دانلود رایگان جزوه و کتاب حسابداری مدیریت

دانلود رایگان جزوه و کتاب حسابداری مدیریت

جزوه و کتاب حسابداری مدیریت تهیه شده توسط : دکتر محمود کمالی

منبع :کتاب حسابداری مدیریت استراتژیک از تئوری تا عمل دکتر محمد نمازی

 

در این پست از سایت تخصصی دانشجویان حسابداری ایران برای شما یکی از بهترین و کامل ترین جزوه های درس حسابداری مدیریت را آماده کردیم .  این جزوه و کتاب حسابداری مدیریت به کوشش جناب آقای دکتر محمود کمالی و جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردکان به صورت کامل تهیه و تنظیم شده و بدون شک یکی از بهترین و کامل ترین جزوه ها و کتاب های درس حسابداری مدیریت خواهد بود . منبع اصلی جزوه و کتاب حسابداری مدیریت که برای شما قرار دادیم کتاب حسابداری مدیریت استراتژیک از تئوری تا عمل (دکتر محمد نمازی) می باشد . برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود رایگان جزوه و کتاب حسابداری مدیریت در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

فهرست جزوه و کتاب حسابداری مدیریت دکتر محمود کمالی

  • فصل اول : تعاریف و کلیات حسابداری مدیریت
  • فصل دوم : هزینه یابی بر مبنای فعالیت
  • فصل سوم: هزینه یابی بر مبنای فعالیت زمان گرا
  • فصل چهارم :تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش
  • فصل پنجم : هزینه یابی بر مبنای هدف
  • فصل ششم : هزینه یابی کایزن
  • فصل هفتم : تئوری محدودیت (گلوگاه)
  • فصل هشتم : هزینه یابی کیفیت
  • فصل نهم : روش ارزیابی متوازن
  • فصل دهم : مدیریت کیفیت جامع

 

تعریف حسابداری مدیریت

یک سیستم اطلاعاتی است که اطلاعات مالی وغیر مالی مربوطه را جمع آوری ،ثبت،طبقه بندی وتلخیص می کند تا مورد استفاده تصمیم گیرندگان داخلی (به ویژه مدیریت :برای انجام دادن وظایفی نظیر بودجه بندی،برنامه ریزی،کنترل،…)وتصمیم گیری های اقتصادی قرارگیرد.

 

مقدمه فصل دو جزوه و کتاب حسابداری مدیریت

روشهای حسابداری مدیریت استراتژیک نیازمند یک سیستم هزینه یابی مناسب است تا اطلاعات مورد نیاز مدیریت را فراهم سازد. در حقیقت یک سیستم هزینه یابی مناسب به تنهائی می تواند پاسخگوی بسیاری از اطلاعات مورد نیاز مدیریت، از جمله سودآوری و ترکیب بهینه محصولات و نقاط نه تنها کمکی نمی کند بلکه ممکن « سیستم های سنتی هزینه یابی » قابل تمرکز برای کاهش هزینه ها باشد. اما مدیران بطور تجربی دریافته اند که است سبب گمراهی آنها نیز شود. بنابراین حسابداران مدیریت کوشیده اند سیستمی را طراحی کنند که نیازهای اطلاعاتی مدیران را برآورده سازد. منجر شد. این سیستم انقلابی را در سیستم های هزینه یابی ایجاد کرد. در واقع می « سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت » نتیجه این تلاش به پیدایش توان گفت این روش مهمترین و مشهورترین نوآوری حسابداری مدیریت طی ۲۰ سال گذشته است.

 

مقدمه فصل سه جزوه و کتاب حسابداری مدیریت

سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت ظهور انقلاب در زمینه محاسبه بهای تمام شده محصولات (ABC) یکی از پدیده های نوینی است که سبب وخدمات شده است این سیستم در مدت کوتاهی به جایگاه والایی در بین حسابداران مدیریت دست یافته است سرعت روز افزون پذیرش این تکنیک در دنیای تجارت گواهی بر ارزشمندی مفاهیم آن است .ارائه این سیستم یکی از بزرگترین پیشرفت ها در زمینه حسابداری مدیریت در قرن بیستم محسوب می شود .بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا ابتدا این تکنیک را به صورت آزمایشی در بخشی از سازمان خود پیاده کردند و پس از مشاهده نتایج حیرت انگیز کاربرد آن را به کل سازمان تسری دادند نه تنها کمیت سازمان های بکار گیرنده این تکنیک زیاد بود بلکه گستره آن هم اعجاب آور بود برای مثال شرکت هایی از صنایع بانکداری کارخانه های تولیدی .شرکت های نفتی و گازی .بنگاه های دولتی . دانشگاه ها وبسیاری از صنایع دیگر از این تکنیک بهره جسته اند یکی از مهمترین خصایص این تکنیک این است که بیش از آنکه سیستم هزینه یابی برای محصولات باشد ابزاری برای بهبود عملکرد به شمار می آید.

 

معادلات زمانی در جزوه و کتاب حسابداری مدیریت

به کمک روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت زمان گرا به سادگی می توان تغییرات و نوسانات انواع متفاوت فعالیت ها را به راحتی در سیستم هزینه یابی اعمال کرد این ویژگی از مهم ترین برتری های این سیستم نسبت به هزینه یابی بر مبنای فعالیت است .که انعطاف بسیار کمی در خصوص تغییرات از خود نشان می دهد و تغییر در فعالیت ها به صرف زمان و هزینه های زیادی نیاز دارد اما سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت زمان گرا مدلی از هزینه یابی را فراهم می کند که به سرعت وبا کمترین هزینه با تغییرا ت در فرآیند ها و محیط بیرونی تعدیل شدنی است .معادلات زمانی به راحتی می توانند آثار مربوط به فعالیت ها .محصولات و فرآیندها ی جدید را اعمال و سیستم هزینه یابی را به روز کنند این معادلات موجب می شود که در اثر چنین تغییراتی به جای کل مدل هزینه یابی فقط قسمتی از مدل هزینه یابی تغییر یابد.

 

توجه:کاربران گرامی لطفا آی آر حسابداران را به دوستانتان معرفی کنید…

» حجم فایل :۳.۵ مگابایت
» منبع و رمز : www.irhesabdaran.ir
» توضیحات :
فرمت این فایل pdf می باشد.
برای مشاهده واجرای فایل از نرم افزار Adobe PDF Reader استفاده کنید
برای راحتی شما فایل ها رمز گذاری نشده است
» کپی رایت مطلب :
هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر مجاز و حرام می باشد.
جهت ارتباط با مدیر سایت از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید
مشکلات مطلب را در قسمت نظرات بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/labghand/public_html/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768