دانلود استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی)

دانلود استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی)

دانلود استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی)

 

در پست های قبلی در بخش استاندارد های حسابداری مقالات و استاندارد ها را به صورت خلاصه یا ورد و پاورپوینت برای شما قرار دادیم که میتوانید آنها را بررسی و به صورت رایگان دانلود کنید و در این پست از سایت استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی) را با فرمت پی دی اف و ورد برای شما آماده کردیم . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی) در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

مقدمه ای مفاهیم نظری گزارشگری مالی بخش عمومی :

هدف اساسی گزارشگری مالی در بخش عمومی، کمک به این بخش برای ایفای وظیفه پاسخگویی در مقابل ملت است. در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حق حاکمیت ملت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. طبق اصل ۵۶ قانون اساسی، ”حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است.“ اشخاصی که به موجب قانون توسط مردم به عنوان وکیل برای اداره جامعه انتخاب می‌شوند باید در برابر آنان پاسخگو باشند. از جمله طبق اصل ۱۲۲ قانون اساسی، ”رئیس جمهور در حدود اختیارات و وظایفی که به موجب قانون اساسی و یا قوانین عادی به عهده دارد در برابر ملت و رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول است“. گزارشگری مالی از مهم‌ترین ابزارهایی است که به مسئولین بخش عمومی به خصوص رئیس جمهور کمک می‌کند تا بتواند نحوه ایفای وظایف خود را به ویژه در زمینه تأمین منابع عمومی و مصارف آن برای خدمت‌رسانی به گونه‌ای کارا، اثربخش و با رعایت صرفه اقتصادی نشان دهد…

 

مفاهیم نظری گزارشگری مالی بخش عمومی شامل :

این مفاهیم شامل : مفاهیم نظری گزارشگری مالی بخش عمومی – اهداف گزارشگری مالی و  واحد گزارشگر و عناصر صورتهای مالی و ویژگیهای کیفی اطلاعات مندرج در گزارشهای مالی با مقاصد عمومی می باشد که ضمیمه فایل های استاندارد شده با اسم های a,b,c,d  نامگذاری شده اند. بعد از دانلود میتوانید آنها را مشاهده کنید.

 

استاندارد های حسابداری بخش عمومی (دولتی)

 • نحوه ارائه صورتهای مالی
 • نحوه ارائه اطلاعات بودجه ای در صورتهای مالی
 • درآمد حاصل از عملیات غیرمبادله ای(مالیات و انتقالات)
 • درآمدهای حاصل از عملیات مبادله‌ای
 • داراییهای ثابت مشهود
 • موجودیها
 • داراییهای نامشهود
 • ذخایر، بدهیهای احتمالی و داراییهای احتمالی
 • حسابداری مخارج تامین مالی
 • رویه‌های حسابداری، تغییر در برآوردهای حسابداری و اشتباهات
 • افشای اطلاعات اشخاص وابسته
 • مزایای بازنشستگی کارکنان
 • آثار تغییر در نرخ تبدیل ارز
 • رویدادهای پس از تاریخ گزارشگری

 

شناخت‌ موجودیها به عنوان‌ هزینه‌ (استاندارد شماره ۶)

مبلغ‌ دفتری‌ موجودیهای‌ فروخته، معاوضه یا توزیع‌ شده‌ باید در دوره‌ای‌ که‌ درآمد مربوط‌ شناسایی‌ می‌گردد، به عنوان‌ هزینه‌ شناسایی‌ شود. اگر درآمدی وجود نداشته باشد، هزینه هنگام توزیع کالا یا ارائه خدمات شناسایی می‌شود. مبلغ‌ کاهش‌ ارزش‌ موجودیها ناشی‌ از اعمال‌ قاعده‌ ” اقل‌ بهای‌ تمام‌ شده‌ و خالص‌ ارزش‌ فروش‌“ و کلیه‌ زیانهای‌ مرتبط‌ با موجودیها را باید در دوره‌ کاهش‌ ارزش‌ یا وقوع‌ زیانهای‌ مربوط‌ به عنوان‌ هزینه‌ شناسایی‌ کرد. در مورد موجودیهایی‌ که‌ در دوره‌ قبل‌ به‌ مبلغی‌ کمتر از بهای‌ تمام‌ شده‌ ارزیابی‌ شده‌ است‌ و در دوره‌ جاری‌ به‌دلیل‌ افزایش‌ در خالص‌ ارزش‌ فروش‌، به‌مبلغ‌ بیشتری‌ ارزیابی‌ می‌گردد، هرگونه‌ افزایشی‌ از این‌ بابت‌ در دوره‌ جاری‌ باید به عنوان‌ درآمد یا کاهش‌ هزینه‌ دوره‌ جاری‌ (حداکثر تا حد جبران‌ کاهش‌ قبلی‌) شناسایی‌ شود.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۹.۷۳ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایلpdf , word می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار word, PDF Reader استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از طرف سایر سایت ها و وبلاگ ها غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا