پروژه مالی آگاهی دانشجویان حسابداری از نظام حقوق و دستمزد

پروژه مالی آگاهی دانشجویان حسابداری از نظام حقوق و دستمزد

آگاهی دانشجویان حسابداری از نظام حقوق و دستمزد

عنوان پروژه مالی حسابداری :

بررسی سطح دانش و آگاهی دانشجویان رشته حسابداری از نظام حقوق و دستمزد

تعداد صفحات ۳۶ صفحه
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری
تهیه کننده فرشید رزمجویی

چکیده:

کسانی که در رشته های امور مالی مشغول تحصیل می باشند و اطلاعات حسابداری را فرا می­گیرند تا حدودی با سیستم حقوق و دستمزد آشنا خواهند شد.اما باید توجه داشت بحث هزینه و حقوق و دستمزد دارای مطالب زیادی می­باشد که هر دانشجو یا فارغ­التحصیل  رشته­های امور مالی به خصوص حسابداری، برای اشتغال در هر سازمان یا مؤسسه ای نیاز به دانش تخصصی و فراگیری مهارت­های مختلف در این زمینه را خواهد داشت. از این اطلاعات و مهارت­ها به صورت خلاصه می توان به شناخت سیستم­های کنترلی حقوق و دستمزد، شناخت قوانین بیمه و مالیات، سایر موارد قانونی همچون اضافه­کاری و مأموریت، تهیه اسناد و مدارک ثبت لیست­های حقوق و دستمزد و… اشاره کرد.

کلمات کلیدی:سیستم، حقوق و دستمزد، پرسشنامه، میزان، تئوری-عملی، جدول، نمودار

 

مقدمه:

سیستم حقوق و دستمزد بخش مهمی از هر سازمان و تشکیلاتی را شکل می­دهد.رابطه بین میزان حقوق و دستمزد کارکنان و بهره­وری کارکنان از مسائل مهم و حائز اهمیتی است و این موضوع نیازمند اطلاعاتی جامع و  بررسی­های دقیق می­باشد.اما موضوع دیگری که در بخش حقوق و دستمزد هر سازمانی بسیار مورد توجه قرار می­گیرد، وجود سیستمی یکپارچه و دقیق در محاسبه حقوق کارکنان می­باشد که غالبا بخش حسابداری عهده دار این مسئولیت است.

 

طرح موضوع:

موضوعی که در این تحقیق سعی بر مطرح کردن آن شده است،موضوع میزان آشنایی دانشجویان حسابداری با سیستم حقوق و دستمزد می­باشد که این موضوع از اهمیت بالایی در پرورش دانشجویان به عنوان یک حسابدار کارآمد و دارای مهارت برخوردار است.

 

بیان مساله و اهداف تحقیق:

در این تحقیق سعی شده است به این مساله بپردازیم که آیا دانشجویان رشته حسابداری(به طور موردی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده فنی باهنر شیراز)در دوران تحصیل خود به میزان کافی با سیستم حقوق و دستمزد آشنا خواهند شد؟به این معنا که دانشجویان مفاهیم تئوری و چگونگی کارکرد این مفاهیم و ابزارهای مورد نیاز در بخش عملی را در دوران تحصیل خود فرا خواهند گرفت یا خیر.

 

سیستم حسابداری

در یک مفهوم کلی می­توان گفت سیستم حسابداری در برگیرنده تمامی شبکه ارتباطات بکار گرفته شده بوسیله موسسه می­باشد که برای تهیه نمودن نیازهای اطلاعاتی آن موسسه بوجود می­آید.به عبارت دیگر، فرمها، سوابق، رویه­ها، دستورالعمل­ها و روشهای پردازش اطلاعات مورد استفاده، اجزای اصلی سیستم حسابداری هستند که در استخراج گزارشهای مختلف مورد نیاز موسسه سهیم       می­باشند.فرمها مانند:فاکتور فروش، رسید انبار، سند روزنامه و چک که در ثبت معاملات بکار گرفته می­شوند و سوابقی نظیر دفاتر روزنامه،کل و معین برای انباشته کردن اطلاعات بکار می­روند و     رویه­ها و دستور­العمل­ها که به منظور حفاظت از داراییها و کنترل عملیات و انجام هزینه­ها طراحی می­شوند نیز مورد نظر می­باشد.محصول نهایی سیستم حسابداری،گزارشهایی است که مرود توجه افراد داخل و خارج موسسه قرار می­گیرد و این همان گزارشهای مالی(صورتهای مالی)موسسه    می­باشند.علاوه بر این گزارشها، تجزیه و تحلیل­ هایی که مورد نیاز مدیریت می­باشند نیز بر مبنای اطلاعات حسابداری تهیه می­گردد..

 

سیستم حقوق و دستمزد

در سیستم حقوق و دستمزد به علت تراکم و استمرار اطلاعات،نحوه پردازش و اهمیت سرعت و صحت آن از اتوماسیون استفاده می­شود.اطلاعاتی نظیر نرخ ساعتی و یا روزانه حقوق و دستمزد که ممکن است برای مدت طولانی تغییر نکند و همچنین برنامه­هایی نظیر نحوه محاسبه کسورات مالیات و حق بیمه تامین اجتماعی که قوانین آن درطول سال به طور یکسان می­باشد را بهتر است     در حافظه رایانه ذخیره نمود..بااستفاده از این اطلاعات،می­توان محاسباتی مانند حقوق و دستمزد ناخالص،کسورات،تعیین حقوق و دستمزد خالص و به روز درآوردن سابقه هر کارمند و کارگر را به صورت الکترونیکی انجام داد….

 

مزد:

کلیه پرداخت های قانونی به کارگر به اعتبار قرارداد کار اعم از مزد یا حقوق ،کمک عائله مندی ، هزینه های مسکن ، خواربار ، ایاب و ذهاب ، مزایای غیر نقدی ، پاداش افزایش تولید ، سود سالانه و نظایر اینها حق السعی وجوه نقدی یا غیر نقدی و یا مجموع آنها که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می شود مزد نامیده می شود.

 

دستمزد مسقیم

عبارت است از هزینه کار انجام شده­ای که مسقیما به جهت ساخت محصول پرداخت یا تعهد شود. به عبارت دیگر دستمزد کارگرانی که مستقیما به ساخت محصول اشتغال دارند،دستمزد مسقیم می­گویند.

                                                                    .

دستمزد غیر مسقیم

عبارت است از هزینه نیروی کار انجام شده­آی که مسقیما در ساخت محصول دخالت نداشته باشد. به عبارت دیگر دستمزد سرکارگران،سرپرستان انباردار و… که مسقیما تاثیری در تولید ندارند را دستمزد غیرمستقیم گویند….

                                                     .

حقوق پایه

حقوقی است که با رعایت قانون کار(برای کارگران رسمی) و یا به وسیله عقد قراردادی که مغایر قانون کار نباشد(برای کارگران قراردادی)،برای انجام یک ساعت کار و یا تولید یک واحد تعیین و به صورت ساعتی ،روزانه، هفتگی و معمولا ماهانه چرداخت می­شود….

 

اضافه­ کاری

برای کارگران به غیر از مواردی که در این قانون مستثنی شده است ، ساعات کار عادی کارگران در شبانه روز نباید از ۸ ساعت در روز و ۴۴ساعت در هفته و ۱۷۶ ساعت در ماه تجاوز کند. انجام اضافه کاری باید با موافقت طرفین و رعایت شرایط قانونی باشد به موجب شرایط قانونی برای هر ساعت اضافه کاری کارگر مستحق در یافت ۴۰% اضافه بر مزد عادی باشد .

 

نوبت کاری

کار نوبتی کاری است که در طول ماه گردش دارد به نحوی که نوبتهای آن در صبح ، عصر یا شب واقع می شود . به کارگری که در طول یک ماه به طور نوبتی کار می کند اگر نوبت کاری در صبح و عصر واقع شود ۱۰% و چنانچه نوبت کاری او در صبح و عصر و شب واقع شود ۱۵ در صد و چنانچه نوبت کاری وی در صبح و شب یا عصر و شب واقع شود ۵/۲۲ در صد علاوه بر دستمزد عادی به عنوان فوق العاده نوبت کاری پرداخت خواهد شد . نحوه به حساب بردن هزینه های نوبت کاری نیز مانند اضافه کاری می باشد و معمول ترین روشبه حساب بردن آن به حساب کنترل سربار می باشد……

 

مشاهده فهرست کامل این پروژه مالی حسابداری (کلیک کنید )

باتشکر از آقای فرشید رزمجویی نویسنده این پروژه مالی حسابداری /پایان نامه حسابداری

این پروژه ۱۰۰ درصد کامل و آماده ارایه می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا