چطور فایل های اکسل را رمزگذاری کنید ؟

چطور فایل های اکسل را رمزگذاری کنید ؟

چطور فایل های اکسل را رمزگذاری کنید ؟

نحوه گذاشتن پسورد روی فایل اکسل به صورت فیلم آموزشی

 

در پست های قبلی در بخش فیلم های آموزشی حسابداری آموزش های زیادی در خصوص نرم افزار اکسل بر اساس آخرین نسخه قرار دادیم که میتوانید به صورت رایگان میتوانید از آنها استفاده کنید.و در این پست از آی آر حسابداران برای شما فیلم آموزشی ایجاد کلمه عبور در فایل اکسل را قرار دادیم. برای مشاهده توضیحات بیشتر و مشاهده فیلم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا باید روی فایل های اکسل پسورد قرار بدیم.

گاهی اوقات ما فایل های اکسلی داریم که نمیخوایم دیگران به اونها دسترسی داشته باشند و یا بتوانند داده های اونها رو ببینند به همین خاطر سعی میکنیم اونها را مخفی یا به روش های دیگه ای عمل کنیم ولی بهترین روش برای جلوگیری از دسترسی دیگران به این فایل های رمزگذاری اونها هستش به همین خاطر ما در این پست به شما آموزش میدیم که چطور روی فایل های اکسل خودتون پسورد قرار بدید.

 

فیلم رمز گذاشتن روی فایل اکسل به صورت کامل

دانلود فایل فیلم آموزشی – کلیک کنید

 

چطور باید روی اکسل پسورد قرار بدیم ؟

  • ۱.ابتدا فایل اکسلی که می‌خواهید بر روی آن رمز بگذارید را باز کنید.
  • ۲.سپس در بالای صفحه سمت چپ بر روی برگه File کلیک و آن را انتخاب کنید.
  • ۳.حال در قسمتی که باز می‌شود در بخش مجوزها، گزینه‌ی Protect Workbook را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید.
  • ۴.حال در این بخشی که باز می‌شود بر روی گزینه‌ی Encrypt with Password که کاملا در آن صفحه مشخص است، کلیک راست نمایید.
  • ۵.در این قسمت از مراحل یک پنجره‌ای باز می‌شود که باید رمز عبوری که می‌خواهید وارد آن بخش کنید. و سپس Ok را بزنید.
  • ۶.در این قسمت باز مجدد رمز عبورتان را برای تایید بزنید. پس رمز عبوری که در مرحله‌ی قبل وارد کردید را مجددا در این قسمت محاوره‌ای وارد نمایید.
  • ۷.بعد از درست انجام دادن این قسمت‌ها تقریبا کار تمام است. و شما به راحتی و سادگی رمز عبور مورد نظرتان را بر روی فایل اکسل گذاشتید. حال می‌توانید برای تست نمودن رمز عبوری که گذاشتید، فایل اکسل خود را ذخیره کنید و سپس مجددا آن را باز کنید. تا ببینید هنگام ورود رمزی زا از شما می‌خواهد، یا خیر
  • ۸.بهتر است اینطور بگوییم که هنگامی که مجدد فایل را باز می‌کنید. در کادری که برای شما نمایش داده می‌شود، رمزی که در قسمت‌های قبل تایید کردید را در این قسمت وارد کنید تا بتوانید به آن فایل اکسل دسترسی پیدا کنید.

 

اگر قصد یادگیری اکسل در حسابداری را دارید !!!

توجه کنید : این فیلم فقط چند یک دقیقه از ساعت ها آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل می باشد و اگر قصد یادگیری توابع مالی و حسابداری اکسل را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما دوره آموزش توابع مالی و حسابداری در اکسل را بررسی کنید و اگر به تازگی و از پایه قصد یادگیری اکسل و اکسل در حسابداری را دارید توصیه میکنیم دوره آموزش اکسل در حسابداری سایت را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا