دانلود پاورپوینت هزینه سرمایه (30 اسلاید)

دانلود پاورپوینت هزینه سرمایه (30 اسلاید)

دانلود پاورپوینت هزینه سرمایه ای (۳۰ اسلاید)

به همراه نمونه سوالات و تمرینات و حل تشریحی برای یادگیری بهتر

بعد از خرید دو فایل پاورپوینت میتوانید دانلود کنید که یک فایل به صورت هدیه و رایگان می باشد

 

تعداد اسلاید ۳۰ + ۴۰
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

چکیده پاورپوینت هزینه سرمایه

مفهوم هزینه سرمایه بر این فرض مبتنی است که هدف یک شرکت عبارت است از به حداکثر رسانیدن ثروت سهامداران و بر همین اساس لازم است محاسبات لازم نسبت به هزینه کرد منابع مصرف شده برای سرمایه گذاری بصورت صحیح مورد محاسبه قرار گیرد.

 

مقدمه پاورپوینت هزینه سرمایه

هزینه سرمایه به عنوان تعریف هزینه فرصت ناشی از همه سرمایه گذاری های انجام شده در یک بنگاه اقتصادی است. در تعریف دیگری از هزینه سرمایه می گوئیم که هزینه سرمایه عبارت است از هزینه فرصت کلیه سرمایه گذاریهای انجام شده در یک بنگاه اقتصادی که توسط مدیریت شرکت در تخصیص منابع سهامداران و طلبکاران انجام داده است. هزینه فرصت: هزینه فرصت عبارت است از یک نتیجه از تصمیم صورت گرفته در استفاده از منبع در اختیار برای سرمایه گذاری با استفاده از یک روش خاص می باشد.

 

هزینه سرمایه

وقتی می گوییم نرخ بازده مورد انتظار یک سرمایه گذاری مثلا ۱۰ درصد است، منظور ما این است که صرفا اگر نرخ بازده این سرمایه گذار از ۱۰ درصد بیشتر باشد، ارزش فعلی خالص آن مثبت خواهد بود. تفسیر دیگر نرخ بازده مورد انتظار این است که شرکت باید از محل این سرمایه گذاری ۱۰ درصد بازده کسب کند تا انتظار سرمایه گذاران در زمینه ی استفاده از سرمایه ی آنان برای تامین مالی پروژه برآورد شود و به همین دلیل گاهی می گوییم هزینه ی سرمایه ی این سرمایه گذاری ۱۰ درصد است.

 

سیاست مالی و هزینه سرمایه:

هزینه ی سرمایه یک شرکت منعکس کننده ی نرخ بازده مورد انتظار داراییهای آن به عنوان یک کل است. با توجه به این که شرکت هم از بدهی و هم از حقوق صاحبان سهام استفاده می کند، هزینه ی سرمایه کل آن ترکیبی از نرخ بازده مورد توقع وام دهندگان و سهامداران است. به عبارت دیگر هزینه سرمایه شرکت هم هزینه ی بدهی و هم هزینه ی حقوق صاحبان سهام را منعکس می کند.

 

تصویر اسلاید های دانلود پاورپوینت هزینه سرمایه ( شماره یک)

دانلود پاورپوینت هزینه سرمایه (30 اسلاید)

 

هزینه ی حقوق صاحبان سهام

بحث را با دشوارترین سوال موجود در مورد هزینه ی سرمایه آغاز می کنیم: هزینه ی کل حقوق صاحبان سهام چند درصد است؟ دلیل دشوار بودن سوال فوق این است که هیچ روش مستقیمی برای تعیین نرخ بازده مورد انتظار صاحبان سهام از سرمایه گذاری هایشان وجود ندارد. در این قسمت دو روش اصلی برای برآورد هزینه ی حقوق صاحبان سهام را مطرح می کنیم: الگوی سود تقسیمی رو به رشد و روش خط بازار سرمایه (SML) …

 

توجه کنید : بعد از خرید فایل دو پاورپوینت دریافت میکنید که پاورپوینت اول ۳۰ اسلاید می باشد و پاورپوینت دوم ۴۰ اسلاید می باشد . پاورپوینت شماره ۲ به رایگان و هدیه می باشد . هر دو پاورپوینت با موضوع هزینه سرمایه می باشند . توجه کنید هر دو فایل به صورت کامل و با فونت و دیزاین زیبا تهیه و تنظیم شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا