دانلود پاورپوینت روش تحقیق در حسابداری زهرا دیانتی

دانلود پاورپوینت روش تحقیق در حسابداری زهرا دیانتی

دانلود پاورپوینت روش تحقیق در حسابداری زهرا دیانتی

پاورپوینت کتاب روش تحقیق در حسابداری دکتر زهرا دیانتی به صورت خلاصه

 

در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران برای شما پاورپوینت درس  روش تحقیق در حسابداری زهرا دیانتی را قرار دادیم . این فایل پاورپوینت به صورت خلاصه وارد در ۱۴۶ اسلاید تهیه و تنظیم شده است و همچنین در گذشته در یک پست برای شما کتاب و جزوه روش تحقیق در حسابداری را قرار دادیم که میتوانید از طریق آن پست فایل مربوط به جزوه و کتاب را دانلود کنید و برای دریافت فایل پاورپوینت روش تحقیق در حسابداری دکتر زهرا دیانتی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

مقدمه پاورپوینت روش تحقیق در حسابداری زهرا دیانتی

مفهوم پژوهش در عمل بیش از هر چیز وابسته به دو فعالیت اساسی پژوهش و عمل است. اقدام پژوهی کوششی است که بین پژوهش به عنوان وسیله ای برای آگاهی و دانستن و عمل رابطه برقرار می کند. اقدام پژوهی با انواع نام ها شهرت دارد. پژوهش مشارکتی -بررسی گروهی- پژوهش رهایی بخش- یادگیری همراه با عمل و پژوهش در موقعیت از عناوین متعددی است که برای معرفی فعالیت اقدام پژوهی استفاده می شوند. اما همه آنها مضمون مشترکی را در برمی گیرند

 

متغیر مداخله­ گر در روش تحقیق در حسابداری

متغیر مداخله­گر، متغیری است که از زمانی که متغیرهای مستقل شروع به تأثیرگذاری بر متغیر وابسته می­کنند و تا زمان این تأثیرگذاری، ظاهر می­شود. بنابراین، نوعی حالت موقت یا بعد زمانی برای متغیر مداخله­ گر وجود دارد. متغیر مداخله­ گر به عنوان تابعی از متغیر(های) مستقل که در هر وضعیتی عمل می­­کنند، آشکار و ظاهر می­گردد و به مفهوم­ سازی و تشریح تأثیر متغیر(های) مستقل بر متغیر وابسته کمک می­کند. مثال زیر این نکته را تشریح می­کند. در یکی از مثال­های قبل جایی که، متغیر مستقل تنوع نیروی کاری، متغیروابستۀ اثربخشی سازمانی را تحت تأثیر قرار داد، یک متغیر مداخله­گر به عنوان تابعی از تنوع در نیروی کار ظاهر می­شود هم ­افزایی خلاقانه است. 

 

آزمونهای مقایسه تفاوت یک گروه با یک مقدار فرضی

  1. حالت اول- اگر داده ها دارای توزیع نرمال و کمی (نسبتی و فاصله ای) باشند: در اینحالت برای آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون میانگین یک نمونه ای(T استیودنت) استفاده میشود.
  2. حالت دوم – مقایسه تفاوت یک گروه با یک مقدار فرضی اگر داده ها رتبه ای (ترتیبی) و یا کمی غیر نرمال باشند: در اینحالت برای آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون خی دو (کای دو) یا کای اسکور یک نمونه ای استفاده می شود. در این آزمون براساس فراوانی مشاهده شده و فراوانی مورد انتظار به بررسی یک متغیر در جامعه پرداخته می شود.
  3. حالت سوم – مقایسه تفاوت یک گروه با یک مقدار فرضی اگر داده ها کیفی اسمی باشند: در این حالت برای آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون دو جمله ای یا آزمون نسبت استفاده می شود. این آزمون به بررسی وجود یا عدم وجود یک متغیر با بررسی نسبت خاصی در جامعه می پردازد.

 

مقایسه تفاوت دو گروه وابسته اگر داده ها رتبه ای (ترتیبی) و یا کمی غیر نرمال باشند:

در چنین مواقعی از آزمون ویلکاکسون استفاده می شود. این آزمون برای مقایسه دو نمونه وابسته با مقیاس رتبه ای به کار می رود و تفاوت بین رتبه ها را در نظر می گیرد. همچون آزمون مک نمار، این آزمون نیز مناسب تحقیقات با بازه زمانی ماقبل و مابعد است. برای مثال می توان به تحقیق انجام شده توسط دنیائی و حسینی(۱۳۹۱) با عنوان بررسی نقش بازار فرا بورس در توسعه نوآوریهای مالی و معاملاتی در بازار سرمایه اشاره کرد که در آن با توجه به نرمال نبودن داده ها، برای آزمون فرضیاتی ذیل از آزمون ویلکاکسون تک نمونه ای استفاده شده است…

 

مقایسه ۳ گروه مستقل یا بیشتر اگر داده ها رتبه ای و یا کمی غیر نرمال باشند:

در چنین مواقعی از آزمون کروسکال والیس (آزمونH) استفاده می شود. آزمون کروسکال – والیس، آزمونی ناپارامتریک میباشد که هم ارز آزمون پارامتریک تجزیه و تحلیل واریانس (ANOVA) است. به عبارت دیگر، در این آزمون به بررسی تفاوت بین مقادیر یک متغیر در بین چند جامعه مستقل پرداخته می شود. این آزمون برای مقایسه میانگین های بیش از ۲ نمونه رتبه ای و یا فاصله ای به کار می رود. فرضیات در این آزمون بدون جهت هستند، یعنی فقط تفاوت را نشان میدهند و جهت بزرگتر یا کوچکتر بودن گروهها را از نظر میانگین هایشان نشان نمی دهد. از طریق لینک زیر میتوانید تهیه و دانلود کنید

 

‫8 دیدگاه ها

  1. با سلام
    فایل فوق بابت کتاب جلد قرمز خانم دکتر دیانتی می باشد ؟

    1. خانم طاوسی - پشتیبانی گفت:

      سلام
      بله فایل بر اساس اون کتاب تنظیم شده

  2. سلام این فایل مربوط به کتاب روش تحقیق در حسابداری برای پایان نامه، خانم دیانتی هست؟

    1. پشتیبانی سایت گفت:

      سلام
      بله فایل بر اساس کتاب خانم دیانتی هست

    1. پشتیبانی سایت گفت:

      سلام وقت بخیر جناب ملکی سوالی اگر دارید در خدمتم؟

      1. درود بر شما
        فایل خلاصه pdf روش تحقیق در حسابداری خانم دیانتی مربوط به کدام سال چاپ و ویرایش کتاب می باشد. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا