5 نکته تعیین هدف برای رسیدن به موفقیت

تعیین هدف برای رسیدن به موفقیت

۵ نکته تعیین هدف برای رسیدن به موفقیت

 

«حتما شانس خوبی داشته است…»، «نه احتمالا پشتش به سرمایه پدرش گرم بوده…»، « شایدم پارتی خوبی داشته…»؛ حتما شما هم تاکنون با افرادی برخورد کرده اید که مواردی از این دست را دلیل موفقیت افراد می دانند. در آی آر حسابداران با ما همراه باشید تا مروری بر دلایل موفقیت داشته باشیم.

علی رغم اختلاف نظرهای موجود، بسیاری از محققان حوزه رفتارشناسی علت اصلی موفقیت افراد را نه شرایط یا نبوغ ذاتی بلکه برنامه ریزی صحیح می دانند.

افراد موفق برای مشخص کردن اهدافشان از رویکردهای روشمند استفاده می کنند که با تعریف موفقیت آغاز شده و با تهیه نقشه راه دنبال می شود. این روش مستلزم صبر و استقامت زیادی است اما در نهایت به نتایج فوق العاده ختم می شود.

این هدفها می توانند کاملا مشخص بوده یا دامنه ای گسترده تری را در برگیرد، برای مثال موفقیت و رسیدن به اهداف شغلی در حوزه کسب و کار یا موفقیت در کنکور حسابداری .

پس از اینکه هدف خود را تعیین کردید هیچ فرمول جادویی برای رسیدن به اون وجود نداره و باید برای رسیدن به آن پشتکار داشته باشید . با این حال مرحله اول یعنی تعیین هدف نیازمند توجه به نکات زیر می باشد :

 

۱- واقع گرا باشید :

در تعیین هدف سعی کنید واقع گرا باشید و اهداف و برنامه های تنظیم کنید که قابل دسترسی باشند. تعیین اهداف واقعی و قابل سنجش در رسیدن به مقصد تاثیر به سزایی دارند. علاوه بر این با مشخص کردن معیارهای موفقیت می توانید در هر مرحله میزان پیشرفت خود را بررسی کنید.

 

۲- اهدافی چالش برانگیزی داشته باشید :

مسیر رسیدن به هدف نباید مثل پیاده روی در باغ و بوستان باشد بلکه باید مسیری چالش را برانگیز را ترسیم کند. هدفی تعین کنید که حاضر باشید برای رسیدن به آن شبها بیخوابی بکشید یا سخت کار کنید .

 

۳- یادداشت برداری کنید :

در مطالعات بسیاری به ارتباط بین نوشتن اهداف و رسیدن به آنها اشاره شده است. اهداف و روش های رسیدن به اونها را روی کاغذ بنویسید.سعی کنید این نقشه موفقیت را در اتاق مطالعه یا کنار تخت خوابتون بچسبونید.

 

۴- به اشتراک گذاری برنامه با دیگران :

شاید این حقه کمی ناجوانمردانه به نظر برسد اما اگر برنامه های آتی را برای دوستان و نزدیکتان بیان کنید به نوعی خود را به آنها پایبند کرده اید و در صورت دنبال نکردن برنامه عذاب وجدان خواهید داشت. توصیه میکنم برنامه خود را با کسانی در میان بگذارید که به شما بیشتر از هرکس نزدیک هستند یا پیگیر شما و کار های شما هستند.

 

۵- موفقیت را تجسم کنید :

تجسم موفقیت یکی از بهترین راه های ارتقای انگیزه به ویژه در مورد اهداف بلند مدت است. سعی کنید هر از گاهی اوقات به زمانی فکر کنید که به هدفتون رسیدین. این مورد معجزه میکنه و حتما توصیه میکنم لحظه رسیدن به موفقیت رو تجسم کنید

 

آموزش حسابداری برای دانشجویانی که قصد ورود به بازارکار را دارند

ما در آی آر حسابداران به درخواست کاربران سایت بهترین دوره های آموزشی را به صورت فیلم آموزشی تهیه و تنظیم کردیم و در این دوره ها مهارت های که دانشجویان برای ورود به بازارکار نیاز دارند را تهیه و تنظیم کردیم. اخیرا تمامی دوره ها را در در یک بسته کامل قرار دادیم و تحت عنوان پکیج جامع آموزش حسابداری ویژه بازارکار منتشر کردیم. این دوره شامل بیش از ۷۵ ساعت فیلم آموزشی می باشد که تمامی مهارت های مورد نیاز در بازارکار می باشند و هر دانشجو و یا دانش آموزی که قصد ورود به بازارکار و حسابدار حرفه ای شدن را دارند نیاز به یادگیری این مهارت ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا