وارانتی چیست ؟

وارانتی چیست ؟

وارانتی چیست ؟

چند وقت پیش که در حال خرید از سایت دیجی کالا بودم محصولی را انتخاب و در حال بررسی توضیحات محصول بودم  و متوجه این شدم که این که اون دارای گارانتی و وارانتی می باشد . در بخش نظرات اون محصول برخی از کاربران در خصوص اینکه وارانتی چیست ؟ سوالاتی زیاده پرسیده بودن . به همین دلیل تصمیم گرفتم این مقاله را تهیه کنم .

گارانتی : مقدمه تعریف وارانتی :

همه ما تا به امروز خرید های زیادی از طریق فروشگاهای مختلفی انجام دادیم و همیشه سعی میکردیم محصولاتی را انتخاب کنیم که گارانتی داشته باشن .چون گارانتی نوعی دلگرمی برای خریدار و مصرف کننده است . و به خریدار و مصرف کننده این اطمینان را می دهد که اگر محصول مشکلی داشت میتوانید اصل پولتان یا محصول جایگزینی دریافت کنید .

وارانتی چیست ؟

وارانتی یعنی اینکه محصولی که دست شما است ( یا قصد خریدش رو دارید ) زمان مشخصی (دوره وارانتی) باید با همان مشخصات که اعلام شده کار میکند  و اگر در دوره وارانتی محصول با مشکلی رو به رو شده هزینه تعمیر و تعویض قطعات از طرف وارانتی                               پرداخت خواهد شد .

در صورت اینکه در دوره وارانتی محصول دچار مشکل بشود . شما میتوانید بدون پرداخت هزینه تعمیر ،از وارانتی برای تعمیر و تعویض قطعات استفاده کنید .

دوره وارانتی محصول همیشه بیشتر از دوره گارانتی است (مثلا اگر دوره گارانتی 6 ماه باشد دوره وارانتی 7 ماه است )

مثال وارانتی :

خانوم سوزان قصد خرید یک ماشین لباسشویی داره. و بعد از صرف کلی وقت ماشین لباسشویی که میخواست رو پیدا کرد. موقع خرید فروشنده بهش میگه که این ماشین لباسشویی 2ماه گارانتی و 4 ماه وارانتی داره . سوزان خانوم  از وارانتی و گارانتی چیز زیادی نمیدونه و از فروشنده میخواد تفاوت گارانتی و وارانتی رو براش تعریف کنه و فروشنده اینطور براش تعریف میکنه که :

  • گارانتی یعنی : در صورتی که این ماشین لباسشویی در طی 2 ماه اول خراب بشه میتونید مراجعه کنید اصل پولتون یا یک ماشین لباسشویی دیگه تحویل بگیرید .
  • وارانتی یعنی : در صورتی که بعد از گذشت دو ماه اول این ماشین لباسشویی خراب بشه هزینه تعمیر و و قطعه های جدید اون رو شرکت پرداخت میکنه .

منبع : آی آر حسابداران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا