دانلود پاورپوینت حسابداری ساختگی

پاورپوینت حسابداری ساختگی

پاورپوینت حسابداری ساختگی

ارایه شده برای درس مسائل جاری در حسابداری

 

تعداد اسلاید ۲۵
فرمت ppt
دسته بندی پاورپوینت حسابداری

 

حسابداری ساختگی که آنرا حسابداری جسورانه می نامند معمولا باعث تغییر در ارقام مندرج در صورت های مالی می گردد که این کار در ظاهر کاملا قانونی است اما در واقعیت طور دیگری است. برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود پاورپوینت حسابداری ساختگی در ادامه مطلب با آی آر حسابداران همراه باشید .

 

مقدمه پاورپوینت حسابداری ساختگی :

حسابداری ساختگی پدیده نوینی‌ نیست. ردپای آنرا می‌توان در اوایل قرن‌ نوزدهم جستجو کرد که ابتدا به شکل‌ هموارسازی سود و سپس به صورت ایجاد اندوخته‌های پنهانی ظاهر شد. حسابداری‌ ساختگی، جریان سوددهی شرکت با فرض‌ تفکیک مالکیت از مدیریت با شکل عادی‌ تجاری خود می‌باشد. در حسابداری‌ ساختگی، گزارشگر بی‌آنکه اصول ‌ و استانداردهای حسابداری را زیر پا بگذارد تنها با بهره‌ جویی از نبود استانداردها، قوانین‌ مالیات‌ها و مقررات مالی حاکم بر رویداد مالی، اقدام به ارائه تصویری نادرست و دلخواه می‌کند….

 

تعریف حسابداری ساختگی:

حسابداری ساختگی را می توان فرآیند تعدیل حساب های شرکت با فرض نبود استاندارد های خاص وبا هدف ارائه مطلوب وضعیت شرکت به سهامداران، سرمایه گذاران و سایر ذینفعان نامید….

 

حسابداری ساختگی از دیدگاه دانشگاهی و آکادمیک :

حسابداری ساختگی در ادبیات آکادمیک بریتانیا با عنوان ((حساب آرایی)) وارد می شود و چنین دستکاری های گسترده ای جزء ناهنجاری های شدید بازار به شمار می آید . روشهای مورد استفاده توسط محققان در این زمینه ، عبارت است از تجزیه و تحلیل عمیق حسابها به منظور یافتن کاربردهای مشکوک رویه هاو استانداردهای حسابداری.

 

دلایل به وجود آمدن حسابداری ساختگی:

یکی از دلایل اصلی حسابداری ساختگی در تعیین مقدار بهره نسبت به سایر اراق مشابه است. مهمترین شاخصه مدیریت کردن منافع سهامداران توسط شرکت ها در پرداختن مالیات و تقسیم سود کمتر است در حالیکه سهامداران علاقمند به پرداخت مالیات کمتر و دریافت سود سهام بیشتر می باشند و متصدیان امور مالیاتی مالیات بیشتر را خواستارند که در این میان  حسابداری ساختگی با ارائه صورت های مالی خلاف واقع سود یک گروه را در قبال زیان دیگران تعیین می کند.

 

تصویر اسلاید های پاورپوینت حسابداری ساختگی :

اسلاید های پاورپوینت حسابداری ساختگی

 

کنترل حسابداری ساختگی توسط حاکمیت شرکتی:

حسابداری ماهیتی اجتماعی دارد که با تفکیک مالکیت از مدیریت رشد یافته و بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید دارد. برای کنترل حسابداری ساختگی اکثر کشورها بر مفهوم افشا و شفافیت تاکید کرده اند. مبحث افشای اطلاعات مهم ترین بخش حاکمیت شرکتی به شمار می آید.هرچه عملیات داخلی شرکت و جریان نقدینگی آن روشن تر باشد و دقیق تر گزارش شود زمینه های  اختلاس و سوء مدیریت برای مدیران و سهامداران عمده محدودتر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا