پروژه مالی سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی

پروژه مالی سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی

پروژه مالی سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی

موضوع پروژه درباره سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی استان ک ب  (حقوق و دستمزد )می باشد .

تعداد صفحات ۵۲ صفحه
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری

 

پروژه های مالی مرتبط با پروژه مالی حقوق و دستمزد شرکت رب گوجه فرنگی شامل موارد چون :

برای مشاهده توضیحات و دانلود روی عنوان پروژه مورد نظر کلیک کنید . همچنین برای برای مشاهده لیست تمامی پروژه های مالی حسابداری روی لینک رو به رو کلیک کنید . “لیست پروژه های مالی حسابداری

 

مقدمه سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی :

موضوع پرو‍ژه درباره سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی استان ک ب  (حقوق و دستمزد )می باشد .منظور از حقوق و دستمزد پرداخت هزینه ای است که به جبران فعالیت های کارکنان در هر موسسه یا بنگاه اقتصادی پرداخت می گردد. هزینه حقوق و دستمزد بیانگر سهم نیروی کار در تولید محصولات یا ارائه خدمات است و به عنوان یکی از عوامل بهاء تمام شده مستلزم اندازه گیری، کنترل تجزیه و تحلیل مستمر می باشد .البته منظور از حقوق مبلغ ریالی و جنبه های مادی ، جبران سازی بوده و بدیهی است که جنبه های انگیزشی نیز از اهمیت خاص خود برخوردار است که خارج از مفهوم حقوق و دستمزد قرار دارد. نکته قابل توجه اینکه منظور از دست مزد، پرداختی است که مبنای محاسبه آن ، ساعت است و شیوه پرداخت به کارگران بوده و منظور از حقوق، پرداخت هایی است که ماهانه محاسبه و پرداخت می شود و نوعا مربوط به پرداخت کارمندان می باشد. حقوق تخصصی برای برای هر کارمند شامل مزایا و کسورات می باشد که مزایای را میتوان در مواردی همچون حقوق مبنا، فوق العاده شغل، عائله مندی، فوق العاده جذب، و غیره نام برد و موارد کسور نیز می تواند شامل مالیات، بیمه عمر، بیمه حقوق ۲۷ درصد ، بازنشستگی، وام صندوق و غیره باشد .

 

اهمیت و ضرورت تحقیق سیستم حسابداری اداره کار و امور اجتماعی :

البته اهمیت هزینه حقوق و دستمزد در سازمانهای مختلف متفاوت است بنابراین واضح است کسانی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند باید اطلاعاتی در موردچگونگی تهیه و پرداخت حقوق و دستمزد در سازمانهای دولتی  و خدماتی و…. را داشته باشند . مدارک سیستم حقوق ودستمزد باید به درستی تهیه و به آسانی قابل فهم باشند یکی از عوامل با اهمیت در برقراری رابطه مناسب بین مدیریت مؤسسات، کارکنان و مقامات قانونی از قبیل ادارات کار، بیمه و دارایی و…. می باشد.

 

طراحی نظام حقوق و دستمزد کارکنان :

منظور از دستمزد، پرداختی است که مبنای محاسبه آن ساعت است و منظور از حقوق پرداختهایی است که ماهانه صورت می پذیرد . دستمزد ، متداول ترین شیوه پرداخت به کارگران و حقوق ، متداول ترین شیوه پرداخت به کارمندان است …

 

وزارت کار و امور اجتماعی ایران:

وزارت کار و امور اجتماعی یکی از بخش‌های دولت است که در بسیاری از کشورها برپا شده‌است. البته نام و دامنه کاری این نوع از وزارتخانه در هر کشوری تا اندازه‌ای متفاوت است. برای نمونه در کشور هلند نام این نهاد، «وزارت امور اجتماعی و موقعیت شغلی» است که بخش بزرگی از فعالیتهای آن در زمینه امور پرداخت کمک هزینه رفاهی به بیکاران تشکیل شده‌است.در ایران با تصویب مجلس شورا نام وزارت کار و امور اجتماعی با ادغام وزارت تعاون و وزارت رفاه و تامین اجتماعی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تغییر نام داد.

 

تاریخچه وزارت کار و امور اجتماعی:

آبان سال ۱۳۲۳ در وزارت پیشه و هنر، اداره مستقلی به نام اداره کل کار تشکیل شد این اداره کل ابتدا برای رسیدگی به اختلافات تصویبنامه‌ای تنظیم کرد که در فروردین سال ۱۳۲۴به تصویب هیات وزیران رسید. اولین طرح قانون کار در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال ۱۳۲۵ و در زمان تعطیلی مجلس به تصویب هیات وزیران رسید.از آنجا که با تصویب قانون کار، سازمان کوچک اداره کل کار، قادر به حل و فصل امور کارگری نبود و از طرف دیگر یکی از گردانندگان حزب توده نیز در راس وزارت پیشه و هنر قرارگرفته بود و حکومت وقت به سبب مخالفت‌های سیاسی حزب مزبور، مایل نبود امورکارگری کشور را سلطه و اختیار وی قراردهد، لذا با تصویب هیات دولت در….

 

پیشینه نظام حقوق و دستمزد در ایران

در سال های ۱۹۳۳ و ۱۹۳۴ ، ضمن حفریات تخت جمشید ، پایتخت امپراتوری پارس ، در دیوار استحکامات ، چندین هزار لوح گلی با متن هایی به خط میخی ایلامی به دست آمد . این لوح ها در زمان فرمانروایی داریوش ( ۵۲۲ – ۴۸۶ پ . م . ) نوشته شده است. از بررسی دقیق لوح های دیوانی تخت جمشید نتیجه می گیریم که در زمان داریوش و نظام او حتی کودکان خردسال از پوشش خدمات حمایت اجتماعی بهره می گرفته اند ، دستمزد…

 

فایل پروژه مالی به صورت ورد می باشد و شامل ۵ فصل می باشد که عنوان هر فصل شامل موارد زیر است :

فصل اول : کلیات تحقیق

فصل دوم : ادبیات تحقیق

فصل سوم: روش تحقیق

فصل چهارم :  تجزیه و تحلیل اطلاعات

فصل پنجم : نتیجه گیری

فایل به صورت کامل فصل بندی و تهیه شده و تمام جداول و لیست های فصل ۱ تا فصل ۵ پروژه قابل ویرایش می باشند .برای تهیه پروژه از لینک زیر استفاده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا