دانلود پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری

دانلود پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری

۲ فایل پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری

ارایه شده برای درس مسائل جاری در حسابداری

تعداد اسلاید ۱۹ + ۲۴
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

تا به امروز هم پایان نامه اخلاق حرفه ای در حسابداری را در سایت منتشر کردیم و هم مقاله اخلاق حرفه ای در حسابداری و در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران در بخش پاورپوینت های حسابداری دو پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری یکی با ۱۹ اسلاید و دیگری با ۲۴ را برای شما آماده کردیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

اخلاق حرفه‌ای در حسابداری و حسابرسی :

 حسابداری در دنیای پیشرفته اقتصادی امروز حرفه ای است حیاتی، زیرا سامانه اقتصادی جاری بدون آن نمی تواند، وجود داشته باشد. برجستگی متمایز کننده حرفه حسابداری پذیرش مسوولیت نسبت به عموم است. جامعه انتظارات فراوانی از اهل این حرفه دارد و مردم باید به کیفیت خدمات پیچیده ارائه شده توسط حرفه حسابداری اعتماد داشته باشند. از این رو اطلاعات ارائه شده توسط حسابداران باید به طور قابل توجهی کارآمد، قابل اتکا، واقعی و بی غرضانه باشد، پس حسابداران نه تنها باید واجد شرایط و صلاحیت حرفه ای باشند، بلکه باید از درجه بالایی از صداقت و درستکاری حرفه ای نیز برخوردار و آبرو و حیثیت حرفه ای از مهم ترین دارایی های آنها باشد. در نتیجه اخلاق حسابداری برای حسابداران حرفه ای و افرادی که به خدمات حسابداری تکیه دارند اهمیت زیادی دارد. با وجود این به نظر می رسد در ایران، از لحاظ نظری، به این مهم پرداخته نشده است….

 

تاریخچه اخلاق حرفه ای در حسابداری

 لوکا پاچیولی، “پدر حسابداری”،در اولین کتاب خود به نام Summa de arithmetica, geometria, proportioni proportionalita که در سال ۱۴۹۴ منتشر شد از اخلاق حسابداری نوشته است. استانداردهای اخلاقی از آن زمان تا کنون از طریق گروه های دولتی، سازمان های حرفه ای و شرکت های مستقل توسعه یافته است. نتیجه کار این گروه های مختلف حسابداری منجر به ایجاد کدهایی در زمینه اخلاق شده است. حسابداران باید این منشور اخلاقی که توسط تشکل حرفه ای که در آن عضو هستند رعایت کنند.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری :

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در حسابداری

 به روز رسانی شد : به روز رسانی شد و یک فایل پاورپوینت دیگر با ۲۴ اسلاید اضافه شد که با خرید این پاورپوینت هر دو فایل را دریافت میکنید . توجه کنید فایل پاورپوینت دوم با ۲۴ اسلاید به صورت رایگان ضمیمه شده و هزینه ای بابت آن اضافه نشده است.

تجدید حیات حیثیت حرفه ای

وقت آن رسیده است که نسبت به اهمیت والای ارزش ها و اصول اخلاقی تجدید تعهد نماییم. حرفۀ حسابداری باید مهارت لازم را در قضاوت اخلاقی کسب نماید، به طوری که بتواند رفاه همۀ کسانی را که از عملکرد او تأثیر میگیرند در نظر بگیرد . بدون رفتار اخلاقی استوار و قوی، جایگاه این فن و حرفه قدیمی متزلزل می گردد . این موضوع بیشتر از این که مورد توجه شرکتها باشد، باید مورد نظر افرادی باشد که قصد دارند به این رشته و فن وارد شوند. آنها باید به نحو شایسته رفتار کرده و پیش از آنکه به جستجوی ثروت، شهرت و یا دانش باشند، صداقت و درستکاری را وجهۀ همت خود قرار دهند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا