مصاحبه با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال 98

مصاحبه با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال 98

مصاحبه با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال ۹۸

مهسا گنجی پور قبولی آموزشکده فنی دختران همدان – زینب کبری س

 

در پست های قبلی سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری سال ۹۸ و نمونه کارنامه های کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری ۹۸ را قرار دادیم و در یک پست جامع به سوالات متداول کنکور کارشناسی پاسخ دادیم و در این پست از سایت دانشجویان حسابداری با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال ۹۸ مصاحبه ای داشتیم که توصیه میکنم برای مشاهده و مطالعه این مصاحبه در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید.

 

متن مصاحبه با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال ۹۸

“مشاهده کارنامه خانم مهسا گنجی پور – کلیک کنید”

 

آقای نبی زاده : لطفا خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید کدوم دانشگاه قبول شدید ؟

خانم گنجی پور : مهسا گنجی پور از استان کرمانشاه شهرستان قصرشیرین هستم. دانشکده فنی حرفه ای دختران همدان روزانه و ورودی مهرماه قبول شدم.

 

آقای نبی زاده : برای چندمین باره در کنکور شرکت میکنید ؟ دوره کاردانی رو در کدوم دانشگاه گذروندید ؟

خانم گنجی پور : اولین بار هستش که من در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت میکنم. دوره کاردانی رو هم در دانشکده فنی حرفه ای دختران کرمانشاه گذروندم.

 

آقای نبی زاده : وضعیت درسیتون در دوره کاردانی چطور بود ؟ آیا در کنکور کاردانی هم رتبه خوبی کسب کرده بودید ؟

خانم گنجی پور : از اونجایی که از همون اوایل با هدف قدم برداشتم همیشه سعی میکردم با نمرات عالی این دوره رو طی کنم چون کسب نمره ی خوب به آدم حس برتری میده و انگیره رو برای ادامه راه ایجاد میکنه و این باعث می شد که وضعیت درسیم رو جدی بگیرم بنابراین ازش راضی بودم. بله، من دوره کاردانی رو با رتبه ۴۱ در دانشکده قبول شدم.

 

آقای نبی زاده : هدفتون از ادامه تحصیل چی هست ؟ و بیشتر به کدوم گرایش و دروس حسابداری علاقه دارین ؟

خانم گنجی پور : هدف من رسیدن به بالاترین درجه از علم، توانایی و پیشرفت در حرفه وکار و نهایتا موقعیت شغلی مناسب هستش و اِن شاء الله و با توکل به خداوند به اون چیزی که میخوام ختم میشه. دروس حسابداری اکثرا دروس شیرین و لذت بخشی هستن من به درس خاصی تاکید نمیکنم و معتقدم که یک حسابدار اگه بخواد در کارش موفق باشه و برای دیگران الگو قرار بگیره باید به هر نوع محاسباتی که به رشته حسابداری مربوط میشه تسلط کامل داشته باشه.

 

مهسا گنجی پور قبولی آموزشکده فنی دختران همدان – زینب کبری س

 

آقای نبی زاده : برنامه ریزی و روش های مطالعه در موفقیتتون چقدر تاثیر داشته؟ و نحوه مطالعه و تست زدنتون برای کنکور چطور بوده ؟

خانم گنجی پور : برنامه ریزی به خودی خود میتونه یه مرحله کامل از راهی باشه که قراره در اون قدم بردارید درکنار برنامه ریزی که می کنید حتما باید مطالعه دقیق و درست رو پیش بگیرید چون فوق العاده مهم و تاثیر گذار هستش بطوریکه میتونم بگم اینا مکمل همدیگه هستن بنابراین به همه داوطلبان پیشنهاد میکنم که حتما با برنامه ریزی پیش برن و حتما یک برنامه ریزی جامع و کلی رو طرح ریزی کنن بهتون قول میدم که میتونه پاسخگوی زحماتتون باشه. به مطالعه دروس عمومی قبل از دروس تخصصی پرداختم چون دروس عمومی جزو مجموعه دروسی هستن که همیشه با ما همراه بودن و مطالب دور از ذهن تلقی نمیشن و میدونستم که با خوندن دروس تخصصی، مطالبی که قبلا خوندم رو فراموش نمیکنم به همین خاطر مطالعه رو از دروس عمومی شروع کردم وبا دروس تخصصی به پایان رسوندم.

 

آقای نبی زاده : از چه منابعی برای کنکور کاردانی به کارشناسی حسابداری استفاده کردید ؟ چه منابعی را پیشنهاد میکنید ؟

خانم گنجی پور : منابعی که برای این آزمون انتخاب کردم تنها شامل دو کتاب بود برای دروس عمومی کتاب آموزش نکته به نکته و مجموعه سوالات طبقه بندی شده ( انتشارات چهارخونه ) نوشته دکتر سعید بابا یوسفی، پیمان عاشوری و خداداد ندیمی وهمچنین برای دروس تخصصی از کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده کنکور حسابداری نوشته علیرضا ابراهیم قزوینی استفاده کردم درکنارش جزوه های درسی که داشتم رو مطالعه میکردم و من همینارو به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنم اما درکنارش مطالعه دقیق و عمیق رو فراموش نکنند.

 

آقای نبی زاده : از چه زمانی استارت مطالعه برای کنکور حسابداری رو زدی ؟ و به نظرت بهترین زمان برای شروع چه موقعی هست ؟

خانم گنجی پور : من از اوایل آبان ماه شروع به مطالعه کردم برای دورس عمومی ۲ الی ۳ ساعت و دروس تخصصی روزی ۸ ساعت به صورت دقیق و متمرکز وقت میزاشتم اما چون ذهن آدم با خوندن این مطالب پشت سر هم دچار اختلال میشه من حدود یک ماه رو به خودم و ذهنم استراحت دادم و از اوایل خرداد سخت تلاش کردم و نکته برداری و خلاصه نویسی رو ضمیمه مطالعه ام قرار دادم و همینا خیلی جوابگو بود تاکید میکنم روزهای پایانی خیلی مهمه پس یک مطالعه دقیق و همراه با نکته برداری و خلاصه نویسی داشته باشید باتوجه به زمان محدود برای پاسخگویی به سوالات آزمون، بد نیست سرعت عمل رو هم تمرین کرد.

 

از نظر من داوطلب اگه با برنامه ریزی پیش بره وسعی کنه مطالب رو به صورت مفهومی درک کنه در هر زمان میتونه مطالعه رو شروع کنه البته با در نظر گرفتن اینکه توی چند ماه میتونه مطالعه رو به پایان برسونه و در برنامه ریزی که انجام میده قطعا باید این موضوع رو هم در نظر بگیره.

 

آقای نبی زاده : مهم ترین عوامل موفقیت خودتون را چی میدونید و اگر قبول نمی شدید چه برنامه ای برای سال آینده داشتید ؟

خانم گنجی پور : از جمله عواملی که باعث کسب موفقیت من شدن یکی حمایت گرم خونوادم و دیگری تلاش و پشتکارم بود که من رو به کسب این رتبه رسوند. از دوستانی هم که به من افکار مثبت و انرژی های مثبت رو منتقل میکردن واقعا سپاس گزارم. حقیقتا من یه آدم مضطرب هستم و اوایل این اضطراب باعث میشد فکرم به سمت افکار منفی بره اما با حمایت خونواده ،دوستان و همچنین جا داره از سایت آی آر حسابداران تشکر ویژه کنم چون با خوندن مطالب و با دیدن کارنامه های قبولی داوطلبانی که روی سایت قرار می گرفت اعتماد به نفس من رو تشدید و افکار منفی رو از ذهن من دور می کرد. اگه قبول نمی شدم قطعا سرکار میرفتم چون باعث آشنایی من با محیط کار و ایجاد سابقه کار می شد و بعدها برای یک موقعیت شغلی مناسب آمادگی های لازم رو پیدا می کردم همراه با کار هم مجددا برای ادامه تحصیل تلاش میکردم و با تغییر روشهای مطالعه و تست زنی خودم رو برای سال آینده آماده می کردم.

 

آقای نبی زاده : چرا رشته ای حسابداری رو انتخاب کردید ؟ تعریفتون از یک حسابدار خوب چیه؟

خانم گنجی پور : انتخاب این رشته به هیچ وجه از روی علاقه قبلیم نبود و من هیچ شناختی در این زمینه و رشته حسابداری نداشتم اما به محض انتخاب رشته در همون دوران مدرسه به شدت به این رشته علاقمند شدم. یه حسابدار خوب باید توی کارش دقیق و همراه با دقیق بودن سرعت عمل هم داشته باشه چون این رشته با استانداردها سرو کار داره مطالعه استانداردهای حسابداری نباید فراموش بشه و از تغییرات و اصلاحات استانداردها مطلع باشه و اونارو ضمیمه کارش قرار بده.

 

آقای نبی زاده : خاطره ای دارید از کنکور کاردانی به کارشناسی که براتون جالب باشه و بخواین برای ما هم تعریف کنید  ؟

خانم گنجی پور : بله قطعا همه فکر میکنن که استرس و اضطراب در هر زمینه ای برای فرد زیان آوره میتونه همین طورم باشه اما به نظرم هرچیزی میتونه یه جنبه مثبت و یه جنبه منفی داشته باشه واین بستگی به خودمون داره که با چه دیدی بهش نگاه کنیم استرس شمارو در مقابل کاری که میخواید انجام بدید مسئولیت پذیر و موظف میکنه یکی دیگر از عوامل موفقیت من همین بود گاهی اوقات از شدت خستگی هنگام مطالعه خوابم میبرد و توی همون چند دقیقه خواب کوتاه به دلیل اضطرابی که داشتم سوالات توی ذهنم مرور میشد و اونارو بهتر از بقیه یاد میگرفتم و برام جالب بود چون هیچوقت به استرس و اضطراب با این دید نگاه نکرده بودم.

 

آقای نبی زاده : صحبت نهاییتون با کاربران آی آر حسابداران و داوطلبین کنکور حسابداری ؟

خانم گنجی پور : برای تمام داوطلبان عزیز لحظات خوشی رو آرزومندم و امیدوارم همه چیز طوری پیش بره که میخواید خودتون رو در مقابل درستون موظف بدونید و هیچگاه اعتماد به نفستون رو از دست ندید حتما سایت آی آر حسابداران رو دنبال کنید کارنامه های قبولی سال های گذشته رو ببینید و به خودتون امیدوار باشید و یادتون نره که موفقیت های بزرگ از شکست های بزرگ بدست میان و برای اینکه به نتیجه دلخواه برسید تنها باید سخت تلاش کنید.

 

آقای نبی زاده : نظرتون درباره سایت آی آر حسابداران چیه و اگه نقد و انتقادی دارید بفرمایید ؟

خانم گنجی پور : طور قطعی میتونم بگم که سایت آی آر حسابداران یکی از بهترین سایت هایی هستش که برای رشته حسابداری طراحی شده و یقین دارم که طراحی این سایت تونسته به خیلی از داوطلب ها کمک کنه بنده از تمامی افرادی که این سایت رو طراحی کردن تشکر ویژه دارم و بابت راهنمایی ها و مطالب مفیدی که داخل سایت میزارید بسیار سپاس گزار هستم.

 

آقای نبی زاده : نظرتون درخصوص کنکورهای آزمایشی و کلاس های آمادگی برای کنکور چی هست؟

خانم گنجی پور : شرکت در کلاس های آمادگی برای کنکور از نظر من تاثیر چندانی نداره چون داوطلب اگه بخواد میتونه بدون شرکت در هیچ کلاسی رتبه برتر رو کسب کنه و توی دانشکده مورد نظرش قبول شه علاوه بر این داوطلب میتونه بدون هزینه کردن در خصوص این نوع کلاس ها با در دست داشتن همون منابعی که مورد مطالعه قرار میده از خودش آزمون بگیره و با آزمودن خود تا حدودی با کنکور آشنایی پیدا کنه و بدین گونه از نگرانی ها و اضطراب هایی که برای هر داوطلب با نزدیک شدن زمان برگزاری آزمون بوجود میاد کاسته بشه

 

آقای نبی زاده : آیا با حذف کامل یک درس و مطالعه نکردن اون موافق هستید؟ نظرتون در این مورد چی هست؟

خانم گنجی پور : خیر، به هیچ وجه با حذف درس موافق نیستم قطعا در هر درسی یه مبحث راحت وجود داره و حذف کامل یه درس کاملا بر ضرر داوطلب تموم میشه در صورتی هم که میدونید در یه درس واقعا ضعیف هستید هیچوقت اون رو حذف نکنید و حداقل مباحث تشریحی اون رو مورد مطالعه قرار بدید.

 

پایان مصاحبه با مهسا گنجی پور رتبه برتر کنکور حسابداری سال ۹۸

 

اگر هنوز نرم افزار های حسابداری را یاد نگرفتید پارگراف زیر را بخونید!

دوستان خوبم در کنار درس خوندن در دانشگاه ها باید نحوه کار کردن به صورت حرفه ای را با نرم افزار های حسابداری هم یادبگیرید که متاسفانه این نرم افزار ها در دانشگاه ها آموزش داده نمیشوند و در آموزشکده ها هم هزینه و زمان زیادی دارند. به همین خاطر ما در آی آر حسابداران فیلم های آموزشی دو نرم افزار حسابداری را برای شما تهیه کردیم . دوره آول آموزش نرم افزار حسابداری هلو هست که شامل ۸ ساعت فیلم آموزشی و دوره دوم آموزش نرم افزار حسابداری سپیدار می باشد که شامل بیش از ۱۱ ساعت فیلم آموزشی می باشد. توصیه میکنم یه سری به این دو پست بزنید،تمامی جزئیات ها را در آنجا برای شما توضیح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا