خانه » فایل های آماده حسابداری » دانلود فایل پاورپوینت » دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود

دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود

دانلود پاورپوینت دارایی های نامشهود

دانلود  رایگان پاورپوینت دارایی های نامشهود

تهیه شده برای درس تئوری حسابداری (فصل 18هندریکسون)

تعداد اسلاید 46
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

دارایی های نامشهود نوعی دارایی است که نمی توان لمس کرد زیرا ان فاقد ماهیت فیزیکی است. در این پست از سایت دانشجویان حسابداری یکی از بهترین فایل های پاورپوینت مرتبط با دارایی های نامشهود را برای شما قرار دادیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص دارایی نامشهود و دانلود رایگان پاورپوینت دارایی های نامشهود در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

ماهیت و شناسایی دارایی های نامشهود

بیشتر دارایی ها ناشی از رویداد های مالی هستند که وجه نقد یا معادل وجه نقد به مصرف می رسند ، ولی هزینه مربوط را در صورت سود وزیان گزارش نمی کنند. به بیانی دیگر ، این هزینه ها انتقال می یابند.مانند موجودی کالا و پیش پرداخت هزینه ها.با توجه به کاربرد واژه مزبور ، دارایی های نامشهود ناشی از هزینه های مربوط به خدمات است که انتقال می یابند و این نقطه مقابل هزینه ایی است که در مورد اموال به مصرف می رسند. که در ادبیات حسابداری برخی از دارایی هایی را که اینگونه به وجود می آیند هزینه های انتقالی می نامند وبرخی دیگر را بر حسب سنت داراییهای نامشهود می نامند.

 

قابل تفکیک نبودن  دارایی های نامشهود:

یکی دیگر از ویژگی های متمایز دارایی های نامشهود این است که نمی توان آنها را از شرکت یا دارایی مربوطه تفکیک کرد موجودیت و ارزش انها فقط به خاطر این است که با دارایی های مشهود شرکت ترکیب شده اند .به همین سبب برخی براین باورندکه باید آنها رافقط به عنوان منافع باقی مانده به حساب آورد ، ابته پس از اینکه بتوان دارایی های مشهودرابه صورتی مشخص تعیین کرد(به آنها هویت داد).

 

کاربرد قواعد کلی حسابداری

کاربرد قواعد کلی حسابداری مربوط به دارایی های نامشهود در مورد شرایط خاص ایجاب میکند که مدیریت وحسابداران بر اساس نوع قضاوت خود عمل کنند . در نتیجه اطلاعات صورتهای مالی را باید به طور کامل افشا نمایند وچون متاسفانه مدیریت تمایلی به افشای کامل اطلاعات گزارشگری خود ندارد . درنتیجه این الزام به وجود آمده است که برای همگونی یا همسانی گزارشات از قواعدی استفاده شود، که ضابطه مند نمی باشد.مانند صدور پروانه فعالیت،جواز باشگاه ورزشی، هزینه های تحقیق وتوسعه ،نرم افزار و نام  ونشان تجاری.

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل : 0.333 مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pptx می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزارPowerPoint l استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code