در صورت نیاز تنظیم کنید . + فایل پاورپوینت دفاعیه اضافه شد .

 

مشاهده و دانلود فهرست این پروژه مالی ( کلیک کنید )

این پروژه مالی ۱۰۰ درصد تکمیل و آماده ارایه می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا