پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست

پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست

پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست

تهیه و تنظیم شده برای اداره پست استان خراسان

تعداد صفحات ۳۸ + ۸
فرمت های پروژه DOCX
دسته بندی پروژه پروژه مالی حسابداری
ارسال کننده هادی ارجمند

پروژه های مالی مرتبط با پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست شامل موارد چون :

برای مشاهده توضیحات و دانلود روی عنوان پروژه مورد نظر کلیک کنید . همچنین برای برای مشاهده لیست تمامی پروژه های مالی حسابداری روی لینک رو به رو کلیک کنید . “لیست پروژه های مالی حسابداری

 

توضیحات پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست استان خراسان :

این پروژه در سه فصل به صورت کوتاه سیستم حقوق و دستمزد اداره پست استان خراسان تنظیم شده است . همچنین در گذشته پروژه مالی بررسی سیستم حسابداری اداره پست هم در سایت قرار گرفته است .برای مشاهده توضیحات بیشتر و مشاهده فهرست و صفحات اولیه پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید .

 

مقدمه پروژه مالی سیستم حقوق و دستمزد اداره پست:‌

بسیاری از صاحبنظران امور ادرای و مدیریت بر این باورند که نخستین و نهایی‌ترین هدف از پذیرش شغل برخورداری مادی و به زبان رایج دریافت حقوق و دستمزد است. از طرفی دیگر اگر صنایع انسانی را برجسته ترین ابزار دست یابی به هدفهای مدیریت بدانیم به سهولت درمی یابیم که امر پرداخت حقوق ودستمزد جایگاهی بس حساس در قلمرو مدیریت دارد. شمار فراوانی از اعتصابهای کارگری و حتی کارمندی کم کاریها، عدم انگیزش و نارضایتی‌های شغلی، ‌موارد ترک خدمت که در همه جای جهان روی می‌دهند زائیده بی توجهی به انگیزه‌های مالی پرداخت و کمبود مقررات و روشهای منظم منطقی و منصفانه حقوق و دستمزد است با چنین اهمیت و حساسیتی که در امر جبران خدمت وجود دارد متأسفانه منابع مکتوب پیرامون این موضوع به اندازه کافی در دسترس دانش پژوهان رشته‌های مدیریت و حسابداری و مسئولین امور اداری نیست و تعداد معدود کتب و جزوات موجود نیز تنها به ایجاد خاصی از مسائل حقوق و دستمزد پرداخته اند مهم ترین عامل جذب و جلب پرسنل در بازار کار مشخص نمودن حقوق و مزایای داوطلبین استخدام در سازمان است. حقوق و دستمزد در برخی از جوامع امروزی نماد و سنبل، احترام اجتماعی است، بنابرین حقوق و دستمزد مهم ترین مسئله‌ای است که توجه و اشتغال فکری حقوق دیگران را در سیر زندگی کاری خود مشغول می‌دارد.

 

تاریخچه پست در ایران باستان

قدیمی ترین سرویس پست رله ( ایستگاهی ) جهان ( تحویل نامه یا مرسوله از شخصی به شخص دیگر و ادامه عمل تا رسیدن به مقصد نهائی ) توسط کوروش هخامنشی حکمروا و پادشاه امپراطوری پارس ( ایران ) در ۵۳۰ سال قبل از میلاد مسیح ایجاد گردید. هرودت مورخ یونان باستان ( از ۴۲۵ تا ۴۸۴ ه. ق ) درکتابهای تاریخی خودش شرح مفصل و واضحی از این سیستم بیان می‌دارد که هیچ روشی سریع تر از طریق ارسال پیامها که توسط پارسیان کشف شده بود وجود نداشت و آن بدین صورت بوده که پارسیان ایستگاههای مختلفی را در نظر گرفته و در آن افراد سوارکار با اسب منتظر رسیدن پیام بودند و فواصل ایستگاهها را طوری در نظر گرفته بودند که از نظر سازمانی آنها یک روز با یکدیگر فاصله داشتند ضمناٌ ایستگاههای مخصوصی برای مواقع برف و باران و سرما به منظور ارسال پیام در نظر گرفته شده بود و این پیام‌ها با حداکثر سرعت ممکن انجام پذیرفته است او می‌گوید نه برف، نه سرما، نه باران و نه تاریکی شب مانع ارسال می‌گردید….

 

اهمیت سیستم حقوق و دستمزد :‌

وظایف حسابداران در مورد هزینه حقوق و دستمزد اط ساده ترین و با همیت ترین آنهاست. محاسبه و پرداخت درست و مناسب حقوق و دستمزد یکی از عوامل مؤثر در ایجاد رابطه مطلوب بین کارکنان و یا کارگران و کارفرما می‌باشد  مدارک سیستم حقوق و دستمزد که به درستی تهیه و به آسانی قابل فهم باشد. یکی دیگر از عوامل با اهمیت در برقراری رابطه مناسب بین مدیریت مؤسسه و کارکنان و مقامات قانونی از قبیل ادارات کار، بیمه، مالیاتها و. ..است.

 

دایره حقوق و دستمزد :

محاسبه و تعیین حقوق و دستمزد ناخالص و کسورات، خالص دریافتی هر یک از کارکنان و تهیه و تنظیم پست حقوق و دستمزد براساس کارتهای ساعت ارسال شده از دایره ثبت اوقات کار در دایره حقوق و دستمزد انجام می‌شود. وظایف و عملیات این دایره به وسعت و حجم عملیات موسسه بستگی کامل دارد در برخی از موسسات کوچک در دایره حسابداری حقوق ودستمزد، توسط یک یا چند کارمند محاسبه و تهیه پست حقوق ودستمزد به صورت دستی انجام می‌گیرد. در بعضی مؤسسات بزرگتر، دایره حقوق و دستمزد کارمند بیشتری دارد و یا به کمک سیستمهای پردازش کامپیوتری انجام وظیفه می‌کند.

 

مشاهده فهرست کامل این پروژه مالی حسابداری (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا