دانلود پاورپوینت تطابق بین استانداردهای IFRS و GAAP

دانلود پاورپوینت تطابق بین استانداردهای IFRS و GAAP

پاورپوینت تطابق بین استانداردهای IFRS و GAAP

تعداد اسلاید ۳۴
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

تعریف و هدف IFRS

استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، به مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری گفته می‌شودکه توسط هیات استانداردهای حسابداری بین المللی(IASB) تدوین شده‌اند. هدف این استانداردها، تهیه صورت‌های مالی شرکت‌های سهامی در قالب یک استاندارد جهانی است.

 

هماهنگ سازی و تطبیق

برای مثال استاندارد GAAPمورد استفاده در کانادا متفاوت از استاندارد GAAP مورد استفاده در کشور ایالات متحده است و حال آنکه این شرکت‌ها باید نسخه‌هایی متفاوت مطابق با استانداردهای متفاوت از صورت‌های مالی خود تهیه کنند.

 

اهمیت هماهنگ سازی استانداردهای حسابداری

یکی از با اهمیت ترین عوامل موثر بر تمایل به یکنواخت سازی ، افزایش اهمیت شرکتهای چند ملیتی است. شباهت کلی استانداردهای حسابداری و روشهای مربوط مسلما ایجاد هماهنگی بین قسمت های تابعه شرکتهای چند ملیتی را تسهیل می کند. به طور مشخص، تهیه صورتهای مالی تلفیقی در صورت یکنواخت بودن استانداردهای حسابداری در جوامع مختلف و به پیروی از آن خش های مختلف شرکتهای چندملیتی به مراتب آسان تر خواهد بود.

 

دلایل هماهنگ سازی استانداردهای حسابداری

در شرایط کنونی اقتصاد جهانی تحت تاثیر تجارت جهانی است. به عنوان مثال شرکتهای بین المللی ممکن است. بیش از یک دفتر داشته باشند و امکانات تولید و توزیع آنها در سراسر جهان گسترده باشد. عواملی همچون قیمت کالاها، نرخ بهره و نرخ های تبدیل ارزدر سطح جهانی به هم وابسته است در نتیجه دولتها از هماهنگ سازی روشهای حسابداری حمایت میکنند.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت تطابق بین استانداردهای IFRS و GAAP :

پاورپوینت تطابق بین استانداردهای IFRS و GAAP

 

موانع هماهنگ سازی استاندارد های حسابداری :

تفاوتهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در کشورهای مختلف مانعی در مقابل تفسیر صورتهای مالی می باشد، حتی اگر با استفاده از اصول حسابداری یکسان، تنظیم شده باشند.چرا که نیازها و چشم اندازها در هرجامعه ای متفاوت از دیگری می باشد. به طور مثال در انگلستان، سازمانهای حرفه ای تدوین کننده استانداردهای حسابداری هستند در حالی که در فرانسه این مسئولیت بر عهده دولت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا